fbpx

Sıfır Faizli Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2020

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Bankalar yalnızca sağladıkları kredilerden aldıkları masraflarla ya da faizlerle gelir elde etmez. Bireysel Emeklilik Sistemi, otomatik fatura ödeme talimatları, kredi kartı harcamaları, vadeli mevduat hesapları, birikim hesapları vb. mevduatın var olduğu her iş için belirli miktarda kar elde edebilir ve bu sayede bazen faiz gelirinden ya da kredi masraflarından elde edebileceği gelirden vazgeçerek çeşitli şartların sağlanması halinde faizsiz ve masrafsız kredi imkanı sağlayabilir.

Yine de kar elde edebilmek için işin matematiksel boyutunun yani fayda maliyet analizinin bir kenara bırakılmaması gerekir. Bu kapsamda faizsiz ve masrafsız olarak tahsil edilebilen kredilerin miktarlarıyla ilgili çeşitli sınırlar olması kaçınılmazdır.

Denizbank Masrafsız ve Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Denizbank, mevcut dönemde tüketicilerin masrafsız ve faizsiz niteliklere aynı anda sahip olabileceği tek kredi ürününü sağlayan  bankadır. Yalnızca faizsiz ya da yalnızca masrafsız şekilde tahsis edilebilecek krediler vardır fakat yalnızca Denizbank’a kredi başvurusu ileten tüketiciler hem masrafsız hem de faizsiz kredi kullanma olanağını elde eder.

Denizbank, ilk defa hesap açtıracak olan bireysel tüketicilerin; açtıracağı hesaptan en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermeleri halinde masrafsız ve faizsiz kredi kullanabilmesini sağlamaktadır.

12 ay vadeyle kullanılabilecek masrafsız ve faizsiz ihtiyaç kredisi ürünü için sağlanması gereken bazı şartlar ve bilinmesi gereken özellikler vardır.

  1. Denizbank’ın taksitli mevduat hesabı niteliğine sahip Anında Para ürünü bulunur ve söz konusu faizsiz, masrafsız ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin finansmanı bu hesap üzerinden tahsis edilir.
  2. Hesap açılışı sırasında 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi gerekir, ancak aynı zamanda kurtaran hesap için de başvuru iletilmelidir.
  3. Sıfır faizli masrafsız ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin daha önce otomatik fatura ödeme talimatı vermemiş olması ve ilk defa bu fatura için otomatik ödeme talimatlandırması yapıyor olması gerekir.
  4. Hali hazırda Denizbank müşterisi olan tüketiciler de kurtaran hesap açtırması ve 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermesi halinde kampanyadan yararlanabilir, ancak daha önceki otomatik fatura ödeme talimatlarının iptal edilip yeniden verilmesi halinde kampanyaya katılım sağlanamayacaktır.
  5. Fatura talimatlarının 12 ay boyunca Denizbank’a kayıtlı olması gerekir.
  6. 12 aylık süre içerisinde en az 4 defa faturaya borç yansımalı ve borcun ödemesi gerçekleşmelidir, en az 4 defa borç ödemesi gerçekleşmeyen fakat 1000 TL’lik krediyi kullanan tüketicilerin mevduat ya da kredili mevduat hesaplarından 80 TL’lik taahhüt bozum ücreti tahsil edilecektir.
  7. Her müşteri yalnızca 1 defa bu kampanyadan yararlanabilir, daha önce bu kampanyadan yararlanan tüketiciler tekrardan başvuru iletemez.
  8. Söz konusu faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyası yalnızca bireysel tüketicilere yöneliktir, ticari müşteriler kampanyaya katılım sağlayamaz.
faizsiz kredi veren bankalar
sifir faizli masrafsiz kredi veren bankalar hangileri

Faizsiz ve Masrafsız Kredi Hesaplaması

Denizbank aracılığıyla kullanılabilecek faizsiz ve masrafsız kredi tutarı 1000 TL’dir. Bu kapsamda 1000 TL’lik kredi için maksimum 12 ay vadeyle kullanılan finansmana her ay 83,33 TL taksit ödemesi yapılması gerekir. Finansman tahsis ücreti, dosya masrafı ya da sigorta ücreti gibi ek ödemelerin yapılmasına gerek yoktur.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Kredi ile ilgili daha fazla yazı ve bilgiye ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku