fbpx

Faizsiz Alışveriş Kredisi Çekilebilir mi Hangi Ürünleri Kapsar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Yapacağı alışveriş için faize bulaşmadan kredi çekmek isteyen tüketicilerin istifade edebileceği tek kurum katılım bankaları değildir. Eğer detaylı araştırma yapılır ve çeşitli kampanyalara katılım sağlanırsa vade farksız taksit ve banka kredisi olanakları aracılığıyla sıfır faizli alışveriş kredisi kullanılabilir. Bu kapsamda faizsiz alışveriş kredisi çekilebilir mi, faizsiz alışveriş kredisi veren bankalar ve türevi konulara en yalın haliyle değinmek faydalı olacaktır.

Faizsiz Alışveriş Kredisi Olur Mu?

Evet olur. Bankalarla iş birliği yapan şirketler harcama özelinde kredi tahsis edilmesi halinde tüketicinin satın aldığı üründen elde ettiği karın bir kısmından vazgeçerek ya da bankanın yeni müşterilere erişip, farklı ürünleri satmasını sağlayarak faizsiz kredi imkanını gerçek kılmaktadır. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken en önemli detay bu kampanyaların sadece dönemsel bazda düzenlenen kampanyalar olduğu ve bu nedenle kampanyaya katılım sağlamak için başvuru tarihleri arasında katılım sağlanması gerekliliğidir.

Faizsiz Alışveriş Kredisi Kampanyaları

Yukarıda soyut olarak bazı şeyler anlatılmış olsa da hali hazırda katılım sağlanabilecek bazı faizsiz alışveriş kredisi kampanyaları vardır. Bu kapsamda tüketicilerin satın alacağı ürünü kredilendirmesi ve ödemeyi uzun vadelerde yapması mümkün hale gelmiştir.

Fibabanka ve Vatan Bilgisayar Faizsiz Cep Telefonu Kredisi

Fibabanka ile güçlerini birleştiren Vatan Bilgisayar, seçili cep telefonlarından satın alacak tüketicilerin peşin fiyatına 15 ay vadeyle cep telefonu kredisi kullanmasını mümkün hale getirmiştir. Bilindiği gibi ülkemizde geçtiğimiz dönemde kredi kartlarına ilişkin alınan radikal bir karar sonrasında cep telefonlarına taksit yasağı gelmişti ve vadeli cep telefonu almak isteyen tüketicilerin tek seçeneği ihtiyaç kredileri olmuştu.

Konuyla ilgili adım atan Fibabanka, Hayat Sigortası yaptırılması halinde Vatan Bilgisayar’dan alıncak tüm cep telefonlarını vade farksız, tahsis masrafsız 15 ay vadeyle taksitlendirebilmektedir.

Kampanyaya katılım sağlamak için yapılması gereken tek şey VATAN boşluk TCKN yazıp 3422’ye kısa mesaj göndermektir. Kısa mesaja olumlu yanıt alınması halinde limit dahilinde en yakın Vatan Bilgisayar şubesine giderek istenilen cep telefonu alınabilir ve hiçbir ödeme yapılmadan telefonla birlikte mağazadan çıkılabilir.

Vatan Bilgisayar Akbank Cep Telefonu Kredi Kampanyası

Akbank ile de dönemsel bazda bir kredi kampanyasına imza atan Vatan Bilgisayar, seçili cep telefonlarının satın alınacak olması halinde tüketicilerin 9 aya varan vadelerle faizsiz ihtiyaç kredisi kullanmasını mümkün hale getirmiştir. Bu kampanya aslında diğerlerinden farklı olarak bankanın doğrudan faizsiz kredi tahsis ettiği değil Vatan Bilgisayar’ın cep telefonunun tüketiciye olan maliyetini peşin fiyatına düşürdüğü bir kampanyadır.

Örneğin 1000 TL’lik bir cep telefonu satın almaya karar veren tüketici normal şartlar altında faiz ödediğinde 1000 TL’den daha fazla ücretle telefonu almalıyken, Vatan Bilgisayar cep telefonu fiyatında indirim yapıp indirimli fiyat üzerinden kredi kullandırarak cep telefonunun tüketiciye olan maliyetini peşin fiyatına düşürmektedir.

Kampanyaya katılım sağlamak için Akbank’a ek olarak Odeabank kredisinden de yararlanılabilir.

Teknosa ING Bank Teknokredi

ING Bank ile protokol imzalayan Teknosa, tüketicilerin yapacağı çoğu harcamayı vade farksız ödeme imkanıyla kredilendirebilmesini mümkün kılmıştır. Hali hazırda devam eden kampanyalardan bazıları cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlere ilişkindir.

Kampanyaya katılım sağlamak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken TEKNOSA boşluk TCKN yazıp 2229’a kısa mesaj göndermektir. Gönderilen kısa mesaj çok kısa bir süre içerisinde değerlendirmeye alınacak ve kredi başvuru sonucu yine kısa mesaj olarak başvuru ileten tüketiciye ulaştırılacaktır.

Kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicinin hiçbir ücret ödemeden dilediği teknolojik ürünü alması ve kampanya kapsamında izin verilen vade sınırına kadar taksitlendirmesi mümkündür.

Teknosa Faizsiz Apple Bilgisayar Kredisi

ING Bank ile anlaşan Teknosa, tüketicilerin Apple bilgisayar alacak olması halinde sıfır faizle 12 ay vade imkanlı kredi kullanmasını mükün kılmaktadır. 31 Mart’a kadar geçerli olan kampanyaya katılım sağlamak için tek yapılması gereken Teknosa mağazalarına giderek kredi başvurusunda bulunmaktadır. Apple bilgisayar kampanyasından yararlanacak tüketicilerin internet üzerinden bu kampanyaya katılım sağlaması mümkün değildir, fırsattan yararlanabilmek için mutlaka Teknosa mağazalarına gitmek gerekir. Peşin fiyatına vade farksız taksit imkanından yararlanabilmek için 3000 TL’den fazla bir harcama yapacak olmak gerekir.

Teknosa Faizsiz Cep Telefonu Kredisi

Teknosa aracılığıyla cep telefonu satın almaya karar veren tüketicilerin seçili cep telefonları için sıfır faizli ING Bank kredisinden yararlanması mümkündür. 500 TL ile 6000 TL aralığındaki Apple harici seçili cep telefonları için kredi imkanı sağlayan ING Bank, 8 ay vadeyle geri ödeme talep etmektedir. Kredi başvuruları SMS’le ya da Teknosa şubeleri aracılığıyla yapılabilir.

Denizbank Sıfır Faizli Kredi

Denizbank’ta daha önce hesap açtırmayan tüketicilerin hesap açtırması ve en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermesi halinde 1000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi kullanması mümkün olur. 12 ay vadeyle kullanılabilen ihtiyaç kredisi ürünü için sigorta dahi yaptırılması gerekmez.

Kampanyaya katılım sağlamak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken nüfus cüzdanı ve iki adet fatura ile birlikte en yakın Denizbank şubesine gitmektir. Hesap açılışının gerçekleşmesi ve otomatik fatura ödeme talimatlarının verilmesi sonrasında anında 1000 TL’ye kadar kredi kullanılabilecektir.

Cardfinans 900 TL Sıfır Faizli Kredi

Cardfinans Trabzonspor ürünü için başvuru ileten tüketiciler kredi kartlarını teslim aldıktan sonra 900 TL’ye kadar sıfır faizli nakit avans çekme ve 9 ay vadeyle geri ödeme imkanına sahiptir. Bu kapsamda çekilen 900 TL’lik nakit avans çeşitli beyaz eşya, elektronik eşya, boya, badana vb. istenildiği gibi kullanılabilir ve herhangi bir harcama kısıtlaması yoktur.

Beyaz Eşya Kredisi Nasıl Kullanılır

Beyaz eşya satın almak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği sıfır faizli imkanlar bulunmaktadır. Öncelikli yöntem yukarıda bahsedilen Denizbank ve QNB Finansbank Cardfinans aracılığıyla tahsis edilen kredi ve nakit avansın beyaz eşya harcamalarında kullanılmasıdır fakat yararlanılabilecek imkan bununla sınırlı değildir.

Bazı beyaz eşya satış merkezleri tüketicilerin nakit sıkıntısı çekmesi halinde satışları senet üzerinden yapmayı kabul edebilmektedir. Tek bir senet düzenlenmemesi ve kredi notunun yüksek olması halinde kolaylıkla yararlanılabilen bu imkan sayesinde banka kredisi ya da faize bulaşmadan kısa süre içerisinde eşya alımı gerçekleştirilebilmektedir.

Katılım Bankaları

Katılım Bankaları aracılığıyla tahsis edilebilen ihtiyaç finansmanı ürünleri aracılığıyla her türlü eşya harcamasının yapılması mümkündür. 48 aya kadar ve imkanı sağlayan bu ürünler kapsamında tüketiciden faiz alınmaz, ödeme satıcıya tek seferde yapılır ve daha önceden belirlenen taksit sayısıyla tüketiciden tahsil edilir. Hali hazırda yararlanılabilecek sıfır faizli ihtiyaç kredisi veren katılım bankaları Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası’dır.

faizsiz alisveris kredisi
faizsiz alisveris kredisi

Dönemsel Bazda Düzenlenen Kampanyalar

Firmalar tüketiciler için düzenledikleri çeşitli kampanyalar kapsamında sıfır faiz imkanıyla kredi kullanılmasını mümkün kılabilmektedir. Aynı şekilde bankalar da dönemsel bazda düzenlenen kampanyalar kapsamında yeni müşteriler elde etme amacıyla sıfır faizli kredi tahsis edebilmektedir.

Bu açıdan sıfır faizli kredi kullanmak isteyen bir tüketicinin harcama yapmadan önce mevcut dönemde düzenlenen kampanyaları iyi araştırması gerekir.

Sitemizde yer alan Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir Enine Boyuna Araştırdık konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku