fbpx

Polise Faizsiz Kredi Kampanyası Var mı

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Emniyet mensupları çeşitli durumlarda bankalardan ya da meslek birliklerinden sıfır faizli kredi kullanma imkanına sahip olabilmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl düzenlenen bir kredi kampanyası Kredi 155 İhtiyaç Kredisi ile polis memurlarına özel olarak çok düşük faiz oranlı ihtiyaç kredisi sunan Halkbank, bu krediden masrafta almamaktadır.

Yararlı olabileceği düşüncesiyle polise faizsiz kredi kampanyası var mı, nasıl çok düşük faiz oranıyla ya da sıfır faizli kredi çekilebilir, kamu çalışanlarına faizsiz kredi, vakıfbank memur kredisi ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Polise Özel Kredi

Halk Bankası ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonrasında polis memurlarının kamu mevduatlı Halk Bankası aracılığıyla çok düşük faizli ihtiyaç kredisi çekme imkanı elde etmesi sağlanmıştır.

İlgili kredinin özellikleri şu şekildedir:

 • Kredi 155 kapsamında çekilebilecek kredinin üst limiti 50 bin TL ile sınırlandırılmıştır,
 • Halk Bankası bu kredi ürünüyle 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır,
 • Polis memurları bu krediyi dilerse masrafsız dilerse standart olarak çekebilir. Masrafsız polis kredisi için aylık % 1.32, standart polis kredisi için % 1.26 faiz ödemesi yapılması gerekir.
 • Standart kredi kullanan polis memurları kredi toplam tutarının % 0,5’i kadar masraf ödemesi yapmak durumundadır, ancak daha düşük faiz oranıyla kredi kullanabilir hangisinin daha mantıklı olacağı kullanılacak kredinin miktarına bağlı olarak değişecektir.
 • Kredi kullanım süresi boyunca hayat sigortası yaptırılması zorunludur. Hayat sigortası primi yıllık olarak alınır ve kredi toplam tutarından ayrı olarak fatura edilse de eşit taksitler halinde tahsis edilir.

Halkbank Polis Kredisi Hesaplama

Standart kredi çoğu durumda daha karlı olduğu için % 0,5 masraf ödemesiyle birlikte % 1.26’lık faiz aşağıdaki hesaplamada kullanılmıştır. 20 bin TL için ihtiyaç kredisi başvurusu yapan polisler:

 • 12 ay vade için her ay 1835 TL, toplamda 22.020 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1000 TL, toplamda 23.997 TL,
 • 36 ay vade için her ay 724 TL, toplamda 26.082 TL ödeme yapmak durumundadır.

Kamu Çalışanlarına Faizsiz Kredi

Polis özelinde değil de devlet memuru özelinde düzenlenen çeşitli kredi kampanyaları vardır ve emniyet mensupları da bu kredi kampanyalarına katılım sağlayarak çok daha düşük ya da sıfır faizle kredi kullanma imkanına kavuşur.

Kredili Mevduat Hesabına Sıfır Faiz

Kredili mevduat hesabı halk arasında eksi hesap olarak bilinir ve hesapta para olmasa bile bakiyenin eksiye düşmesi mümkün olur. Kısaca KMH olarak isimlendirilen bu finansman türü için bazı bankalar memurlardan ödeme talep etmemektedir. En fazla 12 ay vadeyle taksitlendirilebilen kredili mevduat hesabı için Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası ya da QNB Finansbank ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Sıfır Faizli Kredi Kampanyası Düzenleyen Bankalar

Dönemsel bazda da olsa Ziraat Bankası, Halkbank ve Denizbank geçtiğimiz dönemlerde memura özel sıfır faizli kredi kampanyası düzenlemiştir. Düzenledikleri sıfır faizli kredi kampanyası kapsamında memurların kredi ihtiyaçlarını karşılayan bu bankaların kampanyalarını yakından takip etmek, ileride düzenlenecek kampanyalara katılım sağlayabilmek adına oldukça önemlidir.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Kamu sermayeli Ziraat Bankası geçtiğimiz dönemlerde kısa süreliğine memurlara sıfır faizli kredi kampanyası düzenlemiştir. Bu kredi kampanyalarına katılım sağlamak isteyen memurlar ileride düzenlenecek kampanyalar için banka duyurularını takip etmek durumundadır.

Denizbank Sıfır Faizli Kredi

Özel sermayeli bir mevduat bankası olan Denizbank, memurların 1000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanmasını mümkün kılmıştır. Bu kredi imkanından yararlanmak isteyen kişilerin en yakın Denizbank şubesine giderek iki adet otomatik ödeme talimatı vermesi ve kurtaran hesap açması gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra 1000 TL kredi çekebilir, sıfır faizle aylık 83 TL’lik eşit taksitler halinde geri ödeme yapabilirsiniz.

Sıfır Faizli Konut Kredisi

Memurlar geçtiğimiz yıl Emlak GYO tarafından inşa edilen konutlar için sıfır faizli kredi kullanabiliyordu, ancak bu yıl için sıfır faizli kredi kampanyası düzenlenmedi. Memurlar sıfır faizli konut kredisi kullanmak için inşaat şirketlerinin projelerini yakından takip etmeli ve talepte bulunduğu proje için düzenlenen kredi kampanyalarına katılım sağlamalıdır.

İnşaat sektöründe artan konut stok miktarı nedeniyle firmalar geçtiğimiz dönemlere nazaran daha cazip ödeme seçenekleriyle kredi kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Memura Düşük Faizli Kredi Başvuru Belgeleri

Düşük faizli kredi kampanyasına katılım sağlamak isteyen memurların bankaya başvuru yaptığında memur olduğunu ispatlamak için memur olduğunu gösteren personel kimlik kartı, maaş bordrosu ve göreve devam edildiğini gösteren kurumdan alınan bir belge ile başvuru da bulunulması gerekmektedir. Bazı bankalar tarafından memurlara özel faizsiz kredi kampanyaları da düzenlenebilmektedir. Bu kampanyalar genelde dönemsel olabilmektedir.

polis faizsiz kredi
polis faizsiz kredi

Vakıfbank Memur Kredisi

Genel itibariyle maaş müşterisi olan memurlara özel düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunan Vakıfbank, kamu kurum ve kuruluşlarında çaoşan memurlar, kadrolu işçiler ve emekliler için aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli veya balon ödemeli ihtiyaç kredisi kullanılmasını mümkün kılmıştır.

 • En az 3, en fazla 36 ay vadeyle kredi kullanılabilir,
 • Maaşını Vakıfbank’tan alan memurlar çekilen kredi için % 1.98 faiz ödemesi yapmak durumundadır,
 • En az 2 bin TL, en fazla 90 bin TL kredi kullanılmaktadır,
 • % 0,5 kredi masrafı ödemesi ve BSMV ödemesi yapılması gerekmektedir.
 • Kamu çalışanı ve emekliler aylık % 2.04 faiz ödemesi yapmak durumundadır.

50 bin TL kredi çekilmesi ve 36 ay vadeyle geri ödenmek istenmesi halinde her ay 2082 TL taksit ödemesi yapılması toplamda ise 74.952 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

Faizsiz Kredi Kimlere Veriliyor konulu yazımızı da buradan okuyabilir ve alternatif bilgiler edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku