fbpx

Vakıf Katılım Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme Online

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Vakıf Katılım Bankası aracılığıyla kredi kartı temin etmek isteyen tüketicilerin VKart ürünü sayesinde tüm temel bankacılık hizmetlerine erişim sağlaması mümkündür. Her türlü ihtiyaca yanıt verebilen VKart sayesinde taksit, nakit avans, mail order ve türevi birçok imkana sahip olunur. Bu kapsamda daha önce talepte bulunanlar için Vakıf Katılım kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemine ve başvuru sonrasındaki sürece değinilmesi yararlı olabilir.

VKart

Vakıf Katılım Bankası’nın katılım bankacılığı prensiplerine uygun hareket edebilmek adına kendi markasıyla çıkardığı bu ürün sayesinde ATM, mobil şube, internet şube gibi kanallar yardımıyla tüm kredi kartı işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olur. Kısa süre içerisinde temin edilebilen bu kartın taksitlendirme, fiziksel ve sanal pos cihazlarında harcama yapabilme ve fatura ödenmesi gibi çeşitli temel kredi kartı beklentilerini karşılayacak nitelikte olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekir. Ayrıca VKart sahipleri kart başvurusu sırasında ya da kartı kullandığı dönemde kart ücreti ya da kart aidatı gibi ödemeler yapmak durumunda değildir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır

VKart ürünü için iletilen kredi kartı başvuruları muhtemelen 1 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır, ancak çeşitli sebeplerle bu sürecin 3 güne kadar uzaması da mümkündür. Eğer başvurunun üzerinden 24 saat geçtiyse, ancak değerlendirme sonucuyla ilgili bir bildirimde bulunulmadıysa muhtemelen başvurunun sorgulanması iyi olacaktır.

Başvuru Neye Göre Değerlendiriliyor

İletilen kredi kartı başvurusu tüketicinin ödeme gücü, daha önce kullanmış olduğu kredi ve kredi kartlarından doğan sorumluluklarını yerine getirip getirmediği ve gelir düzeyine bağlı olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Banka, tüketicinin talep etmiş olduğu limitte kredi kartından doğan borcunu ödeyebileceğine kanaat ettiğinde tahsis gerçekleşecektir.

Olumsuz Başvuru Sonucu Sonrası Ne Yapmalı?

Eğer ilettiğiniz kredi kartı başvurusu olumsuz yanıtlandıysa ilk olarak bunun neyden kaynaklandığını tespit etmeniz gerekir. Kullanmış olduğunuz ve borç ödemesi devam eden kredi ya da kredi kartları, kredi notu, idari takipte olunup olunmadığı, gelir belgesi ibraz edilip edilmediği, kredi kartı limitinin gelir düzeyiyle tutarlı bir seviyede olup olmadığı gibi etkenlere dikkat edilmelidir.

Eğer bu sorunlardan birisinden kaynaklanıyorsa olumsuz başvurunun daha düşük limitle iletilecek yeni başvuru sonrasında olumlu yanıtlanma ihtimali çok fazladır. Fakat görünürde herhangi bir sorun yoksa ve kredi kartı temin edebilmek için tüm gerekliliklerin sağlandığı düşünülüyorsa makro ekonomik problemler nedeniyle bankanın kredi kartı vermediği düşünülmeli ve bir süre kart başvurusu iletilmemelidir. Aksi takdirde sık iletilen kredi başvurusu nedeniyle de kredi notunun düşmesi mümkündür.

vakif katilim kredi karti basvuru sonucu sorgulama
vakif katilim kredi karti basvuru sonucu ogrenme

Kart Ne Zaman Gelir

İletilen kredi kartı başvurusu sonrasında olumlu yanıt alan tüketicilerin kredi kartları merkezde basıldıktan sonra 10-15 gün içerisinde tüketiciye ulaştırılmaktadır. Çoğu zaman değerlendirme sonucundan sonraki 1 hafta içerisinde kart teslimatı gerçekleşir, ancak taşra ya da şehir merkezinden uzakta oturan tüketicilerin daha uzun süre beklemesi de gerekebilmekte hatta bazı spesifik durumlarda bankaya giderek kartını kendisi alması dahi gerekebilmektedir.

Faizsiz Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğini 5 Katılım Bankası konulu yazımızı da buradan okuyarak alternatif faizsiz kredi kartı ürünleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku