fbpx

Faizsiz Öğrenci Kredi Kartı

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

18 yaşının üzerindeki üniversite öğrencileri ya da 18 yaşından küçük, ancak veli garantörüyle kredi kartı başvurusu yapan kişiler rahatlıkla kredi kartı temin edebilir. Kısa süren bir başvuru prosedürünün ardından her türlü kredi kartına erişim mümkün olsa da bazıları sağladığı avantajlar nedeniyle diğerlerine nazaran çok daha tercih edilesidir.

Bu açıdan faizsiz öğrenci kredi kartı nasıl alınır, öğrenciye kredi kartı veren bankalar, öğrenci için en iyi kredi kartı hangisi, öğrenci kredi kartı limiti ne kadardır, genç kredi kartı, öğrenciye kredi veren bankalar gibi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Faizsiz Öğrenci Kredi Kartları

Kredi kartı temin edecek öğrenciler talep etmesi halinde faizsiz çalışan katılım bankalarının kredi kartı çözümlerini kullanabilir. Katılım bankacılığı faaliyetinde faiz yer almaz, dolayısıyla öğrenciler de kredi kartlarını faizsiz olarak kullanabilir. Faizsiz kredi kartları ve başlıca özelliklerine değinmek yararlı olacaktır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Sağlam Kart

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın en son ürünlerinden birisi olan sağlam kart, henüz ön talep aşamasındayken dahi yoğun bir ilgiyle karşılanmıştır. eğtim ve sağlık harcamalarını vade farksız taksit imkanıyla vadelendirebilen sağlam kartın diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Yıl boyunca sürekli kullanılması halinde 50 TL değerinde altın hediyesi,
  • Yapılan her harcamadan altın puan kazanılması ve biriken altın puanların fiziksel altın olarak hesaba yatırılması,
  • Kredi kartı limitinin % 10’unu aşmayacak kadar nakit avans çekim imkanı,
  • Anlaşmalı iş yerlerinde indirim imkanı.

Sağlam kart başvurusu yapacak öğrencilerin 18 yaşından büyükse nüfus cüzdanı ve gösterebilecekleri gelirlerin belgeleriyle, 18 yaşından küçükse nüfus cüzdanı ve kefil gösterebilecekleri velileriyle birlikte banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

Türkiye Finans Happy Kart

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla da faizsiz kredi kartı alabilen öğrenciler Happy Kart isimli bu ürün sayesinde faiz ödemeden harcama yapabilir. Oldukça kısa süre içerisinde başvuru yapıp kartını teslim alabilen öğrencilerin kredi notu oluştuysa internet sitesi üzerinden dahi Happy Kart başvurusu yapması mümkündür.

Kredi notu oluşmayan ya da 18 yaşından küçük olan öğrenciler nüfus cüzdanı, belgeleyebilecekleri gelirlerle birlikte en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine giderek başvuru yapması gerekmektedir.

Albaraka Türk World Platinum Kredi Kartı

Faizsiz kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Albaraka Türk, geliştirdiği World Platinum kartıyla öğrencilere önemli avantajlar sunmaktadır. Yapılan her harcamadan puan kazanan öğrenciler, kazandıkları World puanları farklı harcamalarında kullanabilir. Ekstre kesim tarihi tamamen tüketici tercihine bağlı olarak belirlenir ve dilenen World kampanyasına da rahatlıkla katılım sağlayabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından geliştirilen bu kredi kartına başvuru yapmak isteyen öğrencilerin kredi notu oluştuysa internet sitesi üzerinden, kredi notu oluşmadıysa veya 18 yaşından küçükse nüfus cüzdanı ve kefil gösterebilecekleri kişiyle birlikte en yakın Albaraka Türk şubesine giderek başvuru yapması gerekmektedir.

Vakıf Katılım VKart

Geçtiğimiz yılın en başarılı kredi kartlarından birisi olan VKart, Vakıf Katılım Bankası’nın kendi markasıyla piyasaya sürdüğü bir üründür.

Öğrencilerin de temin edebileceği bu kredi kartından yıllık kart aidatı ya da benzeri bir ücret kesintisi yapılmaz.

Tüketiciler talep ettikleri şekilde vade belirleyebilir ve hesap kesim tarihini istediği gibi değiştirebilir. İnternet alışverişlerinde ve mail order işlemlerde de kullanılabilen VKart’a başvuru yapmak isteyen öğrencilerin Vakıf Katılım Bankası’nın şubesine giderek başvuru yapması gerekmektedir.

Kredi notu oluşan ve gelir gösterebilecek durumdaki öğrenciler rahatlıkla kredi kartına sahip olabilir, buna karşın gösterebileceği bir geliri olmayan ya da 18 yaşından küçük olan öğrencilerin kefil gösterebileceği bir kişiyle banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı

Faizsiz kredi kartları arasından tercih yapmak isteyen öğrenciler için en iyi kredi kartı tamamen kişisel tercihlere bağlıdır. Katılım Bankaları yani faizsiz çalışan bankaların kredi kartları arasında çok ciddi farklar bulunmaz, neredeyse tüm katılım bankaları için özellikler aynı sayılabilir:

  • Yapılan harcamalar için asgari ödeme tutarı bulunmaz, ay içerisinde yapılan tüm harcamalar bir sonraki ekstrede tamamen ödenmelidir,
  • Gecikme cezası vardır,
  • Alışveriş faiz oranı yoktur,
  • Kredi kartı limitinin % 10 – % 25’i arasında nakit avans çekimi yapılabilir.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti

Öğrenciye verilecek kredi kartının limiti gösterildiyse gelire bağlı olarak belirlenir. Bir öğrenci için KYK burs ya da kredisi de bir gelirdir ve bankalar çoğu zaman asgari ücret düzeyinin altındaki gelirin  belgelenmesini istemez. Bu açıdan KYK da dahil olmak üzere harçlıklarla birlikte ay içerisinde elde edilen tüm parayı gelir olarak beyan etmek mümkündür.

Çalışmayan bir öğrenci çoğu durumda 750 TL’den daha yüksek limitle bir kredi kartına sahip olamaz, ancak gelir beyan edilmesi halinde bu limitin 2 bin TL hatta 3 bin TL’ye kadar yükseltilmesi mümkündür. Öğrenci kredi kartı limitlerinin ağırlıklı ortalaması ise 500 TL’dir.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciler arasında en popüler kredi kartlarından birisi olan Akbank öğrenci kredi kartının asıl ismi exi26’dır ve 26 yaşının altındakileri hedef alır. Bu kredi kartı sayesinde yapılacak tüm harcamalardan chip para kazanılır, taksitli alışveriş yapılabilir, asgari ödemenin yapılması şartıyla borç ertelemesi yapılabilir.

Genel itibariyle bir kredi kartından beklenen tüm fonksiyonları yerine getiren exi26 kredi kartına sahip olmak isteyen öğrencilerin nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesiyle birlikte en yakın Akbank şubesine giderek başvuru yapması gerekmektedir. exi26 kredi kartının ücreti 25 TL’dir.

Genç Kredi Kartı

Gençlerin kullanabileceği kredi kartları arasında Bonus Genç, ÜniversiTEB Bonus Card, Ziraat Genç, Like Card, İş’te Üniversiteli, Play Öğrenci gibi ürünler bulunmaktadır. Genel itibariyle 26 yaşının altındakileri hedef alan bu kredi kartları sayesinde bir kredi kartıyla ilgili tüm beklentilerin karşılanması mümkün olur.

Genellikle diğer kredi kartı ürünlerine nazaran çok daha uygun fiyatlı ya da aidatsız olarak teslim edilen bu kredi kartları arasında en çok tercih edilenler Bonus Genç, İş’te Üniversiteli, Ziraat Genç olarak sıralanabilir. En cazip olanının gerek ücretsiz olması, gerek KYK burs ve kredilerinin doğrudan bu karta yatması nedeniyle Ziraat Genç olduğunu söylemek doğru olabilir.

 

faizsiz ogrenci kredi karti basvurusu
Öğrenci kredi kartı

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Konu öğrencilere verilen kredi kartları olunca, akla bir sonraki adım olarak kredilerle ilgili çeşitli sorular da gelebilir. Bu açıdan öğrencilik ve kredi konusuna değinmek yararlı olacaktır.

Üniversite öğrencileri eğer kredi notları oluştuysa ve beyan edebilecekleri bir gelire sahiplerse rahatlıkla kredi kullanabilir. Buna karşın beyan edilebilecek bir gelir yoksa ya da kredi notları oluşmadıysa teminat göstermeden ya da kefil bulmadan kredi çekme ihtimali oldukça düşüktür.

Ayrıca konuyla bağlantısı olan Faizsiz Kredi Kartı Başvurusu bilgilerine adresi içerisinden bakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku