fbpx

Emekli Maaşını Kuveyt Türk e Nasıl Taşırım (450 TL Promosyon)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Emekli maaşını bankalara taşıyanlara promosyon ödemesi verilmesiyle ilgili mevzuat ilk çıkarıldığında Kuveyt Türk Katılım Bankası görüşmelerin yapıldığı bankalara dahildi, çünkü katılım bankacılığı prensipleri gereği bu nakit ödemenin iş sürecine dahil olabilmesi adına bazı geliştirmeler yapılmalıydı. Bu geliştirmelerde sona gelindi ve an itibariyle emekli maaşını Kuveyt Türk’e taşıyana 450 TL promosyon ödemesi yapılması mümkün hale geldi. Bu kapsamda emekli maaşı nasıl taşınır, Kuveyt Türk’ün sunduğu imkanlar neler ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Emekli Maaşı Kuveyt Türk’e Nasıl Taşınır?

Maaş taşıma talebinde bulunan kişilerin kredi borcu ya da maaşının bulunduğu bankaya ait kredi kartı borcu bulunuyorsa maaşını hiçbir şekilde farklı bir bankaya taşıyamamaktadır. Dolayısıyla maaşınızın bulunduğu bankaya kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa öncelikle bu borcun ödemesini gerçekleştirmeniz gerekiyor. İlgili ödemeyi gerçekleştirdikten sonra maaşınızı farklı bir bankaya taşımak için aşağıdaki sıralamayı takip edebilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden

Maaş taşıma talebini gerçekleştirebileceğiniz ilk yol e-Devlet sistemidir. emekli aylığını farklı bir bankaya taşımak isteyen vatandaşlar öncelikle turkiye.gov.tr internet sitesine TCKN ve şifresiyle giriş yapmalıdır.

Eğer 4A SSK üzerinden maaş alınıyorsa 4A hizmetleri sekmesinin hemen altında bulunan 4A banka ve adres değişikliği kısmının seçilmesi gerekmektedir.

Eğer 4B Bağkur üzerinden maaş alınıyorsa 4B hizmetleri sekmesinden 4B banka ve adres değişikliği kısmının seçilmesi gerekmektedir.

Eğer 4C Emekli Sandığı üzerinden maaş alınıyorsa 4C hizmetleri sekmesinden banka ve adres değişikliği kısmının seçilmesi gerekmektedir.

SGK Üzerinden

Eğer e-Devlet hizmeti kullanılmıyorsa ya da bu iş e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmek istenmiyorsa en yakın SGK İl Müdürlüğü’ne giderek de banka değişikliği talebinde bulunulabilir. Müdürlükten alınacak dilekçenin doldurulması sonrasında kısa süre içerisinde banka değişikliği onaylanmaktadır. Banka değiştirildikten sonra ilk maaşın hesaba yatırılmasını takip eden 3 iş günü içerisinde Kuveyt Türk’e gidilerek SGK Emekli Maaş Promosyonu Taahhütnamesi doldurulabilir ve promosyon ödemesi alınabilir.

Kuveyt Türk Emekli Maaşı Promosyon Ödemeleri

SGK üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlardan emekli maaşı:

  • 1000 TL’ye kadar olanlara 300 TL,
  • 1000 TL ile 2000 TL arasında olanlara 375 TL,
  • 2000 TL ve üzeri olanlara ise 450 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emekli maaşına promosyon imkanından yararlanabilmek için 3 yıl süresince maaşın Kuveyt Türk’ten alınacağının garantisi verilmeli ve sözleşme imzalanmalıdır. Bu sözleşme sonrasında emekli maaşı ödemesinin ilk defa Kuveyt Türk tarafından ödendiği ayı takip eden 3 iş günü içerisinde promosyon ödemesi nakit olarak hesaba yatırılır.

Eğer birden fazla emekli maaşı alınıyorsa tüm emekli maaşları toplanır ve tek bir emekli maaşıymış gibi promosyon ödemesi tek seferde yapılır.

emekli maasi promosyonlu tasima kuveyt turk
emekli maasi transfer kuveyt turk

Adrese Teslim Emekli Maaşı

Kuveyt Türk’ün emekli bankacılığı hizmetlerinden birisi olan ve büyük ilgi gören adrese teslim emekli maaşı imkanı sayesinde emekli maaşını almak için bankaya gidebilecek durumda olmayan kişilerin ödemeleri adreslerine teslim edilmektedir. Bu imkandan faydalanmak isteyen kişilerin tek yapması gereken noter tasdikli vekalet talep formu ve şubeye gidilebilecek durumun olmadığını gösteren tam teşekküllü bir sağlık raporuyla birlikte en yakın Kuveyt Türk şubesine başvurulmasıdır.

Emekliler İçin Özel Faizsiz Kredi Veriliyor mu konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/emekliler-icin-ozel-faizsiz-kredi-veriliyor-mu/ yaklaşık 4 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku