fbpx

Faizsiz Mevduat Hesabı Açmak İçin Püf Noktalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Temel bankacılık hizmetlerinden yararlanabilmek adına vadesiz mevduat hesabı açtırmak isteyen tüketicilerin faizli sisteme destek olmamak adına yararlanabileceği bazı bankalar vardır. Bu kapsamda faizsiz mevduat hesabı açmak için püf noktalar nelerdir, hesap açılışı nasıl gerçekleştirilir ve nelere dikkat edilmelidir gibi çeşitli konularda bilgi edinmek önemlidir.

Vadesiz Hesap Nedir

Vadesiz mevduat hesabı temel bankacılık hizmetlerinden yararlanabilmek için oluşturulan basit bir hesap türüdür. Vadesiz hesap sayesinde birikimlerin bankada tutulması ve ihtiyaç duyulduğu anda çekilmesi ya da temin edilecek bir kart üzerinden bu hesaptaki bakiyeye istinaden harcama yapılması mümkün olur.

Vadesiz hesaplar her ne kadar faizli bir işleme konu olmasa da özel mevduat bankalarında vadesiz hesap açılması halinde buradaki bakiyenin bankanın vereceği kredilere istinaden devlete bildirdiği bir değer olması kaynaklı bir şekilde faize destek olunmuş olur. Dolayısıyla faize bulaşmak istemeyen kişilerin tercihini katılım bankalarından yana yapması önemlidir.

Faizsiz Vadesiz Hesap Açan Bankalar

Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun olarak faizsiz vadesiz hesap açılışı için yararlanılabilecek bankalar Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’dır. Tüketicilerin bu bankalar aracılığıyla açacağı vadesiz mevduat hesaplarının tümü temel bankacılık işlemlerinden yararlanabilmek için yeterlidir.

Albaraka Türk Özel Cari Hesap

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla cari hesap açılışı gerçekleştiren tüketiciler tüm temel bankacılık işlemlerini yapabilir, temin edilen kart aracılığıyla günlük alışverişlerini pos cihazı üzerinden gerçekleştirebilir. Yapılabilecek bazı işlemler şunlardır:

  • Havale, EFT ve Swift gibi para transferi işlemleri,
  • Kredi kartı alınabilmesi,
  • Fatura, vergi trafik cezası ve kredi kartı borcu gibi ödemelerin yapılabilmesi,
  • Bağış yapılabilmesi, kira ödemelerinin gerçekleştirilebilmesi,
  • Çek ve senetle ilgili birçok işlemin banka şubesine gitmeden yapılabilmesi.

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla hesap açtıran tüketiciler 100 bin TL’ye kadar olan değerdeki Altınlarına istinaden TMSF güvencesi altındadır. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın cari hesap açılışına imkan verdiği para cinsleri TL, USD, EUR, AUD, DKK, GBP, CHF, SEK, JPY, CAD, KWD, NOK, SAR, BGN, RON, RUB, AED, IQD ve XAU’dur.

Hesap açılışı gerçekleştirmek isteyen tüketiciler en yakın Albaraka Türk KAtılım Bankası şubesine nüfus cüzdanıyla birlikte giderek hesap açılışını gerçekleştirebilir.

Kuveyt Türk Vadesiz Mevduat Hesabı

İstediğiniz zaman para yatırıp istediğiniz zaman çekmek, kira ödemelerini yapmak, fatura ödemesi gerçekleştirmek ve vergi borcu ödemelerini gerçekleştirmek gibi amaçlarla vadesiz mevduat hesabı açmak isterseniz Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla bu işlemlerin tümünü yapmanız mümkündür.

TL, döviz veya altın cinsinden açılabilen vadesiz mevduat hesabı ürünü için 100 bin TL’ye kadar TMSF güvencesi vardır.

Hesap açılışı gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin nüfus cüzdanı ve adres teyidine istinaden hazırlanan herhangi bir belge ile birlikte en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmesi yeterli olacaktır.

Kuveyt Türk, yabancı uyruklu tüketicilerin de hesap açılışı gerçekleştirmesini mümkün kılmaktadır. Yabancı uyruklu ve yurt içerisinde yerleşik durumda olan tüketiciler pasaport, yabancı kimlik numarası ve adres teyit belgesiyle, yabancı uyruklu ve yurt dışında yerleşik durumda olan tüketiciler pasaport, adres teyit belgesi ve vergi kimlik numarasıyla birlikte başvuru yaparak kısa süre içerisinde vadesiz mevduat hesabı açılışını gerçekleştirebilir.

Türkiye Finans Cari Hesap

Türkiye Finans Katılım Bankası da vadesiz mevduat hesabı açılışı için istifade edilebilecek kurumlar arasındadır. En yakın Türkiye Finans şubesine nüfus cüzdanı ve ikametgah ile birlikte giderek hesap açılışına ilişkin tüm süreçleri tamamlamak mümkündür.

Ziraat Katılım Bankası Vadesiz Mevduat Hesabı

Temel bankacılık işlemlerini yapabilmek için gerekli cari hesabın açılması konusunda hem şubeleri hem de internet sitesi üzerinden hizmet veren Ziraat Katılım Bankası, kısa süre içerisinde hesap sahibi olmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği kurumlar arasındadır.

İnternet üzerinden hesap açılışı yapmak isteyen tüketiciler Ziraat Katılım’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa > Bireysel > Cari Hesap > Hemen Başvur adımlarını takip ederek hesap açılış işlemlerini başlatabilir.

faizsiz mevduat hesabi acmak

Şube aracılığıyla hesap açılışı gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin ise en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine nüfus cüzdanı ve ikametgah ile başvuru yaparak bunu gerçekleştirmesi mümkündür.

Vakıf Katılım Bankası Cari Hesap

Vadesiz cari hesap sahibi olmak isteyen tüketiciler yerli ya da yabancı para cinsinden hesap açtırmak için Vakıf Katılım Bankası’na da başvuru yapabilir. 100 bin TL’ye kadar TMSF güvencesi altında olan vadesiz hesap açılışı için en yakın Vakıf Katılım Bankası şubesine nüfus cüzdanı ve adres teyit belgesi ile giderek hesap açılışı gerçekleştirilebilir.

Sitemizde yer alan Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir konulu yazımızı buradan okuyarak, faize bulaşmadan nasıl yatırım yapılabileceği konusundaki alternatifleri de öğrenebilir, bununla birlikte Ticaret bölümümüzü inceleyerek faizsiz iş ve iş geliştirme fikirleri üzerine bilgiler edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku