fbpx

Türkiye Finans Finansör Kart Nedir Başvuru Yöntemi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın katılım bankacılığı prensiplerine uygun finansman tahsisini mümkün kılmak için geliştirdiği finansör kart ile neredeyse her ihtiyacın karşılanması mümkündür. Düşük kar payı oranları ve uzun vade imkanıyla tahsis edilen bu kart halihazırda Türkiye Finans Katılım Bankası’nın en sık kullanılan ürünlerinden birisidir. Bu kapsamda Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla kredi kullanmak isteyen tüketiciler için Türkiye Finans Finansör kart nedir, başvuru yöntemleri ve hakkında bilinmesi gereken detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Finansör Kart Nedir?

İhtiyaç durumunda Katılım Bankası aracılığıyla kredi kullanmak isteyen tüketicilerin bunu murabaha usulüyle gerçekleştirebilmesi için nakit para teslim almaması gerekir. Bu açıdan katılım bankaları satın alınmak istenen mal ya da hizmetin finanse edilebilmesi için gerekli ödemeyi yapabilmek adına bir kart geliştirme yöntemine başvurmuştur. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın bunu mümkün kılmak için geliştirdiği ürüne verdiği ad Finansör’dür. Finansör kart ile katılım bankacılığı prensipleriyle çelişmeyen tüm mal ya da hizmet alışverişlerinin yapılması mümkündür. ilgili ürünün özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Alkol, tütün, şans oyunları vb. İslami açıdan haram ya da mekruh sayılan çeşitli harcamalar haricinde mobilya, beyaz eşya, elektronik, tekstil, eğitim ya da sağlık gibi tüm harcamalar yapılabilir,
 • Yapılan ya da yapılacak harcamaların kaç taksitle gerçekleştirileceği tüketici tarafından daha önceden belirlenir ve kartın limitinin tamamının harcanması gerekmez. Tüketiciler kartlarının kullanmadıkları limiti için ödeme yapmaz ve sadece yaptıkları harcamalar kadar miktarda kar payını da ilave ederek geri ödeme yapar.
 • Finansör kartın fiziksel POS’un kullanılabildiği her noktada kullanılması mümkündür,
 • Finansör kart sahipleri Türkiye Finans Katılım Bankası ATM’lerinden hizmet alabilir.

Finansör Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Finansör kart sahibi olmak isteyen tüketicilerin bunun için istifade edebileceği birden fazla yöntem vardır. En basit ve sık kullanılan yöntem SMS ile başvurudur.

SMS ile finansör kart başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken DESTEK boşluk TCKN yazıp 2310’a kısa mesaj göndermektir.

Buna ek olarak finansör kart başvurusunun Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerinden yapılması da mümkündür. Türkiye Finans Katılım Bankası şubeleri aracılığıyla Finansör kart başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin:

 • Şubeden alacakları Finansör kart başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Adres bilgisi güncel değilse sabit bir telefon, elektrik ya da doğalgaz faturası veya adres belgesi,
 • Gelir belgesi ibrazında bulunması gerekir.

Bu belgelerle şubeye yapılacak başvuru kısa süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanacaktır.

Finansör Kart Ürünleri

Finansör kart sahipleri sadece bir harcama özelinde başvuru yapmak isterse sağlık finansörü, iletişim finansörü, hac umre finansörü, evlilik finansörü ya da eğitim finansörü ürünlerinden herhangi birisi için özel başvuru yapabilir. Bu ürünleri standart finansör karttan ayıran özellik harcama özelinde ek taksit, düşük kar payı ya da benzeri kampanyalara katılım imkanı sağlamasıdır. Yani bu harcamalardan herhangi birisi için başvuru yapacaksanız muhtemelen o harcama özelinde hazırlanan kart için başvuru yapmanız en avantajlı durumun oluşmasını sağlayacaktır.

Finansör Kart Maliyet Hesaplaması

Aşağıda standart finansör kart ile yapılan harcama ve karşılığında ödenmesi gereken tutarla ilgili hesaplama yapılmıştır. Finansör kart sahipleri yaptıkları harcamayı 6, 9, 12, 18, 24 ya da 36 ay taksitlendirebilme imkanına sahiptir.

10 bin TL harcama yapılması halinde:

 • 6 ay vade için her ay 1666 TL, toplamda 11.078 TL,
 • 9 ay vade için her ay 1111 TL, toplamda 11.549 TL,
 • 12 ay vade için her ay 833 TL, toplamda 12.024 TL,
 • 18 ay vade için her ay 555 TL, toplamda 13.021 TL,
 • 24 ay vade için her ay 416 TL, toplamda 13.986 TL,
 • 36 ay vade için her ay 277 TL, toplamda 15.960 TL ödeme yapılması gerekir.
finansor kart basvuru
finansor kart basvuru

Finansör kartın ortalama aylık maliyeti % 2,66 civarındadır ki bu oran hali hazırda özel mevduat bankalarının kredi faiz oranlarıyla karşılaştırıldığında oldukça cazip kalmaktadır.

Farklı harcama miktarları için yapılacak taksit ödemesi ve toplam ödeme hesaplamasını yapmak isteyen tüketicilerin Türkiye Finans Katılım Bankası’nın sitesine girdikten sonra hesaplama aracı yardımıyla finansör kart maliyetini hesaplaması mümkündür.

Kredi Kartından Sıfır Faizli Nakit Avans Nasıl Çekilir konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku