fbpx

Faizsiz Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz 5 Katılım Bankası

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kredi kartı kullanımı günümüz ekonomik düzeni dikkate alındığında olmazsa olmazlar arasına çoktan girdi. Dünya üzerinde de en sık kredi kartı kullanan ülkelerden birisi olduğumuz defalarca tescillendi, bu kapsamda normal şartlar altında katılım bankacılığının prensipleri gereği normal kredi kartlarından bazı farklar bulunuyor olsa da tüketicilerin kullanabileceği gerçekten kaliteli faizsiz kredi kartları ortaya koyulabildi. Bu açıdan katılım bankacılığı faaliyetine devam eden 5 bankanın faizsiz kredi kartı başvurusu nasıl yapılır ve bu ürünlerin ne gibi özellikleri vardır gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası: Sağlam Kart Başvurusu

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından piyasaya sürülen sağlam kart ilk çıktığı günden bu yana binlerce kişi tarafından talep gördü ve kullanımı her geçen gün artıyor. Bankacılık ve kredi kartına ilişkin çığır açan yeniliklere imza atan söz konusu kredi kartı sayesinde yıllık kart aidatı ödemeden ve kampanya yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın eğitim ve sağlık sektörüne sıfır faizli 5 ay vadeli taksitlendirme yapmak mümkün.

İlgili kartın bazı öne çıkan özellikleri şu şekilde:

 • Eğitim ve sağlık harcamalarında sıfır faizli 5 taksit imkanı,
 • 12 ay süresince 200 TL’nin üzerinde ekstre kesilmesi halinde 50 TL altın puan hediye,
 • Yıllık kart aidatı yok,
 • Nakit avans kullanım imkanı,
 • Mobil bankacılık uygulaması üzerinden karta istinaden her türlü özelliği kullanabilmek,
 • Anlaşmalı işyerlerinde vade farksız taksit imkanı,
 • Kullanıma bağlı olarak Platin, Gold ya da Klasik gibi farklı türde kredi kartına sahip olup kendi özelinde kampanyalara dahil olabilmek,
 • Her ay ekstre borcunun tamamını ödeme gereksinimi var ve ilgili kartta asgari ödeme tutarı yok,
 • Cep telefonu, benzin, gıda ve market harcamaları hariç tüm harcamaları taksitlendirme imkanı,
 • com.tr üzerinden düzenlenen indirimleri görebilmek ve dahil olmak,
 • Alışveriş yapılan yer kampanya düzenliyor olmasa dahi 100 TL ve üzeri her işlemi banka tarafından taksitlendirebilme imkanı,
 • Yapılan her harcamadan % 0,1 oranında altın puan kazanmak ve 10 TL’ye ulaştığında söz konusu puanları altın olarak hesaba aktarabilmek.

Katılım Bankacılığı prensipleri gereği kötüye kullanımın önüne geçmek adına nakit avans çekimleri sınırlandırılmıştır. Bu kapsamda tüketiciler hangi türde kart kullandığına bağlı olmaksızın % 10 oranında nakit çekimi yapabilir. Üst limit Klasik Sağlam Kart için 500 TL, Gold Sağlam Kart için 1000 TL, Platin Sağlam Kart için ise 2000 TL’dir. Nakit avans kullanım ücreti 1.25 TL’dir.

Başvuru

Başvuru için en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine gitmek gerekiyor. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve fatura ibrazı sonrasında kısa süre içerisinde sağlam kart kullanımına başlanabilecektir.

Türkiye Finans Happy Kart Başvurusu

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla geliştirilen Happy Kart sayesinde kredi kartından beklenen tüm işlemleri yapmak ve üstelik Bonus üyesi iş yerlerine özel düzenlenen tüm kampanyalara dahil olmak mümkündür.

Türkiye Finans Katılım Bankası ve Garanti Bankası iş birliğiyle geliştirilen Türkiye Finans Happy kredi kartı Türkiye’nin en geniş üye iş yeri ağına sahip Bonus özellikli olarak teslim edilmektedir. İlgili kredi kartına sahip olmak isteyen tüketicilerin Türkiye Finans internet bankacılığı uygulaması, 0850 222 22 44 numaralı Türkiye Finans çağrı merkezi, HAPPY boşluk TCKN yazıp 2442’ye kısa mesaj göndererek ya da en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine giderek başvuru yapması mümkündür.

İlgili kredi kartı sayesinde nakit avans çekimi, fatura ödeme, işlem taksitlendirme, yapılan harcamalardan bonus puan kazanma, kredi kartından EFT ya da havale gibi imkanlardan yararlanmak mümkün hale gelir.

Albaraka Türk Katılım Bankası World Kart Başvuru

Yapı Kredi Bankası ile imzalanan protokol sonrasında kredi kartının World özellikli olmasını mümkün hale getiren Albaraka Türk Katılım Bankası World kart sayesinde yapılan harcamaları taksitlendirmek, Worldpuan kazanmak ve kazanılan puanları farklı harcamalarda kullanmak mümkün hale gelmektedir.

İlgili kredi kartına başvurmak isteyen tüketicilerin albarakaworldcard.com internet sitesi üzerinden ya da nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla bu isteğini yerine getirmesi mümkündür.

Ziraat Bankası Filika Kredi Kartı Başvurusu

Filika kredi kartı aslında finansman özellikli bir kart fakat kullanımı sunduğu imkanlar sayesinde kredi kartına benzemekte. Filika kredi kartı sayesinde tahsis edilen finansmanı çeşitli harcamalarda kullanıp, yapılan kullanımları daha önceden belirlenen 48 aya varan vadelerden herhangi birisinde geri ödemek mümkündür.

Tamamen ücretsiz sahip olunabilen Filika kart ile yüklü miktarda finansman sahibi olunabilir ve ilgili karta tahsis edilen limitle Katılım Bankacılığı prensipleriyle ters düşmeyecek her harcamayı yapıp taksitlendirmek mümkün olur.

Başvuru için nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle birlikte en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine gidilmesi yeterli olacaktır, fatura ibrazı gerekmemektedir.

faizsiz kredi karti basvurusu

Vakıf Katılım VKart başvuru

Vakıf Katılım Bankası tarafından geliştirilen VKart ürünü sayesinde yapılan tüm harcamaları taksitlendirmek, nakit avans çekmek ve akla gelebilecek kredi kartıyla ilgili neredeyse tüm işlemleri gerçekleştirmek mümkün olur.

Yıllık kart aidatının alınmadığı Vkart sayesinde internet üzerinden alışveriş yapabilir, yurt dışında kullanabilir, işlem taksitlendirebilir ya da fatura ödeyebilirsiniz.

Vkart sahibi olmak isteyen tüketicilerin nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Vakıf Katılım Bankası şubesine gitmesi yeterli olacaktır. Yapılan başvuru sonrasında kısa süre içerisinde ilgili kredi kartına sahip olunabilecektir.

Kredi Kartından Sıfır Faizli Nakit Avans Nasıl Çekilir konulu yazımızı da buradan ortalama 2,5 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku