fbpx

Kuveyt Türk Kredi Kartı Hızlı ve Kolay Online Başvuru

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kredi kartı temin etmek isteyen tüketicilere çeşitli ürün alternatifleri sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası, bu kartların bazı özellikleri itibariyle giderek daha fazla tüketici tarafından tercih edilmektedir. Her geçen gün yeni kampanyalara ve banka nezdinde düzenlenen taksit imkanlarına imza atan Kuveyt Türk kredi kartı hızlı ve kolay başvuru prosedürleri için de iş süreçlerinde çeşitli geliştirmelere imza atmıştır. Bu kapsamda başvuru yapılabilecek kredi kartları ve bu kartların özelliklerine değinilmesi yararlı olabilir.

Hangi Kartlar Var?

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın başvuru iletilebilecek kredi kartı sayısı 2’dir. Aslında bu ürünlerden birisi olan Altın Kart bir hesap kartıdır, fakat içerisine tanımlanabilen karz-ı hasen yani eksi bakiye imkanı sayesinde tüketicilere kredi kartı deneyimi yaşatabilir. Dolayısıyla bu ürün de asıl kredi kartı Sağlam Kart ile birlikte kredi kartı gibi değerlendirilecektir.

Sağlam Nakit Kart

Sağlam nakit kart sahipleri ilgili kart ya da bu hesabın bağlı olduğu banka hesabı için yıllık ücret ya da aidat gibi maliyetlere katlanmaz. Yaptığı her harcamadan altın puan kazanan kart sahibinin puanları 10 TL’yi aştığında 10 TL’ye tekabul eden gramajda altın, kişi adına otomatik ve ücretsiz olarak açılacak altın hesabına fiziksel altın olarak yatırılır. Bu sayede tüketicinin tasarrufu otomatik olarak yatırıma dönüştürülmüş olur.

Sağlam nakit kart ile her türlü sanal ya da fiziksel pos cihazı işlemi gerçekleştirilebilir, Kuveyt Türk’ün düzenlediği kampanyalara katılım sağlanabilir. Yurt dışında da kullanılabilen bu ürünün içerisine 250, 500, 1000, 1500 ya da 2000 TL’ye kadar ek limit tanımlaması yapılabilir.

Kuveyt Türk ek limit kullanımı nedeniyle tüketicilerden faiz, kar payı ya da komisyon almaz. Tüketiciler kullandığı ek limit sonrasında eksiye düşen bakiyesini ayın 1’inci ya da 15’inci günü yapacağı tek seferlik ödeme ile kapatmak durumundadır.

Sağlam Kart

Kuveyt Türk’ün asıl kredi kartı ürünü olan Sağlam Kart en revaçta olan ürünlerden de birisidir. Kullanıcısı her geçen gün artan bu kartın en önemli özelliği alışveriş yapılan yerde bir taksit kampanyası düzenlenmese dahi eğitim ve sağlık sektöründe gerçekleştirilecek tüm harcamaların vade farksız banka tarafından 5 eşit taksite bölünmesidir.

12 ay süresince bu kartı kullanan ve her ay en az 200 TL harcama yaptığı tespit edilen tüketiciler için 50 TL değerinde altın hediye edilir. Bu kart ya da bu kartın bağlı olduğu hesap için hiçbir ücret ödemesi yapmak durumunda olmayan tüketiciler mobil şube veya gelişmiş internet bankacılığı uygulaması sayesinde kartıyla ilgili her türlü ayrıntılı bilgiye erişebilir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla kredi kartı kullanmaya karar veren tüketiciler en yakın banka şubesine giderek başvuru yapmak durumundadır. Eğer Kuveyt Türk’ün dijital bankacılık şubesi Seninbankan aracılığıyla hesap açılışı gerçekleştirilmek istenirse Seninbankan’ın web sitesine giderek internet üzerinden de kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Yapılan başvurular kısa süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanmaktadır, çoğu zaman yalnızca nüfus cüzdanı ibrazı yeterli olmaktadır.

kuveyt turk kredi karti basvuru
kuveyt turk kredi karti basvuru

Kart Ne Zaman Gelir?

Sağlam kart için başvuru yapılıyorsa bu kartın merkezde basılıp kargoyla ulaştırılması nedeniyle 7-10 gün kadar beklenilmesi gerekebilir. Çoğu zaman 3 gün içerisinde kart teslimatı gerçekleşse de banka, oluşabilecek olumsuz durumlar nedeniyle aralığı 10 güne kadar açık tutmaktadır. Sağlam Nakit Kart için başvuru yapılıyorsa bu karta başvuru yapıldığı anda sahip olunabilir. Anında kart basım özelliğiyle her şubede basılabilen bu karta herhangi bir Kuveyt Türk şubesine gidip nüfus cüzdanı ibraz ederek sahip olabilirsiniz.

Sizler için daha önceden kaleme aldığımız Faizsiz Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz 5 Katılım Bankası konulu yazımızı da buradan okuyarak alternatif kartlar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku