fbpx

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sonucu Hemen Öğrenme

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kuveyt Türk Katılım Bankası’na kredi kartı için başvuru ileten tüketiciler çoğu zaman kısa süre içerisinde kartını teslim alır, ancak bazı nedenlerle bu sürecin uzaması ya da şubeye gidilmesi gerekebilmektedir. Bu kapsamda Kuveyt Türk kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemleriyle ilgili çeşitli ayrıntılara değinilmesi yararlı olacaktır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurusu ilettikten en geç 1 iş günü sonra sonuç öğrenilebilir. Eğer aradan 1 iş günü geçtiyse, ancak halen bir sonuç bilgisi SMS olarak iletilmediyse muhtemelen GSM operatörüyle ilgili bir sorun vardır ve bu durumda bankanın aranması gerekmektedir. Başvuru üzerinden 1 iş günü geçtikten sonra 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk çağrı merkezini aramanız gerekebilir.

Başvuru Olumsuz Sonuçlandıysa Ne Yapılmalı?

Kredi kartı başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının ardında en genel haliyle kredi notunun düşük olması ya da gelirin belgelenmemesi yatar. Dolayısıyla bu iki problemin üstesinden gelinmesi halinde kısa süre içerisinde yeniden başvuru iletilebilir ve olumlu yanıt alma ihtimali arttırılabilir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Kuveyt Türk’ün müşterilerine sunduğu imkanlardan birisi de bloke teminatlı kredi kartlarıdır. Bloke teminatlı kredi kartları kredi notu düşük ya da gelirini belgeleyemeyen tüketicilerin kart limitinin % 15 fazlası kadar fazla parayı bankaya nakit olarak yatırması ve kart borcunu ödememesi halinde bu paranın banka tarafından çekilebileceğini söylemesine istinaden blokelendirilmesiyle alınabilir.

Bloke teminatlı kredi kartı için en yakın Kuveyt Türk şubesiyle görüşen tüketiciler kısa süre içerisinde çok yüksek ihtimalle kart başvurusuna olumlu yanıt alacaktır. Bu kartın temin edilmesi sayesinde kredi notunun yükseltilmesi mümkün olacak kısır döngünün içerisinden çıkılacaktır.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Ne Zaman Gelir

Kuveyt Türk’ün kredi kartı ürünlerinden Sağlam Nakit Kart için başvuru iletildiyse bu kredi kartına anında basım özelliği nedeniyle herhangi bir banka şubesine giderek sahip olmak mümkündür. Şubeye gidilip kart talebinde bulunulduktan 10 dakika sonra kart teslim alınabilecektir.

Sağlam Kart için başvuru iletildiyse bu kredi kartının merkezde basılıp kargoyla tüketici adresine gönderilmesi nedeniyle 7-10 gün arasında beklenilmesi gerekebilir: Bu süreçte çeşitli aksaklıklar yaşanmazsa muhtemelen 3 gün içerisinde kartın teslimatı gerçekleştirilir.

Hangi Kargo Şirketi Kartı Getirecek

Her banka tüketiciye ulaşması gereken kart için bir kargo şirketiyle çalışmaz, ancak Kuveyt Türk bu süreçte en iyi hizmeti verebilmek ve kısa süre içerisinde tüketiciye kartını teslim edebilmek için yüksek standartlarda hizmet veren Aktif İleti ile çalışmaktadır. Aktif İleti’de tıpkı diğer bilindik kargo şirketleri gibi taşımacılık yapmaktadır, ancak bu şirketin farkı diğerlerine nazaran çok daha kişiye özel teslimatları üstlenmesidir.

Aktif İleti Kargo Takibi

Aktif İleti ile yola çıkarılan kredi kartının ne zaman adrese ulaşacağı kargo takip sayfası üzerinden öğrenilebilir. Kargo kodunun öğrenilmesi için Kuveyt Türk çağrı merkezini aranması ve müşteri temsilcisi aracılığıyla kargo takip kodunun not edilmesi gerekmektedir. Çoğu zaman kartın Aktif İleti personeline teslim edilmesi sonrasında oluşan kargo takip numarası cep telefonuna SMS olarak iletilmektedir, ancak çağrı merkezi de bir alternatiftir.

Kargo takip numarasını alan tüketiciler Aktif İleti’nin web sitesine giriş yapıp kargo takip sayfası üzerinden kargosunun nerede olduğunu sorgulayabilir.

kuveyt turk kredi karti basvuru sonucu ogrenme
kuveyt turk kredi karti basvuru sonucu ogrenme

Ulaşmayan Kargo için Nereye Başvurulmalı

Çeşitli nedenlerle kargo takip sürecinde aksaklıklar yaşanması durumunda ilk irtibat kurulması gereken kurum Aktif İleti’dir, ancak sonuç alınamaması halinde Kuveyt Türk çağrı merkezi üzerinden de bilgi talebinde bulunulabilir.

Sizler için daha önceden kaleme aldığımız Faizsiz Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz 5 Katılım Bankası konulu yazımızı da buradan okuyarak alternatif kartlar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku