fbpx

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar 100 bin TL 48 Ay

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Araç satın almak isteyen tüketicilerin faize bulaşmadan ilgili satın alma işlemini finansmanlandırabileceği kurumlar katılım bankalarıdır. Katılım bankaları tarafından sunulan araç finansmanı ürünü sayesinde çok kısa bir süre içerisinde talep edilen araç için yüklü miktarda sermaye bir araya getirilebilir. 48 aya kadar vadelendirilebilme imkanına sahip bu ürünlere olan talebin artması itibariyle faizsiz taşıt kredisi veren bankalar 100 bin TL örnek hesaplama için ne kadar kar payı talep ediyor, nelere dikkat edilmeli ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Faizsiz Taşıt Kredileri

Faizsiz taşıt kredileri katılım bankaları tarafından sunulan ve tüketiciler tarafından en sık kullanılan ürünlerdir. Banka, tüketici adına satın alınacak aracı finansmanlandırır ve tüm ödemeyi tek seferde satıcıya yapar. Tüketici, araç için ödemesi gereken peşinat tutarını bankaya yatırır ve daha sonra arta kalan kısım için yapılması gereken ödemeleri daha önceden anlaşılan vadede ödemeye başlar.

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği katılım bankaları Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Albaraka Türk Katılım Bankası’dır. Tüketiciler bu bankalar aracılığıyla kullanacakları araç finansmanları için faiz ödemesi yapmaz ya da işlemlerin herhangi bir aşamasında faize bulaşmaz. Katılım bankacılığının temel prensipleri gereği tahsis edilen finansman sonrasında bankaya kar payı ödemesi yapılması gerekir.

1 – Kuveyt Türk Katılım Bankası Araç Finansmanı

Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla sıfır faizli araç finansmanı kullanacak tüketicilerin TL ya da yabancı para birimi cinsinden kredi kullanması mümkündür. İkinci el araçlar için 8 yaşına kadar finansman sağlayabilen Kuveyt Türk en fazla 5 yaşında olan araçlar için 48 ay vade, 6 yaşında olan araçlar için 36 ay vade, 7 yaşında olan araçlar için 24 ay vade, 8 yaşında olan araçlar için ise 12 ay vade yapmaktadır.

Ne kadar peşinat ödemesi yapılacağı ise aracın türüne ve modeline göre değişebilse de genellikle 100 bin TL’ye kadar olan kısım için % 30, 100 bin TL’yi aşan kısım için % 50 oranında peşinat ödemesi yapılması istenir.

100 bin TL’lik kredi başvurusu yapılması halinde:

 • 12 ay vade için her ay 9514 TL, toplamda 114.169 TL,
 • 24 ay vade için her ay 5347 TL, toplamda 128.332 TL,
 • 36 ay vade için her ay 4001 TL, toplamda 144.066 TL,
 • 48 ay vade için her ay 3342 TL, toplamda 160.463 TL ödeme yapması gerekir,

Kuveyt Türk’ün taşıt kredisi için belirlediği kar payı oranı % 1.75’tir. Tüketiciler bu kar payına ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve KASKO prim ödemesi de yapmalıdır.

Ayrıca Kuveyt Türk Taşıt kredisi ürünü ile yine aynı oran ve şartlar altında sıfır km motosiklet alımlarının da kredilendirilebilmesi mümkündür.

2 – Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Taşıt finansmanı kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği katılım bankalarından birisi de Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Tüketiciler Türkiye Finans aracılığıyla kullanacakları taşıt finansmanı ürünü için 12 ay vadede %1,59, 24 ay vadede % 1.65, 36 ay vadede % 1.68, 48 ay vadede % 1.68 kar payı ödemesi yapmak durumundadır.

Sıfır ve 8 yaşına kadar olan ikinci el araçların finansmana konu edilebildiği bu ürün için yalnızca Türkiye Finans şubelerinden başvuru iletilebilmektedir.

100 bin TL’lik kredi başvurusu yapılması halinde:

 • 12 ay vade için her ay 9402 TL, toplamda 112.831 TL,
 • 24 ay vade için her ay 5275 TL, toplamda 126.603 TL,
 • 36 ay vade için her ay 3993 TL, toplamda 141.601 TL,
 • 48 ay vade için her ay 3270 TL, toplamda 156.998 TL ödeme yapılması gerekir,

Kar payı ödemesine ek olarak KASKO ve finansman toplam tutarı üzerinden % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ödemesi de yapılması gerekir.

3 – Albaraka Türk Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Tüketicilerin sıfır faizli araç kredisi çekmek için başvurabileceği bankalar arasında yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası, 12 ay vade için % 2.00, 36 ve 48 ay vade için % 2.05 kar payı talep etmektedir. Tüketicilerin kar payı ödemesine ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve KASKO ödemesi de yapması gerekmektedir.

Albaraka Türk taşıt kredisi sayesinde sıfır km ve 8 yaşına kadar olan ikinci el araçların finansmanlandırılabilmesi mümkündür. Kısa süre içerisinde kredilendirilebilen araçların satış işlemleri tamamlanır.

100 bin TL’lik kredi başvurusu yapılması halinde:

 • 12 ay vade için her ay 9689 TL, toplamda 116.277 TL,
 • 24 ay vade için her ay 5529 TL, toplamda 132.713 TL,
 • 36 ay vade için her ay 4218 TL, toplamda 151.881 TL,
 • 48 ay vade için her ay 3572 TL, toplamda 171.491 TL ödeme yapılmalıdır,

4 – Ziraat Katılım Bankası Türk Taşıt Finansmanı

Kamu sermayeli Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla da faizsiz taşıt finansmanı kullanılabilir. Sıfır veya 5 yaşına kadar olan ikinci el araçların finansmanlandırılabildiği Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla kredi çeken tüketicilerin de % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve aracın modeliyle markasına göre değişen KASKO prim ödemesini yapması gerekir.

100 bin TL’lik kredi başvurusu yapılması halinde:

 • 12 ay vade için her ay 9444 TL, toplamda 113.332 TL,
 • 24 ay vade için her ay 5275 TL, toplamda 126.603 TL,
 • 36 ay vade için her ay 3910 TL, toplamda 140.784 TL,
 • 48 ay vade için her ay 3246 TL, toplamda 155.852 TL ödenmelidir,

Ziraat Katılım Bankası vade fark etmeksizin taşıt finansmanı ürünü için % 1.65 oranında kar payı talep etmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen tüketicilerin Ziraat Katılım Bankası şubesiyle irtibat kurması beklenir.

5 – Vakıf Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Taşıt finansmanı kullanılabilecek bankalardan birisi de Vakıf Katılım Bankası olacaktır. Kısa süre içerisinde yüklü miktarda sermaye ihtiyacını karşılayabilen kamu bankasının 36 aya kadar vade imkanı vardır. % 1.56, % 1.67 ve % 1.73 şeklinde 12, 24 ve 36 ay vade için değişen oranlarda kar payı talep eden banka % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve KASKO prim ödemesinin yapılmasını da istemektedir.

100 bin TL’lik kredi başvurusu yapılması halinde:

 • 12 ay vade için her ay 9444 TL, toplamda 113.332 TL,
 • 24 ay vade için her ay 5289 TL, toplamda 126.948 TL,
 • 36 ay vade için her ay 3971 TL, toplamda 142.967 TL ödeme yapılmalıdır.

Taşıt Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır

Katılım bankalarına taşıt finansmanı ürünü için başvuru iletmek isteyen tüketicilerin 18 yaşından büyük olması beklenmektedir. Aracın proforma faturası, araç ruhsatı, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah ile birlikte en yakın banka şubesine gidilmelidir.

En yakın banka şubesine bu belgelerin ibraz edilmesi sonrasında eksper incelemesi talep edilecek ve eksper raporunun hazırlanması öncesinde banka kredi talebiyle ilgili ön değerlendirme yapacaktır. Ön değerlendirme sonrasında olumlu yanıt alan tüketicilerin araç değerinin saptanması için eksper ataması yapılacak daha sonra eksper raporu doğrultusunda ne kadar kredi sağlanacağı kararlaştırılacaktır. Bu kararın verilmesiyle birlikte tüketici ödeme planını onaylayarak kredi tahsisini gerçekleştirecektir.

Araç Satın Almak için En Uygun Yöntem Ne?

Özel mevduat ya da katılım bankası olması fark etmeksizin tüketiciler çoğu zaman temin ettikleri kredi ya da finansmanlarla ek maliyetlere katlanmak durumunda kalmaktadır. Bu kapsamda araç satışlarında bankaların giderek daha fazla söz sahibi olmaya başlaması, araç satışlarını faiz oranları ve kar payları dolayısıyla doğrudan etkilemeleri otomobil üreticilerinin de pek istediği bir şey değildir ve atılan çeşitli adımlarla otomobil üreticileri de araç satın almak isteyen tüketiciler finansman sağlamaya başlamıştır.

faizsiz tasit kredisi

Otomobil üreticilerinin kendi finans şirketleri aracılığıyla sağladıkları kredilerin en büyük avantajı kampanyalı dönemlerde sıfır faizli yani maliyetsiz ve vade farksız taksit imkanı sağlamalarıdır.

Dolayısıyla tüketicilerin hangi marka araç satın alacağına karar verdikten sonra ilgili otomobil üreticisinin kredi vermeye yetkili herhangi bir bayisine giderek kredi imkanlarını sorması ya da çağrı merkezi aracılığıyla bilgi talep etmesi gerekir.

Bu sayede 48 aya varan vadeler için sıfır faizli kredi çekilebilecek ve talep edilen araca araç bedelinden farklı bir maliyete katlanılmaksızın erişim sağlanabilecektir. Her ne kadar katılım bankaları faizsiz kredi sunuyor olsa da yararlanılabilecek en avantajlı yöntem doğrudan otomobil üreticilerinin kendisiyle iletişime geçmek ve finansman ya da ödeme esnekliği talep etmektir.

Emin Oto ya da faizsiz araba alabileceğiniz bir başka alternatif yöntem olan Wowwo ile ilgili yazılarımıza da göz atabilir ve farklı ödeme planlarına da ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku