fbpx

Wowwodan Senetle Faizsiz Bir Araba Almanın Keyfi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kredi faiz oranlarının yükselmesi buna karşın faizsiz alışveriş yapma eğiliminin giderek artması ve prosedürlerin bankalara nazaran göreceli olarak daha kolay olması sebebiyle tüketiciler senetle alışveriş yapmaya başlamıştır. Hali hazırda senetle alışveriş yapma imkanı sunan birçok firma vardır ve yetkili merciler de senetle gerçekleştirilecek ticareti daha güvenli hale getirmek için çalışmaya devam etmektedir. Senetle araba satın almak ise ortaya atılan mitler ve mağduriyetler nedeniyle pek olumlu bir izlenim edinememiştir, ancak Yeşil Kundura, Yeşil Yatırım vb. şirketleri bünyesinde bulunduran Yeşil Holding’in senetle araba satma girişimi Wowwo yıllardır başarıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Wowwo, ilk başta özellikle kredi notu düşük olan ve bu nedenle bankalara yaptığı kredi başvuruları reddedilen tüketicilere hizmet vermek için ortaya çıkmıştır. Fakat  zamanla sistemin işleyişinin sevilmesi ve daha çok talep görmesiyle banka kredisi kullanabilen tüketiciler dahi taksitle araba satın alabileceği bu düzenin bir parçası olmayı yeğlemiştir.

Wowwo’yu diğer girişimlerden ve senetle alışveriş yapılan kurumlardan ayıran en önemli özellik ise sermaye paylaşımı yapması ve Wowwo’nun satmadığı araçların dahi kendi aracılığıyla senetle satın alınabilmesini sağlamasıdır.

Wowwo’ya Güvenilir Mi?

Wowwo yasal sınırlar çerçevesinde hizmet veren, vergi levhası olan resmi bir şirkettir. Wowwo’nun gerçekleştirdiği ticaret de bu çerçevelere uygun şekilde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla şirket ile ilgili olumsuz bir ön yargıya kapılmak yanlış olacaktır.

Bu nedenle Wowwo’dan ziyade senet ile ilgili prosedürleri bilmek ve senetle gerçekleştirilecek ticarete karşı temkinli olmak daha faydalı olacaktır.

Senedi vadelere eşit şekilde bölmek, borcu tek senette birleştirmemek, her ödemeden sonra yapılan ödemenin senedini almak ve senet ödemeleri bittiğinde borcu yoktur yazısıyla birlikte aracın üzerindeki ipoteğin kaldırılmasını talep etmek sözleşmede de açıkça ifade edileceği üzere herhangi bir soruna yol açmayacaktır.

Wowwo ile Senetle Araç Satın Almak

Wowwo’nun internet sitesinde listelenen araçlara ek olarak tüketicilerin talep ettiği farklı arabaların da satın alınması mümkün. Bu doğrultuda satın alınacak araca karar verildikten sonra Wowwo ile iletişime geçilmelidir.

Wowwo ile iletişime geçildikten sonra senetle araç satın almak istediğini belirten tüketici adına kredi notu sorgulaması yapılacak ve ticaretin ne derece risk içeriyor olduğuna bakılacaktır. Tüketicinin kredi notuyla doğru orantılı olacak şekilde araç için peşinat talep edilecek ve arta kalan tutar da vadelere yayılarak senetle satış gerçekleştirilecektir.

Peşinat oranı kredi notuna göre % 20, % 25, % 30 ve hatta % 40 dahi olabilir fakat aracın tamamının senetle satın alınması mümkün değil.

wowwodan senetle faizsiz araba
wowwodan senetle faizsiz bir araba almanin keyfi

Peşinat, senet ve araç için talep edilen toplam satış bedeli için anlaşmaya varıldığında sözleşme imzalanacak ve ödemeler için kullanılabilecek bir IBAN numarası paylaşılacaktır. Tüketici talep etmesi halinde ödemelerini bu IBAN numarasına yapabilir, ancak ödemeleri yaptıktan sonra senet almayı ihmal etmemelidir.

Anlaşılan vade sona erince ödemeler de tamamlanmış olacak ve aracın üzerindeki ipotek kaldırılarak aracın satışı tam anlamıyla gerçekleştirilmiş olacaktır.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Araba Kampanyaları bölümünü buradan ziyaret edebilir ve yine Faizsiz Taşıt Kredisi konularında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku