fbpx

Sıfır Faizli Bireysel Kredi Çekmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faiz ödemeden kredi çekmek isteyen tüketicilerin bunu yapması mümkündür. Üstelik sadece katılım bankaları değil artık özel mevduat bankaları da dönemsel bazda düzenlediği kampanyalar sayesinde tüketicilerin sıfır faizli kredi çekmesine imkan vermeye başlamıştır. Bu kapsamda sıfır faizli bireysel kredi çekmek için yapılması gerekenler, faizsiz ihtiyaç kredisi ve türevi konularda bazı detaylara değinilmesi yararlı olabilir.

Faizsiz Kredi Olur Mu?

Evet olur. Başta katılım bankaları olmak üzere özel mevduat bankaları da düzenlediği kampanyalar sayesinde tüketicilerin sıfır faizli kredi çekmesine imkan verebilmektedir.

Katılım Bankaları’nın sıfır faizli kredi vermesinin sebebi İslami prensiplere uyma gereklilikleri ve faizin haram olmasıdır.

Özel mevduat bankalarının sıfır faizli kredi vermesinin sebebi ise yeni müşteri edinme çabası ve müşteri bağlılığını arttırma gayretidir.

Bu kapsamda tüketiciler her halükarda yapacakları seçim sonucunda sıfır faizli kredi kullanma imkanına sahiptir. Hangisinin tercih edileceği tamamen tüketiciye bağlıdır, ancak iki alternatife de ayrıca değinilecektir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren katılım bankaları Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası’dır. Bu bankalardan çekilen krediler faize konu değildir ve geri ödemelerde de faiz hesaba katılmaz.

Sıfır faizli kredi veren özel mevduat bankaları ise şimdilik Denizbank ve QNB Finansbank’tır. Denizbank, otomatik fatura ödeme talimatı veren tüketicilere sıfır faizli kredi imkanı sağlarken QNB Finansbank ilk defa kredi kartı kullanacak tüketicilere faizsiz kredi vermektedir.

Otomatik Ödeme Talimatına Faizsiz Kredi

Denizbank aracılığıyla daha önce otomatik fatura ödeme talimatı vermeyen tüketiciler en yakın Denizbank şubesine gidip 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermesi halinde sigorta yaptırmadan, finansman tahsis ücreti ya da faiz ödemeden 1000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilir. Söz konusu kredi 12 ay vadeyle taksitlendirilebilmekte ve ek olarak hiçbir maliyete katlanılması gerekmemektedir.

QNB Finansbank Faizsiz Kredi

QNB Finansbank, en çok kullanılan kredi kartı ürünü Cardfinans’ın Trabzonspor markası için başvuruda bulunan tüketicilerin 900 TL’ye kadar sıfır faizli nakit avans çekmesine imkan vermektedir. Tüketicilerin Cardfinans Trabzonspor kullanmak için Trabzonspor’lu olmasına ya da bu kredi kartını aldığı için ek bir maliyete katlanmasına gerek yok. Kredi kartı alındıktan sonra nakit avans çekilebilir, taksit ödemeleri bittikten sonra isteğe bağlı olarak kart kullanıma kapatılabilir ya da kullanılmaya devam edilebilir.

Faizsiz Konut Kredileri

Bireysel kredi ürünleri arasında olan konut kredilerinin de faizsiz olarak kullanılması mümkündür. Bunun için katılım bankalarından, inşaat firmalarından ya da eminevim, fuzulev, bir evim gibi organizasyonlardan yararlanılabilir.

İnşaat Firmaları

Konut kredisi faiz oranlarının sektörde baskı oluşturmaya başlaması üzerine inşaat şirketleri kendi finansman ürünlerini geliştirmeye ve şirket içi borçlanma yöntemiyle tüketicilere sıfır faizli kredi tahsis etmeye başlamıştır. Tüketiciler inşaat projelerini takip ederek sıfır faizli kredi kampanyası olan herhangi birisine başvuru yapabilir ve faizsiz konut kredisi kullanabilir.

faizsiz bireysel kredi
sifir faizli bireysel kredi cekmek

Eminevim, Birevim, Fuzulev vb. Organizasyonlar

Ev satın almak isteyen tüketicilerin bir araya gelmesini ve her ay para toplayarak gruptaki bir kişiye ev almasını sağlayan bu organizasyonlar en maliyetsiz şekilde konut sahibi olmayı sağlayan yöntemlerden birisidir. Tüketiciler ilgili kurumlardan herhangi birisiyle görüşerek kısa süre içerisinde başvuru prosedürlerini tamamlayıp konut sahibi olabilir.

Sitemizde yer alan yazılardan Sıfır Faizli Masrafsız Kredi Veren Bankalar konulu yazımızı da buradan okuyabilir ve daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku