fbpx

Emekliler İçin Özel Faizsiz Kredi Veriliyor mu

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Maaşların düzenli olarak devlet güvencesiyle yatması ve tüm paranın aynı anda bankadan çekilmiyor olması emeklileri değerli müşteri portföyü haline getiriyor olsa da sıfır faizli kredi ya da çeşitli konularda yapılan promosyonlar yeterli olmayabilmektedir. Dolayısıyla çeşitli açılardan emekliler için özel faizsiz kredi veriliyor mu, sıfır faizli kredi almak için alternatif yöntemler nelerdir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Emeklilere Sıfır Faizli Kredi İmkanı Var Mı

2016 yılında emekli maaşı promosyon ödemeleriyle ilgili vaatlerin gündeme getirildiği dönemde eş zamanlı olarak maaşın 10 katına kadar sıfır faizli kredi verileceği de duyurulmuştu. Promosyon ödemeleri aynı yılın son aylarında yürürlüğe girmiş olsa da maaşın 10 katına kadar sıfır faizli kredi konusunda o günden bu yana hiçbir açıklama yapılmadı ve konuyla ilgili bir adım da atılmadı.

Dolayısıyla emekli özelinde düzenlenen sıfır faizli kredi imkanının henüz var olmadığını en baştan belirtmek gerekir. Fakat çeşitli alternatif yöntemler aracılığıyla sıfır faizli kredi kullanılması mümkündür.

Bu sıfır faizli kredi imkanı emekli özelinde sağlanmıyor olsa da emeklilerin katılımında hiçbir sakınca yoktur.

Sıfır Faizli Kredi Nasıl Çekilebilir

Sıfır faizli kredi çekmek isteyen emeklilerin yararlanabileceği yöntemler kredi kartına sıfır faizli nakit avans, sıfır faizli cep telefonu kredileri ve çeşitli kampanyalardır.

Sıfır Faizli Nakit Avans İmkanı

Bankalar dönemsel bazda düzenlediği kampanyalar sırasında tüketicilere sıfır faizli nakit avans kullanım imkanı sağlamaktadır. Hali hazırda katılım sağlanabilecek sıfır faizli nakit avans imkanlarından birisi de QNB Finansbank tarafından Cardfinans Trabzonspor ürünü özelinde düzenlenen 900 TL’lik kampanyadır.

Cardfinans Trabnzonspor ürününü temin eden tüketiciler 900 TL’ye kadar yapacakları nakit avans çekimi için faiz, komisyon ya da benzeri hiçbir ödeme yapmaz. Çekilen paranın 9 eşit taksitle geri ödenmesi mümkündür.

Cardfinans Trabzonspor ürününe başvuru yapmak için Cardfinans’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra Cardfinans ile Tanışın > Cardfinans Ürünleri > Ortak Markalı Kartlar > Cardfinans Trabzonspor > Hemen Başvur adımlarını takip etmesi, 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank çağrı merkezini araması ya da en yakın QNB Finansbank şubesine gitmesi yeterli olacaktır.

Sıfır Faizli Cep Telefonu Kredileri

Sıfır faizli cep telefonu kredileri aracılığıyla da ihtiyaçların karşılanması mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken kampanya dönemlerini takip etmek ve herhangi bir teknoloji mağazasıyla anlaşmaya varan bankaya kredi başvurusu yaparak cep telefonu özelinde kredi çekmektir.

Cep telefonu ihtiyacı yoksa bile cep telefonu kredisinin sıfır faizli olması nedeniyle bu kampanyaya katılım sağlanabilir. Çünkü sıfır faiz ve vadeyle alınan cep telefonunun üçüncü kişilere satılması durumunda nakit sermaye elde edilmiş olacaktır.

Dolayısıyla yapılması gereken satışı kolaylıkla yapılabilecek bir cep telefonu için sıfır faizli kredi çekmek ve cep telefonunu satın aldıktan sonra farklı bir kişiye bu cep telefonunu peşin parayla satmaktır. Bu sayede peşin parayla ihtiyaçlar karşılanırken, bankaya sıfır faizli kredi taksit ödemeleri yapılmaya devam eder.

Hali hazırda katılım sağlanabilecek bir kampanya Vatanbilgisayar ve Fibabanka arasında imzalanan protokol sonrasında doğmuştur. Tüketiciler Vatanbilgisayar şubelerinden alacakları cep telefonları için Fibabanka aracılığıyla 7 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanma imkanına sahip olmuştur.

Kampanyaya katılım sağlamak için kredi hayat sigortası yaptırılması gerekmektedir. Vatan boşluk TCKN yazıp 3422’ye kısa mesaj atarak kredi başvurusunda bulunulabilir.

faizsiz emekli kredisi
faizsiz emekli kredisi

Banka Kampanyaları

Bankalar dönemsel bazda sıfır faizli kredi kampanyası düzenleyerek yeni müşteri elde etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda düzenlenen kampanyalardan en bilineni Denizbank tarafından düzenlenen otomatik fatura talimatına 1000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanıdır.

Tüketiciler Denizbank şubelerine giderek hesap açılışı gerçekleştirdikten sonra en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vererek 1000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanabilir.

Kullanılan kredinin 12 ay vadeyle geri ödenmesi gerekir. Finansman tahsis ücreti ya da dosya masrafı gibi ödemeler yapılmasına gerek yoktur.

Sitemizde yer alan Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar konulu yazımızı da okuyarak alternatif bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku