fbpx

Albaraka Türk Katılım Bankası Kar Payı Hesabı Nasıl Açılır

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faizsiz yatırım yapmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği katılım bankacılığı ürünlerinden birisi de katılım hesaplarıdır. Katılım hesapları sayesinde tasarrufların yatırıma dönüştürülmesi ve faizsiz kazanç elde edilmesi mümkün hale getirilmektedir. Kendi özelinde çeşitli imkan ve avantajlara da gebe olan katılım hesaplarının açılabileceği bankalardan birisi de Albaraka Türk Katılım Bankası’dır. Bu kapsamda Albaraka Türk katılım bankası kar payı hesabı nasıl açılır, nelere dikkat edilmelidir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Kar Payı Hesabı Nedir

Birikimlerin çeşitli katılım fonlarında değerlendirilmesi ve yatırımlarda sermaye olarak kullanılmasını mümkün kılan katılım bankacılığı ürününe kar payı hesabı denilmektedir.

Kar payı hesabı sayesinde katılım bankasının yapacağı yatırımlara ortak olmak, dolayısıyla yapılan yatırımdan elde edilen getiri sonrasında kar payı edinmek mümkündür.

Albaraka Türk Kar Payı Hesabı

Albaraka Türk Katılım Bankası’da kar payı hesabının açılabileceği bankalardan birisidir. Kar payı oranları diğer katılım bankalarına nazaran daha düşük gibi görünse de kar paylaşım oranının yüksek olması bunu telafi etmektedir. Albaraka’nın kar payı hesabına istinaden duyurduğu nitelikler şu şekildedir:

  • Kar payı hesabı açabilmek için en az 250 TL bakiye gerekmektedir,
  • Kar payı hesaplarını aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık vadeyle açmak mümkündür, talep eden tasarruf sahipleri bu vade sonrasında hesabın yeniden kar payına konu olmasını talep edebilir,
  • Hesaptaki paranın vade içerisinde çekilmesi ya da vadesinden önce Albaraka Türk’e bildirim yapılarak çekilmesi mümkündür.

Albaraka Türk Kar Payı Hesabı Gerekli Belgeler

T.C. vatandaşlarının nüfus cüzdanı ve ikametgah ile birlikte şubeye giderek hesap açılışını gerçekleştirmesi mümkündür. Yabancı uyruklu yerleşiklerin pasaport ya da ikamet tezkeresi, yabancı kimlik numarası ve adres belgesi ibraz etmesi gerekir.

Yurt dışından yatırım yapmak isteyen kişilerin ise pasaport, vergi kimlik numarası ve ikametgah ibrazında bulunması gerekir.

Albaraka Türk Kar Payı Hesabı Başvurusu

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla kar payı hesabı açmaya karar veren tüketicilerin yukarıda belirtilen belgelerle birlikte en yakın banka şubesine gitmesi gerekir. Minimum bakiye gereksinimini yerine getirmek adına hesap açılışında 250 TL hesaba para yatırılması gerekeceği için bu paranın da bulundurulması şarttır.

Hesap açılışı talebin iletildiği iş günü içerisinde gerçekleşir ve vadelendirme başlar. Vade sonrasında ne olacağı o an şubede yapılan bildirim sonrasında ıslak imza verilmesiyle tescillenebilir, talep eden tüketiciler hesabın yeniden vadelendirilmesini ya da dağıtılan karın cari hesabına aktarılmasını isteyebilir.

Albaraka Türk Kar Paylaşım Oranları

  • 1 ay vade için miktar fark etmeksizin % 80,
  • 32 ile 45 gün arasındaki vade için 25 bin TL’ye kadar % 80, 25 bin TL ile 1 milyon TL arası için % 81, 1 milyon TL ve üzeri için % 82,
  • 46 ile 90 gün arasındaki vade için 25 bin TL’ye kadar % 81, 25 bin TL ile 1 milyon TL arası için % 82, 1 milyon TL ve üzeri için % 82,
albaraka kar payi hesabi açmak
albaraka kar payi hesabi acma
  • 3 ay vade için 25 bin TL’ye kadar % 81, 25 bin TL ile 250 bin TL arası için % 82, 250 bin TL ile 1 milyon TL arası için % 83, 1 milyon TL ve üzeri için % 84,
  • 6 ay vade için 25 bin TL’ye kadar % 82, 25 bin TL ile 250 bin TL arası için % 84, 250 bin TL ile 1 milyon TL arası için % 85, 1 milyon TL ve üzeri için % 86.

Daha uzun vadeler için ne oranda kar paylaşımının yapılacağını öğrenmek için Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 0850 222 5 666 numaralı çağrı merkezini aramak yeterli olacaktır.

Sizler için daha önceden yayımladığımız Kâr Payı Nedir Ne İşe Yarar konulu yazımızı buradan https://sifirfaizli.com/kar-payi-nedir-ne-ise-yarar-sade-ve-basit-anlatim/ ya da Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir Enine Boyuna Araştırdık konulu yazımızı okuyabilir ve daha detaylı bilgilenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku