fbpx

Üreticilere Faizsiz Kredi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Ziraat Bankası aracılığıyla kullanılabilen 100 bin TL’lik kredi kapsamında üreticilere faizsiz kredi desteği sunulacak. Bu destekten yararlanmak isteyen üreticilerin sağlaması gereken çeşitli şartlar ve yerine getirmesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Üreticiliğin neredeyse her kolunda kullanılabilecek bu kredi fırsatını değerlendirebilmek adına 100 bin TL faizsiz kredi şartları, diğer faizsiz çiftçi kredileri, Ziraat Bankası faizsiz kredi desteği, faizsiz yem kredisi ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Ziraat Bankası devlet desteklerinin ve hibelerin ilgili kişilere ulaştırılması konusunda aracı durumundadır. Yani Ziraat Bankası aracılığıyla onlarca farklı konuda onlarca farklı kredi ürünü sayesinde sıfır faizli kredi kullanılması mümkündür.

Bu konuyla ilgili bilinmesi gereken en önemli detay Ziraat Bankası’na yapılacak kredi başvurusu öncesinde gerekli şartların sağlandığının bilinmesi gerekmektedir.

Üreticilerin Ziraat Bankası aracılığıyla başvuru yapabileceği krediler üretici kredisi desteği, IPARD proje desteği, TKDK kredileri ve KOSGEB destekleridir.

100 bin TL Faizsiz Üretici Kredisi

Dönemin Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan duyuru sonrasında müjdelenen 100 bin TL faizsiz kredi projesi hayata geçirildi. Gerekli alt yapının sağlanmasına istinaden sıfır faizli üretici kredisi için başvuru prosedürleri ve şartları da netlik kazanmış oldu.

Bu kredi kampanyası kapsamında 30 bin TL hibe verilecek ve öz sermaye olması sağlanacak, daha sonra üreticilere 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanı sunulacak.

Bu proje köyleri ve üreticiliği tekrar cazip kılmak için geliştirilen bir proje ve her geçen gün daha fazla kişi bu projeden yararlanarak kentten köye göç etmekte.

100 bin TL Faizsiz Kredi Şartları

Tahsis edilecek sıfır faizli kredi imkanından yararlanmak isteyen üreticilerin en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapması ve tahsisin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen üreticilerin kredi çekmek için çekeceği kredi değerinde teminat göstermesi gerekmektedir. Kimin ne kadar kredi çekeceği ve bu kredinin ne amaçla kullanılabileceğinin takibi Tarım Kredi Kooperatifi aracılığıyla yapılacak.

Üretici Kredisi Başvurusu

Üretici kredisine başvurarak 100 bin TL faizsiz kredi çekmek isteyen üreticilerin nüfus cüzdanı, verilecek teminata ait belgeler, ÇKS belgesi ve varsa son 3 senelik bilanço kaydıyla birlikte Ziraat Bankası’na başvuru yapması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi İmkanı

Söz konusu 100 bin TL’lik kredi Ziraat Bankası aracılığıyla üreticilere verilecek. Ziraat Bankası, söz konusu krediyi tahsis ederken üreticiyi bankacılık mevzuatına uygun olarak değerlendirmeye alacak ve kredi kullanıp kullanmayacağına karar verecek.

Dolayısıyla kara listede olmaması, yüksek kredi notuna sahip olunması, kredi borcunun geri ödenebileceğinin ispat edilmesi ya da teminat gösterilebilmesi, hayvancılık amacıyla kredi kullanılacağının belirlenmesi gerekmektedir.

Ureticilere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası Faizsiz Yem Kredisi

Ziraat Bankası aracılığıyla buğday, arpa, yulaf ve ot balyası gibi yemlerin satın alınmasında kullanılacak sıfır faizli kredi için başvuru iletebilirsiniz. Ziraat Bankası aracılığıyla yem kredisi çekmek isteyen kişilerin Tarım Kredi Kooperatifine başvuru yapması gerekmektedir.

Bu destekten yararlanmak isteyen kişilerin il tarım müdürlüğüne kayıtlı olması, işletme numarasının bulundurulması ve tarım kredi kooperatifine kayıtlı olması gerekmektedir.

Süt hayvancılığı için 1000 TL’ye kadar destek verilirken küçükbaş hayvancılık için 200 TL’ye kadar destek verilmektedir. Ziraat Bankası aracılığıyla kullanılabilecek bu krediye ek olarak Şekerbank, Akbank, İş Bankası, Burgan Bank aracılığıyla da yem kredisi çekilebilir.

Ayrıca Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi hakkında bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku