fbpx

Sıfır Faizle ve Peşinat Vermeden Araba Alınabilir mi (Mümkün!)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Son 1 yılda bir önceki yıla göre yüzde 2,6 küçülen otomobil ve hafif ticari araç pazarı için çeşitli kampanyalar başlatan otomotiv üreticileri tüketicilerin çok daha kolay bir şekilde araç sahibi olmasını mümkün kılmaya çalışarak satış hedeflerine erişmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda bazı otomotiv üreticileri peşinatsız araba satabilirken bazıları da senetle araba satmayı tercih etmektedir.

Sıfır Faizle Araba Alınır Mı?

Sıfır faizle araba satın almak otomobil üreticilerine ait finans kurumları aracılığıyla mümkün hale gelmiştir. Bu kapsamda satın alacağı araç için kredi kullanmak isteyen tüketicilere çeşitli vadelerle sıfır faizli kredi imkanı sağlanmaktadır. Mevcut dönemde düzenlenen sıfır faizli otomobil kampanyaları da bulunmaktadır.

Dacia Duster Sıfır  Faizli Taşıt Kredisi

Dacia, satın alınacak Duster Ambiance satın almak isteyen tüketicilerin günde 25 lira ödeyerek 3 yıl vadede taşıt sahibi olmasını mümkün kılmıştır. Söz konusu sıfır faizli kredi desteğinden yararlanmak isteyen tüketicilerin 32 bin 850 TL peşinat ödemesi yapması gerekmektedir.

Renault Sıfır Faizli Kredi

Artan vergi oranları ve reel gelirlerin düşmesinden en çok etkilenen kurumlardan birisi de Renault. Satış hedefine ulaşmak amacıyla Clio HB, Clio Sport, MEgane, Kadjar, Captur ve Kangoo marka araç satın almak isteye ntüketicilere 12 ay vadeyle 24 bin TL, 15 ay vadeyle 20 bin TL sıfır faizli kredi imkanı sağlayan Renault, talep edilmesi halinde 48 aya kadar vadelendirilebilen kredinin % 1,14 sabit faiz avantajıyla kullanılmasını da sağlayabilmektedir.

Hyundai Sıfır Faizli Taşıt Kredisi

Hyundai’da sıfır faizli araç kredisi çekmek isteyen tüketicilerin başvuru iletebileceği kurumlar arasında yer alıyor. i10 modelini satın almayı düşünen tüketicilere 15 bin TL’ye kadar 15 ay vadeyle kredi imkanı sağlayan Hyundai, i20 almak isteyen tüketicilere 20 ay vadeyle 30 bin TL faizsiz kredi vermektedir.

Fiat Faizsiz Araba Kredisi

Fiat Egea satın almak isteyen tüketiciler 15 ay vade süresince 30 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanma imkanına sahiptir. Kredi kullanmak isteyen tüketicilerin Fiat yetkili bayilerine giderek başvuru yapması yeterli olmaktadır.

Citroen Faizsiz Kredi

C3, C3 Aircross, C4 Cactus veya C4 Picasso marka otomobil satın almak isteyen tüketiciler Citroen Finansman aracılığıyla 40 bin TL’ye kadar 20 ay vadeyle sıfır faizli otomobil kredisi kullanma imkanına sahiptir. Başvuru için Citroen yetkili bayilerine gitmek yeterli olacaktır.

Senetle Peşinatsız ve Faizsiz Araç Satın Alınır Mı?

Hem senetle hem de faiz ödemesi yapılmaksızın araç satın almak şimdilik mümkün değildir. Enflasyonun her geçen gün artığı günümüzde taksit ödemelerinin sabitlenmesi ve faizin hesaplama dışı bırakılması şirketin sattığı araçtan ciddi şekilde zarar etmesine neden olacaktır. Bu nedenle faiz fonksiyonundan yararlanılarak paranın değer kaybının önüne geçilmesi veya vadeye bağlı olarak biraz daha yüksek bir fiyatla satışın gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

faizsiz pesinatsiz arac almak
sifir faizli ve pesinatsiz arac almak icin yontemler

Buna karşın peşinat ödemeden yalnızca senetle araç satın almak da mümkündür. Senetle araç satan kurumlar genellikle araç satış fiyatını artırıp bu bedel üzerinden satışı gerçekleştirmektedir.

Yine konuyla ilgili olan Wowwo Taksitle Araba Alma konulu yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku