fbpx

24 Ay Faizsiz Taşıt Kredisi Hesaplama

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faizsiz taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketiciler katılım bankaları ya da otomobil üreticilerinin kendi finansman şirketleri aracılığıyla dönemsel bazda düzenlenen kampanyalara katılarak sıfır  faizli kredi kullanma imkanına sahip olur. Bu kredi kampanyalarına katılım sağlamak isteyen tüketiciler için yararlı olması adına 24 ay faizsiz taşıt kredisi hesaplaması, faizsiz taşıt kredisi olur mu, taşıt kredisi faiz  oranları ne durumda, Vakıfbank, Akbank ve Ziraat Bankası gibi taşıt kredisinde en sık tercih edilen bankaların taşıt kredileri ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Faizsiz Taşıt Kredisi Olur Mu

Bankaların  taşıt kredisi faiz oranları taşıt satışlarına doğrudan etki etmeye başlayınca ve peşin parayla araba alan tüketici sayısı giderek azalınca otomobil üreticileri kendi finansman şirketleri üzerinden tüketicilere sıfır faizli kredi tahsis etmeye başladı.

Bu kredi  tahsisleri genellikle bir otomobil özelinde gerçekleşmesiyle olumsuz olsa da ilgili otomobili satın almak isteyen tüketiciler için yine de iyi bir haber. Otomobil üreticilerinin kampanyalarına katılım sağlamak isteyen tüketicilerin ilgili otomobil üreticisinin web sitesini düzenli olarak takip etmesi ve kampanya kataloğundan haberdar olması gerekmektedir.

Otomobil üreticilerine ek olarak faiz hassasiyeti bulunan tüketicilerin kredi kullanabileceği faizisz taşıt kredilerini tahsis eden diğer kurumlar da katılım bankalarıdır. Ekonomik koşullar nedeniyle kar oranları artmış olsa da başta Kuveyt Türk Katılım Bankası olmak üzere genel itibariyle piyasa ortalamasının altında kar payı oranları ile kredi çekilmesi mümkün olmaktadır.

Faizsiz Taşıt Kredisi Hesaplama 24 Ay Vade

Faizsiz taşıt kredisi çekmek isteyen tüketiciler için katılım bankalarının tekliflerini değerlendirmek yararlı olacaktır. Aralarında çok küçük oran farkı olsa da kar oranlarındaki küçük bir fark kredi miktarının büyüklüğü nedeniyle kayda değer bir kar elde edilmesini sağlayabilir.

24 Ay Vadeli 50 bin TL Taşıt Kredisi

50 bin TL için kredi kullanacak tüketiciler:

 • 24 ay vade için Kuveyt Türk Katılım Bankasına her ay 2739 TL, toplamda 65.999 TL,
 • 24 ay vade için Ziraat Katılım Bankasına her ay 2761 TL, toplamda 65.528 TL,
 • 24 ay vade için Türkiye Finans Katılım Bankasına her ay 2806 TL, toplamda 67.593 TL,
 • 24 ay vade için Albaraka Türk Katılım Bankasına her ay 3146 TL, toplamda 75.774 TL,
 • 24 ay vade için Vakıf Katılım Bankasına her ay 3107 TL, toplamda 74.570 TL ödeme yapmak durumundadır.

24 Ay Vadeli 80 bin TL Taşıt Kredisi

80 bin TL için kredi kullanacak tüketiciler:

 • 24 ay vade için Kuveyt Türk Katılım Bankasına her ay 4383 TL, toplamda 105.599 TL,
 • 24 ay vade için Ziraat Katılım Bankasına her ay 4418 TL, toplamda 106.445 TL,
 • 24 ay vade için Türkiye Finans Katılım Bankasına her ay 4489 TL, toplamda 108.148 TL,
 • 24 ay vade için Albaraka Türk Katılım Bankasına her ay 5034 TL, toplamda 121.239 TL,
 • 24 ay vade için Vakıf Katılım Bankasına her ay 4971 TL, toplamda 119.312 TL ödeme yapmak durumundadır.

24 Ay Vadeli 100 bin TL Taşıt Kredisi

100 bin TL için kredi kullanacak tüketiciler:

 • 24 ay vade için Kuveyt Türk Katılım Bankasına her ay 5478 TL, toplamda 131.998 TL,
 • 24 ay vade için Ziraat Katılım Bankasına her ay 5522 TL, toplamda 133.056 TL,
 • 24 ay vade için Türkiye Finans Katılım Bankasına her ay 5678 TL, toplamda 135.186 TL,
 • 24 ay vade için Albaraka Türk Katılım Bankasına her ay 6293 TL, toplamda 151.549 TL,
 • 24 ay vade için Vakıf Katılım Bankasına her ay 6214 TL, toplamda 149.141 TL ödeme yapmak durumundadır.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

İçerisinde bulunduğumuz dönemde Merkez Bankası politika faiz oranlarını yüksek tutmaktadır ki bu da bankaların daha yüksek maliyetle kredi vermesi anlamına gelmektedir. Dolayısıyla taşıt kredisi faiz oranları daha önceki dönemlere göre yüksektir. Kar oranlarının da dahil edildiği bir ortalamadan bahsetmek gerekirse taşıt kredisi faiz oranlarının ortalamasının % 2.1 seviyesinde  gezdiğini, aylık maliyetlerin ise % 3’ü aştığını söylemek mümkündür.

Eğer maliyetlerin düşürülmesi gerekiyorsa otomobil üreticilerinin kredi faiz oranları için görüşmeler sağlanabilir, faizsiz taşıt kredisi imkanlarından yararlanabilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Kamu sermayeli Ziraat Bankası bir özel mevduat bankasıdır ve halihazırda % 1.89 faiz oranıyla kredi tahsis etmektedir. En düşük faiz oranlarından birisiyle araç satın almayı mümkün kılsa da faiz hassasiyeti bulunan tüketicilerin katılım bankalarına yönelmesi gerekir.

Halkbank Taşıt Kredisi

Diğer bir kamu sermayeli banka olan Halkbank, % 1.89 faiz oranıyla taşıt kredisi kullanılmasını mümkün kılmaktadır. 48 aya kadar vade imkanı sunan Halkbank’ın taşıt kredisi ürününe başvuru yapmak isteyen tüketicilerin en yakın şubesine giderek prosedürleri başlatması mümkündür.

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Kamu sermayeli üçüncü özel mevduat bankası olan Vakıfbank tüketicilerin % 1.95 faizle taşıt kredisi kullanmasını mümkün kılmaktadır. Faiz oranına ek olarak diğer bankalar gibi % 0,5 finansman tahsis ücreti, sigorta primi ve KASKO gibi maliyetleri de bulunan bu kredi ürününe başvuru yapmak isteyen tüketicilerin en yakın Vakıfbank şubesine giderek talepte bulunması gerekmektedir.

24 Ay Faizsiz Tasit Kredisi Hesaplama

Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen 18 yaşından büyük kişilerin araç bedelini gösteren proforma fatura ya da ruhsat fotokopisi, maaş bordrosu, fatura ile birlikte en yakın banka şubesine giderek kredi talebinde bulunması gerekmektedir.

Kredi talebini ön değerlendirmeye alan banka, mevzuat açısından ilgili tüketiciye kredi vermenin önünde herhangi bir engel görmezse bu durumda aracın kasko bedelini ölçmek adına bir ekspertiz görevlendirilecektir. Görevlendirilen ekspertiz ilgili aracı değerlendirecek, biçtiği bedelin 100 bin TL’ye kadar olan kısmı için % 80 oranında, 100 bin TL’yi aşan kısmı için % 50 oranında kredi tahsis edilmesini mümkün kılacaktır.

Banka ilgili araca kredi vermeyi onaylarsa bu durumda kredi kullanım sözleşmesi imzalanacak ve ilgili aracın üzerine ipotek konularak tüketiciye teslim edilmesi sağlanacaktır.

Ayrıca Sıfır Faizle ve Peşinat Vermeden Araba Alınabilir Mi? Konuyla alakalı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku