fbpx

Sıfır Faizli Taşıt Kredisi Nereden ve Nasıl Alınır

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Tüketiciler taşıt kredisi kullanmak konusunda bankalarla sınırlı değildir ve günümüzde otomobil üreticisi finans şirketlerinin mali gücünün çok ciddi boyutlara ulaştığı yayınlanan bilanço raporlarından da görülebileceği gibi açıkça ortadadır. Dolayısıyla otomobil üreticisi finans şirketleri banka zorunluluğunu ortadan kaldırma ve kendi markasından otomobil satın almayı düşünen tüketicilere faizsiz kredi sunma imkanına sahiptir.

Sıfır Faizli Otomobil Kampanyaları

Ülkemizde peşin araç satın alımı oldukça nadir yaklaşan bir durumdur ve taşıt kredilerinin banka tekelinde olması otomobil üreticileri için müdahil olunamayan bir konu olmasından dolayı risklidir. Bu doğrultuda tüketicileri banka tekelinden kurtarmak ve çok daha kolay bir şekilde satın almak istediği araçlara ulaştırmak isteyen otomobil üreticileri çeşitli kampanyalar düzenleyerek araçlarını satmayı amaçlamaktadır.

Bu kampanyalar sık sık indirim ve düşük faizle sunulsa da  belirli dönemleri kapsayacak şekilde faizsiz araç kredileri de verilebilmektedir. Faizsiz araç kredileri genellikle son dönemlerde satış hacmi düşen ve tekrar yükseltilmesi amaçlanan araçlar için düzenlenmektedir, bu doğrultuda sıfır araçlar için indirime ek olarak faizsiz kredi de verilmesi tüketicilerin satın alma kararı vermesine etki etmektedir.

Sıfır Faizli Taşıt Kredileri Nereden Alınır

Sıfır faizli taşıt kredisi kampanyaları yukarıda da değinildiği gibi otomobil üreticisi finans şirketleri tarafından sağlanabilmektedir. Bu kapsamda satın alacağı otomobil için sıfır faizli kredi kullanmak isteyen tüketicilerin mutlaka finansman kullandırmak konusunda yetkili bir bayi ile iletişime geçmesi gerekir. Çoğu otomobil üreticisinin kendi bünyesinde bir finans şirketi bulunur, ancak bazı üreticiler kendi finans şirketini kurmak yerine çeşitli bankalarla anlaşmaya da varabilmektedir. Marka özelinde değişebilen bu durum için en net bilgi ancak otomobil markasının kendisinden edinilebilir. Yine de en bilindik otomobil üreticisi finans şirketlerini bilmek yararlı olabilir;

  1. Ford Finans
  2. Koç Finans
  3. Opel Finans
  4. Wolkswagen Finans
  5. Citroen Finans
  6. Toyota Finans
  7. Borusan Finans
  8. Volvo & Renault Finans

Sıfır Faizli Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Satın alınacak otomobile karar vermeden önce sıfır faizli taşıt kredisi kampanyasının kapsamı içerisinde hangi araçların olduğu araştırmalıdır. Daha önce de belirtildiği gibi sıfır faizli taşıt kredileri genel olarak model özelinde düzenlenen kredi kampanyalarıdır ve bu nedenle her araç için kullanılabilir durumda değildir. Satın alınacak araç ile ilgili sıfır faizli kredi kampanyası düzenlendiğinde finansman kullandırmak konusunda yetkili bir otomobil bayisi ile iletişime geçilir ve kredi başvurusu iletilir. İletilen kredi başvurusu çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilir ve aracın kredilendirilip kredilendirilmeyeceğine karar verilir.

faizsiz tasit kredisi nereden ve nasil alinir
sifir faizli tasit kredisi nereden ve nasil alinir

Onay alınması halinde araç bedelinin kredilendirilen tutarından arta kalan kısmı peşinen ödenir ve araç satın alınmış olur. Araç  taksitleri bitinceye dek finansman şirketi araca ipotek koyar. Taksit ödemeleri bittiğinde aracın tüm hakları devredilmiş olur.

Peşin ödeme yapma imkanı bulamayan tüketiciler finans şirketi tarafından kredilendirilen tutardan arta kalan kısmı ihtiyaç kredisi vb. çeşitli banka kredisi ürünleriyle karşılayarak istediği aracı satın alma imkanına sahiptir. Bunun için yüksek bir kredi notu ve gelir belgesi beyanı gerekebileceği unutulmamalıdır.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Taşıt Kredisi ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilir, bunun yanı sıra Sıfır Faizli Araç Almak İçin Yöntemler konulu yazımızı da ortalama 2,5 dakikada okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku