fbpx

Kredi Kartından Sıfır Faizli Nakit Avans Nasıl Çekilir

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kredi kartı, ülkemizde en sık ve çok kullanılan bankacılık ürünüdür. Kullanımı her geçen gün artarken, kredi başvurusu vb. prosedürlerle uğraştırmaması gereği nakit avans özelliği de ön plana çıkmaktadır.

Nakit avans, kredi kartı limitinden nakit para çekebilmek ve bunun kredi kartı limitinden düşmesini sağlayabilmek için kullanılır. Bu kapsamda çeşitli bankalar kampanya başlığıyla ücretsiz nakit avans çekilebileceğini söylese de ücret ödemesi yapılmayan kısmı yalnızca ATM’den nakit avansın çekildiği ana kadardır ve daha sonrasında kullanılan limite göre değişmekle birlikte faiz ödemesi yapılması beklenir.

Yine de çekilen nakit avans için herhangi bir ek ödeme yapılmasını beklemeyen bankalar da vardır ve bu bankaların ürünleri halen hak ettiği değeri görememektedir. Aşağıda, günümüzde kullanılabilecek en avantajlı ve karlı nakit avans ürünüyle ilgili karta değinilecektir, ancak öncesinde nakit avans ve nakit avansın niteliklerine değinmek yararlı olabilir.

Nakit Avans Nedir?

Kredi kartları bir nevi kişiye sağlanan kredi limiti olarak düşünülebilir ve bu kapsamda sağlanan kredi limitinden nakit para çekilmesi de mümkündür. İşte sağlanan kredi kartı limitinden nakit para çekilmesiyle elde edilen kazanım nakit avans olarak isimlendirilir ve tıpkı kredi kullanılmış gibi 9 – 12 aya kadar taksitlendirilerek geri ödemesi yapılabilir.

Kredi kartı limitinin tamamının nakit olarak çekilmesine her banka izin vermez ve bunu çeşitli yüzdelerle sınırlandırabilir, ancak bazı bankalar da kredi kartı limitinin tamamının nakit avans olarak kullanılmasına izin verebilmektedir. Bu, banka özelinde değişebilen bir konudur ve bu nedenle her kredi kartı sahibinin kendi bankasıyla ilgili prosedürleri öğrenebilmek için çağrı merkezi ya da banka şubeleriyle temas kurması gerekir.

Sıfır Faizli Nakit Avans Veren Bankalar

Hali hazırda herhangi bir masraf ödemesi yapmadan ve faiz ödemeden kullanılabilecek tek nakit avans Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sağlanmaktadır. Diğer bankalar dönemsel bazda kampanyalar düzenlese ve kredi kartlarından belirli bir limite kadar yapılan nakit çekim işlemlerinden faiz almayacağını duyursa da Kuveyt Türk, yıllardır altın kartına tanımlanan karz limitinin kullanımı için herhangi bir bedel almamaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Altın Kart

Altın kart, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın banka kartı ürünüdür ve kredi kartı özelliklerine sahip değildir. Yine de sağladığı avantajlar neticesinde kredi kartı kullanımını gerektirmeyecek kadar kalitelidir ve her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Altın kartın özellikleri şu şekildedir:

  1. Altın kart ve altın kartın bağlı olduğu mevduat hesabı için aidat ödemesi yapılması gerekmez,
  2. Altın kart sayesinde Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sağlanan ücretsiz EFT, havale ve mevduat hesabı imkanlarından faydalanılabilir,
  3. Yurt içerisinde olduğu gibi yurt dışındaki harcamaların da altın kart ile yapılması mümkündür, yurt dışı harcamaları mevcut kur üzerinden TL’ye çevrilerek hesaptan düşecektir,
  4. Altın kart ile yapılan alışverişlerden direkt olarak altın kazanılır, kazanılan altının TL değeri 20 TL’ye ulaştığında ücretsiz altın hesabı açılır ve fiziki olarak altın birikimi yapılmaya başlar,
  5. Biriken altınların bozdurularak TL’ye çevrilmesi ve mevduat hesabına aktarılması mümündür, Kuveyt Türk altın puanın diğer bankaların sağladığı puanların aksine harcama zorunluluğu bulunmaz ve ATM’den nakit olarak dahi çekilebilir,
  6. Altın karta Karz Limiti yani ek limit tanımlanabilir ve  hesapta para olmasa dahi herhangi bir komisyon ödemesi yapmadan nakit avans kullanılmış olur.

Altın Kart Ek Limit

Kuveyt Türk tarafından sağlanan Altın Kart’a 250, 500, 1000, 1500 ya da 2000 TL tutarında ek limit tanımlaması yapılabilir .Yapılan tanımlama sonucunda hesapta para olmasa dahi kart aracılığıyla harcama yapılmaya devam edilebilir. Yapılan harcamaların hesap kesim tarihinde ekstreleşir ve 10 gün içerisinde ödenmesi gerekir. Mevduat hesabı bakiyesi, yapılan harcama kadar eksiye düşecektir.

Altın Kart Başvurusu

Altın kart ve altın karta bağlı ek hesap başvurusu iletmek isteyen tüketiciler nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah ile birlikte en yakın Kuveyt Türk şubesine gidebilir. Yapılan başvuru sonrasında çok kısa bir süre içerisinde banka hesabı açılacak ve 10 dakika içerisinde kart basılarak tüketiciye teslim edilecektir.

kredi kartindan sifir faizli nakit avans nasil cekilir
kredi kartindan sifir faizli nakit avans nasil cekilir

Altın Kart Nakit Avans Nasıl Çekilir

Altın karta tanımlı nakit avans özelliği İslami prensipler gereği nakit olarak çekilemez, ancak doğrudan pos cihazı üzerinden kullanılabilir. Yani yapılacak harcamaların faturalandırılması ve altın kart ile pos cihazı vesilesiyle ödenmesi gerekir. Nakit avansın internet harcamalarında kullanılması da mümkündür.

Sitemiz üzerinden Faizsiz Kredi Kartı bölümümüzü buradan işlemleri inceleyebilir ve faizsiz sistemler üzerine alışveriş kartları, kredi kartları ya da bankaların faizsiz kredi kartı taksit kampanyaları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku