fbpx

Ziraat Katılım Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Müşterilerinin kredi kartı sorununu Filika Kart ile çözen Ziraat Katılım Bankası’nın bu ürünü finansman limitli bir karttır. Bu karta sahip olan tüketiciler kendilerine tanımlanan limit tutarınca parayı dilediği gibi harcayıp taksitlendirebilir. Hali hazırda bu ürüne başvuru ileten tüketiciler için Ziraat Katılım kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemine ve başvuru değerlendirmesi sonrasındaki sürece değinilmesi yararlı olacaktır.

Filika Kart

Filika kart finansman limitli bir karttır ve sahiplerine onaylanan limiti tutarınca harcama yapma, yapılan harcamaları 48 aya varan vadelerle taksitlendirme imkanı sunar. Bu kart ile yurt dışı harcamalarının yapılması, internet üzerinden ödeme yapılması ya da ATM’den nakit para çekilmesi mümkün değildir çünkü katılım bankacılığı prensipleri gereği tahsis edilen finansmanın yalnızca hizmet ya da mal alımında kullanılması gerekir.

Filika Kart ile fiziksel olarak tüm POS cihazları üzerinde tek seferlik harcamalar ya da 120 TL ve üzeri birden fazla harcama yapılabilir. Kart sahipleri kullanımdan doğan borçlarını ödemek için ayın 10’uncu ya da 25’inci gününü hesap kesim tarihi olarak belirleyebilmektedir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

İletilen Filika Kart başvuruları bir finansman başvurusu gibi değerlendirmeye alınmaktadır çünkü tanımı itibariyle bu ürün aslında bir ihtiyaç finansmanıdır. Dolayısıyla başvuru ileten tüketicilerin 2 güne kadar beklemesi gerekebilir, ancak çoğu zaman başvuru iletildikten en geç 1 gün sonra değerlendirme sonucu için bildirimde bulunulmaktadır.

Eğer başvurunun üzerinden 24 saat geçtiyse ve halen bir dönüş yapılmadıysa sorgulama yapılması mümkündür.

Başvuru Nasıl Sorgulanır

İletilen Filika Kart başvurusunun ne durumda olduğunu öğrenmek isteyen tüketicilerin ilk olarak çağrı merkeziyle irtibat kurması gerekmektedir. 0850 220 50 00 numaralı çağrı merkezini arayan tüketiciler müşteri temsilcisi aracılığıyla başvurusunun ne durumda olduğunu öğrenebilmektedir. Çağrı merkezi personeli başvuruya erişemezse başvurunun iletildiği şube ile görüşülmeli ve başvuru sorgu numarası talep edilmelidir. Bu numara sayesinde başvuruya erişilebilecek ve başvurunun iletildiği sırada bir hata yapılıp yapılmadığı görülebilecektir.

Kart Ne Zaman Gelir

Onaylanan kart başvuruları için basılması gereken Filika Kart merkezde basılmakta, kargo ile tüketiciye ulaştırılmaktadır. Bu kapsamda kartın hamiline ulaşması için 7 gün kadar beklenmesi gerekebilir, ancak çoğu zaman 3 iş günü içerisinde kart teslimatı gerçekleşmektedir. Eğer kart hamili taşrada oturuyorsa ve kargo kapsama alanı dışındaysa kart en yakın banka şubesine bırakılır ve tüketicinin buraya giderek kartını teslim alması gerekebilir. Süreçle ilgili bilgi yine çağrı merkezi aracılığıyla alınabilmektedir.

ziraat katilim kredi karti basvuru sonucu sorgulama
ziraat katilim kredi karti basvuru sonucu ogrenme

Başvuru Neden Olumsuz Sonuçlanır

İletilen Filika Kart başvurusunun olumsuz yanıtlanmasındaki en önemli nedenler devam eden kredi ya da kredi kartı borcu, düşük kredi notu, düşük gelir ya da gelir belgesi ibrazının yapılmamasıdır. Eğer bu durumlardan birisi geçerliyse ilgili sorun çözüme kavuşturulduktan sonra tekrar başvuru iletilebilir. İletilen yeni başvuru daha düşük limitli bir istek olursa muhtemelen olumlu yanıt alınacaktır.

Faizsiz Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz 5 Katılım Bankası konulu yazımızı bu bölümden ortalama 4 dk da okuyarak faizsiz kredi kartı konusunda alternatif bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku