fbpx

Sıfır Faizli Çiftçi Kredileri Şartları Detayları Örnek Ödeme Planı

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Ziraat Bankası sıfır faizli çiftçi kredileri için başvurular çok yakında başlayacak. Tarımla uğraşmak isteyen kişiler için hazırlanan bu destek uyarınca 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanı sağlanacak, üstelik bu kredinin tahsis edilmesi sonrası ipotek ettirilebilecek arazi olması durumunda diğer devlet destekli teşviklere de katılım sağlanabilecek.

Çiftçiye 100 bin TL Faizsiz Kredi

Geçtiğimiz yıl başlatılan bu destekle ilgili Aralık ayında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmış ve söz konusu sıfır faizli kredi desteğinin 2018, 2019 ve 2020 yıllarında da verilmeye devam edeceği duyurulmuştu. Bu kapsamda çiftçiler 100 bin TL’ye kadar tahsis ettiği sıfır faizli kredi imkanı ile neredeyse her türlü maliyetini karşılama imkanına kavuştu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı Faruk Çelik’in katıldığı Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu’nda yapılan açıklama da genç çiftçi projesi kapsamında verilen 30 bin TL’lik desteğe ek olarak 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanı verileceği de duyuruldu. Söz konusu kredi desteği, 30 bin TL’nin faaliyete başlamak için yeterli olmadığıyla ilgili artan şikayetler sonrasında oluşturuldu.

Destekle ilgili konuşan Çelik, 30 bin TL’lik hibenin bir sermaye olarak kabul edilmesi gerektiğini, daha sonra oluşacak maliyetlerin karşılanabilmesi adına 100 bin TL’ye kadar da sıfır faizli kredi verileceğini belirtti. Altyapıyla ilgili de çeşitli geliştirmelere imza atılacağını müjdeleyen Bakan Çelik, toplamda 130 bin TL’lik bu destekle birlikte rahatlıkla sürü sahibi olunabileceğini açıkladı.

Ziraat Bankası 100 bin TL Sıfır Faizli Kredi

Söz konusu destek için ödemelerin yapılması konusunda yetki verilen kurum daha önceki desteklerde olduğu gibi Ziraat Bankası olarak belirlendi. Ziraat Bankası aracılığıyla sıfır faizli kredi kullanabilecek olan çiftçiler, hali hazırda IPARD, TKDK ve hayvancılıkla ilgili çeşitli destekler için de başvuru iletme imkanına sahip.

İletilecek kredi başvurusu için bilinmesi gereken en önemli detay kredi taksit ödemelerinin yapılabileceğinin belgelenebilmesi. Bu, genellikle çiftçiliğin yapılacağı alanın ipotek ettirilmesiyle mümkün hale gelmekte.

100 bin TL’lik kredi için başvuru ileten tüketicilerin, daha yüksek miktarlı ihtiyaçları için TKK destekli kredi için talepte bulunması da mümkün.

100 Bin TL’lik Kredi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası aracılığıyla tahsis edilebilecek olan sıfır faizli çiftçi kredisi için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Söz konusu kredi desteği her ne kadar Ziraat Bankası aracılığıyla tüketiciye ulaştırılacak olsa da çiftçilerin kredi desteğinden yararlanıp yararlanmayacağını ve yararlanacaksa ne oranda yararlanacağını Tarım Kredi Kooperatifi (TKK) belirleyecektir.

Geri ödemenin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı, ipoteğe konu arazi için gerekli işlemlerin takibi, ödemeler vb. konularda TKK ile Ziraat Bankası’yla eş zamanlı muhatap olması gereken çiftçilerin her iki kurumun da gerekliliklerini yerine getirmesi gerekir.

  • C. vatandaşı olunması,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Tahsis edilecek kredi miktarı kadar değerde arazi ya da hayvan sahibi olmak,
  • ÇKS kayıt belgesi sahibi olmak,
  • Kara listede olmamak,
  • Kamu desteklerinden yasaklı olmamak.
faizsiz ciftci kredisi sartlari
sifir faizli ciftci kredileri sartlari detaylari ornek odeme plani

Ödeme Planı

Tahsis edilecek kredi için % 0,5 oranında finansman tahsis ücretine ek bir faiz ya da kar payı ödemesi yapılması gerekmez. Bu kapsamda 100 bin TL kredi çekilmesi halinde:

  • 12 ay vade için her ay 8333 TL,
  • 24 ay vade için her ay 4166 TL,
  • 36 ay vade için her ay 2777 TL,
  • 48 ay vade için her ay 2083 TL ödeme yapılması gerekir.

Ödemeler çiftçiye verilecek Başak Kart’a ya da banka şubeleri aracılığıyla rahatlıkla yapılabilir.

Sitemizde yer alan yazılardan Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi konulu yazımızı da buradan  okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku