fbpx

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Altın Hesabı Açma

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faize bulaşmadan tasarruflarını yatırıma dönüştürmek isteyen kişilerin sanılanın aksine istifade edebileceği farklı yatırım enstrümanları vardır. Bu yatırım enstrümanlarından birisi olan altın katılım hesapları hem altının yıllar içerisinde değer kazanması hem de nominal değeri üzerinden yatırımlardan pay elde etmesiyle yararlanılabilecek en karlı yatırımlardan birisinin yapılmasını sağlayabilir. Bu kapsamda ilgili enstrümandan yararlanmayı mümkün kılan bankalardan birisi olan Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz altın hesabı açma işlemi için hangi prosedürlerin yerine getirilmesini talep ediyor kısaca değinmek yararlı olacaktır.

Altın Hesabı Nedir

Altın hesabı iki farklı türde açılabilen, içeriğinde bir değer olarak para değil de değerli madenin bulunmasını mümkün kılan türdeki hesaplardan birisidir. Bu hesabı diğer hesaplardan ayıran ve kullanımını mantıklı kılan en önemli etkenler 100 bin TL’ye kadar TMSF güvencesi altında olunması ve katılım hesabı özelliği sayesinde herhangi bir maliyete katlanmaksızın tasarrufun yatırıma dönüştürülebilmesidir.

Altın hesabı talep edilmesi halinde hiçbir yatırıma dahil edilmeden, öylece altının depo edilmesi amacıyla da açılabilen bir hesaptır. Bunun tercihi tamamen tüketicinin isteğine bağlıdır.

Türkiye Finans’ın Altın Ürünleri

Türkiye Finans Katılım Bankası, değerli maden üzerinden yapılan birikimlerin değerlendirilebilmesi için altın katılım hesabı ve gümüş katılım hesabı ürünlerini geliştirmiştir. Bu iki vadeli ürüne ek olarak altın cari hesap, altın gümüş hesab ve altın şube ürünlerini de tüketicilerin kullanımına sunmuştur.

Altın Katılma Hesabı

Altın katılma hesabı sayesinde gram bazında Türkiye Finans Katılım Bankası’na yatırılan altınların daha önceden belirlenen vadelerde daha önceden belirlenemeyen miktarlarda getiri elde etmesi mümkün hale getirilir. Tüketiciler altın katılım hesabının ilgili vade süresince yatırımlarda kullanılması kaynaklı elde ettiği getiriye ek olarak bu süreçte altının kazandığı değer uyarınca da gelir elde etmiş olur. Vadelere ithafen elde edilen getiri yüzde üzerinden hesaplandığı için ilgili günde elde edilen getiri de değer kazanmış gramaj üzerinden yapılacaktır ve bu da ciddi anlamda potansiyel barındırmaktadır.

Altın katılım hesabı açmanın diğer avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Altın katılım hesabı sayesinde güven içerisinde altın birikimi yapılabilir, bu süreçte altın birikiminin yatırımlarda kullanılması da mümkün hale getirilir,
  • Altın katılım hesabı sayesinde gram cinsinden birikim yapılabilir,
  • Altın katılım hesabı için Türkiye Finans’ın belirlediği kar paylaşım oranı % 50’dir,
  • İlgili hesaptaki tüm birikimi ve birikime istinaden gerçekleştirilebilecek işlemleri internet bankacılığı uygulaması ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla yerine getirmek mümkündür.
  • Altın katılım hesabı açmak için en az 50 gram altın birikimine sahip olmak ya da açılışta bu miktarda altın alabilecek kadar değerde TL yatırmak gerekir,
  • Altın katılım hesabı açmak isteyen yatırımcıların en az 92 gün vadeyle hesap açılışı gerçekleştirmesi gerekir.
turkiye finans faizsiz altin hesabi açmak
tuırkiye finans faizsiz altin hesabi

Türkiye Finans Katılım Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır

Altın katılım hesabı açmak isteyen tüketicilerin 50 gram değerinde altın satın alabilecek kadar değerde TL ve nüfus cüzdanı ile birlikte en yakın Türkiye Finans şubesine giderek hesap açılışını gerçekleştirmesi mümkündür.

Hali hazırda Türkiye Finans müşterisi olanların internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden de hesap açılışı gerçekleştirmesi mümkündür.

Sizler için daha önceden yayımlamış olduğumuz Ziraat Bankası Faizsiz Altın Hesabı Nasıl Açılır konulu yazımızı da buradan ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku