fbpx

Faizsiz Para Veren Yerler

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faizsiz olarak tahsis edilebilecek kredileri devlet destekli teşvikler ve katılım bankaları tarafından verilen finansmanlar olarak ikiye ayırmak gerekir. Devlet desteğiyle verilen teşvikler genellikle faiz ödemesini devletin yapması usulüyle kullandırılırken, katılım bankaları aracılığıyla tahsis edilen finansmanlarda faiz hiç yoktur. Katılım bankaları kar payı ile çalışır ve hali hazırda Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası olmak üzere 5 tanedir.

Bu açıdan faizsiz para veren yerlere değinmek ve sıfır faizli kredi ya da faizsiz para çekmek isteyen kişilerin bilmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır. Aşağıda değinilecek konular faizsiz kredi veren bankalar, faizsiz ihtiyaç kredisi imkanı, faizsiz kredi hesaplaması, Ziraat Bankası faizsiz kredi imkanı ve sıfır faizli kredinin kimlere verileceğidir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet desteğiyle kredi çekmekten ziyade faizsiz olarak finansman kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edeceği kurumlar katılım bankalarıdır. Katılım bankaları İslam Bankaları olarakta adlandırılır ve bu bankaların faaliyetlerinde faizin esamesi okunmaz.

Katılım bankaları kar ya da zarara katılım usulüyle çalışır, verdiği kredilerde üç ticari işlem gerçekleşir ve özel mevduat bankalarından en önemli farkı tam da bu noktada başlamaktadır.

Katılım bankalarının nasıl para kazandığını merak edenler kar payı ile karşılaşır ve kar payı ile faizi birbirine yakıştırır, ancak faiz ile kar payı birbirinden oldukça farklıdır.

Özel mevduat bankaları para satar ve sattığı parayı daha yüksek bir oranda geri alır. Buna karşın katılım bankalarının finansman kullandırma usulü mal ya da hizmet alımına dayanır.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Ülkemizde faaliyet gösteren en eski katılım bankalarından birisi olan Albaraka Türk Katılım Bankası ihtiyaç finansmanından, eğitim finansmanına onlarca farklı konuda faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Genel itibariyle piyasa ortalamasının üstünde finansman oranlarıyla tahsisi mümkün kılsa da özellikle faizsiz yatırım yapmak isteyen tasarruf sahiplerinin tercih ettiği bankalardandır. Albaraka Türk’ün tercih edilmesinin en önemli sebebi kar paylaşım oranlarını tasarruf sahibi lehine yükseltmesidir.

Albaraka Türk Katılım Bankası ürünleri ve yatırım fırsatları hakkında bilgi talep etmek isteyen kişilerin 0850 222 5 666 numaralı hattan bankaya erişmesi ve sorularını sorması mümkündür.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Alanında uzman personelleriyle 1989 yılından bu yana katılım bankacılığına devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası, özellikle altın bankacılığı konusunda ülkemizdeki en önemli kurumlardan birisidir.

Taşıt finansmanından tatil finansmanına her türlü konuda finansman ihtiyaçlarını karşılayabilen Kuveyt Türk Katılım Bankası hakkında ve ürünleriyle ilgili sorularınızı iletmek için 444 0 123 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Tamamı yerli sermayeyle kurulan ilk katılım bankası olma özelliği taşıyan Türkiye Finans Katılım Bankası geçtiğimiz yıl içerisinde Suudi NCB’ye satıldı. Satış sonrasında özellikle dijital hizmet kanallarında ciddi bir revizyona giden Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisinden hac ve umre finansmanına kadar onlarca farklı konuda finansal çözümler üretmektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası ve ürünleri hakkında bilgi talep etmek için 0850 222 22 44 numaralı çağrı merkezini aramanız mümkündür. Türkiye Finans Katılım Bankası geçtiğimiz yıl içerisinde dijital hizmet kanalları üzerinden kredi tahsis edilebilen ilk katılım bankası olmuştur, daha sonra diğer katılım bankaları da bunu mümkün kılmış, ön başvuru için şubeye gitme gerekliliğini ortadan kaldırmıştır.

Ziraat Katılım Bankası

Kamu sermayeli ilk katılım bankası olma özelliği taşıyan Ziraat Katılım Bankası geçtiğimiz yıl içerisinde yatırımcılarına en fazla kar payı ödemesi yapan kurum olmuştur. Eğitimden konuta, ihtiyaçtan hac ve umre finansmanına kadar onlarca farklı konuda finansal çözümler üreten Ziraat Katılım Bankası ve ürünleri hakkında bilg talep eden tüketiciler 0850 220 50 00 çağrı merkezinden bilgi talep edebilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası

Kamu sermayeli olarak kurulan Vakıf Katılım Bankası geçtiğimiz yılın en başarılı katılım bankası seçilmiştir. Yaygın şube ağır ve yatırımcılarına verdiği yüksek kar payı ile her geçen gün daha fazla tüketici ve yatırımcı tarafından tercih edilen Vakıf Katılım Bankası ve ürünleri hakkında bilgi talep eden tüketici ve yatırımcılar 0850 202 1 202 numaralı çağrı merkezini arayabilir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Faizsiz ihtiyaç kredisi çekmek isteyen tüketiciler Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ya da Türkiye Finans Katılım Bankaları’ndan herhangi birisini tercih edebilmektedir.

Faizsiz Kredi Hesaplaması

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla 10 bin TL ihtiyaç finansmanı çeken tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 12.491 TL, toplamda TL,
 • 24 ay vade için her ay 629 TL, toplamda 15.103 TL,
 • 36 ay vade için her ay 499 TL, toplamda 17.988 TL ödeme yapması gerekir.

Vakıf Katılım Bankası aracılığıyla 10 bin TL ihtiyaç finansmanı çeken tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 1059 TL, toplamda 12.712 TL,
 • 24 ay vade için her ay 649 TL, toplamda 15.580 TL,
 • 36 ay vade için her ay 521 TL, toplamda 18.776 TL ödeme yapması gerekir.

Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla 10 bin TL ihtiyaç finansmanı çeken tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 945 TL, toplamda 11.430 TL,
 • 24 ay vade için her ay 528 TL, toplamda 12.674 TL,
 • 36 ay vade için her ay 391 TL, toplamda 14.101 TL ödeme yapması gerekir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla 10 bin TL ihtiyaç finansmanı çeken tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 986 TL, toplamda 11.840 TL,
 • 24 ay vade için her ay 571 TL, toplamda 13.717 TL,
 • 36 ay vade için her ay 437 TL, toplamda 15.759 TL ödeme yapması gerekir.

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla 10 bin TL ihtiyaç finansmanı çeken tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 973 TL, toplamda 11.678 TL,
 • 24 ay vade için her ay 557 TL, toplamda 13.377 TL,
 • 36 ay vade için her ay 422 TL, toplamda 15.216 TL ödeme yapması gerekir.

1000 TL Sıfır Faizli Kredi

Sıfır faizli kredi talebi bulunan tüketiciler 1000 TL’ye kadar çekecekleri Denizbank kredisi için herhangi bir faiz ya da kar payı ödemesi yapmaz, 83 TL’lik eşit taksitler halinde 12 ay vadeyle geri ödeme yapar.

Denizbank tarafından düzenlenen sıfır faizli kredi kampanyasına katılarak 1000 TL sıfır faizli kredi çekmek isteyen tüketicilerin yapması gereken tek şey en yakın Denizbank şubesine gitmek, 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermek ve kurtaran hesap açılışı gerçekleştirerek kredi tahsisini gerçekleştirmektir.

faizsiz para veren yerler nerelerdir
Faizsiz para

Sıfır Faizli Kredi Kime Verilir?

Sıfır faizli kredi arayışında olan tüketicilerin oldukça az alternatifi bulunur. Konut satın almak için TOKİ ya da inşaatı yapan şirkete talepte bulunabilen tüketiciler, araç satın alırken otomobil üreticisine doğrudan başvuru yapabilir. İhtiyaç kredisi içinse hali hazırda sadece Denizbank tarafından 1000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanı sunulmaktadır.

Esnaf ve girişimcilerin ise oldukça geniş yelpazede sıfır faizli kredi imkanı vardır. Bu kredilerin çok büyük bir kısmı KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı, EXIMBANK ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla tahsis edilmektedir.

Ayrıca Şubeye Gitmeden Kredi işlemlerini https://sifirfaizli.com/subeye-gitmeden-kredi-finansman-kapatma-islemi/ yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku