fbpx

Sıfır Faizli Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Sıfır faizli masrafsız kredi normal şartlar altında bir bankanın düzenlemek isteyebileceği türden bir kampanya değildir ve henüz istisnai birkaç kampanya dışında böyle bir uygulamaya bankacılık sisteminde yer verilmemiştir. Tüketiciler, kullanacakları kredilere her zaman için faiz ya da finansman tahsis ücreti gibi ödemeler de yapmak durumundadır, çünkü aksi durumda bankanın sermayesini belirli bir vadeyle kiralamanın bankaya hiçbir faydası olmayacak, iş ticari bir boyut olmaktan çıkacaktır.

İşte tam da işin ticari boyuttan ayrıldığı bu nokta devlet desteğine muhtaç kalmaktadır. Devlet desteği olmadan faizsiz ve masrafsız kredi tahsis edilmesi mümkün olamayacaktır. Hali hazırda kullanılabilecek krediler arasında hem faizsiz hem masrafsız olarak hazırlanan tek kampanya Denizbank’a aittir. Denizbank’ın faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak istemeyen tüketicilerin elinde sadece devlet destekli faiz indirimli krediler kalacaktır.

Denizbank Faizsiz ve Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Denizbank, yeni müşterilere erişebilmek ve otomatik fatura ödeme talimatlandırmalarına yenilerini eklemek amacıyla ilk defa fatura ödeme talimatı verecek olan tüketicilerin 2 faturasını Denizbank aracılığıyla talimatlandırması durumunda 1000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmasına imkan vermektedir.

Fatura talimatlandırmalarını veren tüketiciler şube aracılığıyla yapacağı kredi başvurusu için faiz ya da ek bir maliyet ödemez. Kullanılan kredinin maksimum vadesi ise 12 aydır.

12 ay süresince fatura talimatını iptal etmemek, yüksek kredi notuna sahip olmak, düzenli bir gelire sahip olmak ve talimatlandırılacak faturanın daha önce Denizbank aracılığıyla talimatlandırılmamış olması yerine getirilmesi gereken şartlardır.

Şubeden yapılan başvuru en geç 1 gün içerisinde sonuçlanmakta ve kredi tahsisi gerçekleşmektedir.

Devlet Destekli Faizsiz ve Masrafsız Krediler

Devlet desteğiyle kullanılabilecek faizsiz ve masrafsız kredilerin ortak paydası üretime ya da istihdama katkıda bulunulmasıdır. Bireysel ihtiyaçlar için kullanılabilir durumda olmayan bu kredilerden yararlanmak isteyen tüketiciler faaliyet gösterdiği ya da göstereceği iş ile ilgili bir proje hazırlayarak desteği sunan devlet kurumuna başvurarak tahsis gerçekleştirir.

Söz konusu projesi olumlu sonuç alan tüketicilerin kredileri yönetmeliklere göre daha önceden belirlenmiş şekilde tahsis edilir. Kredi çekilen tutarın farklı amaçlar doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığı devlet tarafından sürekli olarak denetlenmektedir.

faizsiz masrafsiz kredi veren bankalar hangileri
sifir faizli masrafsiz kredi veren bankalar hangileri

Neden Faizsiz ve Masrafsız Kredi Yok?

Bankalar sermayesini belirli bir vade için tüketicilere kiralayan ve bu ticari işlem nedeniyle faiz tahsis eden kurumlardır. Bir açıdan paranın fiyatı faiz olarak nitelendirilebilir ki bu durumda paranın belirli bir vade ile kiralanabilmesi için faiz ödemesi yani paranın bedelinin ödenmesi gerekecektir. Aksi taktirde yapılan ticari işlemin hiçbir niteliği olmayacak ve katma değer de yaratılamayacaktır. Bu, ekonominin de kısmi rezerv bankacılığı sisteminin de uyum sağlayamayacağı bir durumdur. Dolayısıyla yeni müşteri edinme çabasında olunması, müşteri bağlılığının arttırılması vb. durumlar ve dönemsel bazda düzenlenen kampanyalar haricinde hiçbir banka hem faizsiz hem masrafsız kredi vermeyecektir.

Sitemizde yer alan Denizbank Faizsiz 1000 TL Kredi konulu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku