fbpx

Faizsiz Esnaf Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilebilir

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Esnaf ve sanatkarlar küçük ve orta ölçekli işletme statüsüne sahip olmaları halinde faiz ödemeden de ticari kredi kullanabilir. Geçtiğimiz dönemde Bakanlar Kurulu’nca alınan karar doğrultusunda özellikle daha fazla istihdam yaratmak amacıyla büyümek isteyen işletmelere çeşitli faizsiz esnaf kredi ürünleri oluşturulmuştur ve bu faizsiz kredileri tahsis etmek konusunda yetkili kılınan kurum da Halkbank’tır.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredileri

Halkbank faizsiz esnaf kredileri 3 ayrı başlık altında sunulmaktadır. Bu kapsamda faizsiz kredi ürünlerinden yararlanmak isteyen esnafın başvurusu, yararlanmak istediği kredi türüne göre değerlendirilir ve sağlaması gereken şartlarla verilecek toplam kredi miktarı da yine buna göre değişir. Halkbank’ın sunduğu faizsiz kredi ürünleri şu şekildedir:

  • Geleneksel ve Kültürel, Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekleri İcra Edenlere Faizsiz Kredi
  • Ustalık Belgesi Sahibi ve Kendi İş Yerini İşleten Esnafa Faizsiz Kredi
  • KOSGEB Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Faizsiz Kredi

Geleneksel ve Kültürel Meslekleri Yapana Faizsiz Kredi Miktarı

Halkbank aracılığıyla kullanılabilen bu kredi için Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi sahibi olmak gerekir. Söz konusu belgeye sahip olan esnaf, vergi muafiyet belgesi, vergi levhası, nüfus cüzdanı ve ikametgah ile birlikte Halkbank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir.

En fazla 50 bin TL’ye kadar tahsis edilebilen bu kredi ürünüyle esnafa ne kadar kredi verileceği harcamaların ne amaçla ve ne için yapılacağına bağlı olarak değişecektir.

Ustalara Faizsiz Kredi Miktarı

Halkbank aracılığıyla faizsiz kredi kullanma imkanına sahip olan ustalık belgesi sahibi esnaflar, en az 1 yıldır kendi iş yerlerinde faaliyet gösteriyor olmalıdır. Buna ek olarak en az 3 yıllık ustalık belgesi şartı da aranır. Bu iki şartı sağlayan esnaflar ustalık belgesi, vergi levhası, nüfus cüzdanı ve ikametgah ile birlikte Halkbank şubesine giderek faizsiz kredi başvurusunda bulunabilir.

Kredinin üst limiti 50 bin TL’dir, ancak kredinin ne miktarda verileceği esnafın kredi kullanım amacına bağlı olarak değişebilir.

Girişimci Esnafa Faizsiz Kredi

KOSGEB’in düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan, girişimcilik sertifikası alıp KOSGEB heyetine sunum yapan ve hazırladığı iş planı projesi için onay alan 30 yaşını geçmemiş girişimciler Halkbank aracılığıyla 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanma imkanına sahiptir.

Kredi üst limiti 50 bin TL olsa da faizsiz kredinin hangi oranda verileceği hazırlanan iş planı projesinde açıkça belirtilen maliyet kalemlerine bağlı olarak değişecektir.

faizsiz esnaf kredisi en fazla ne kadar cekilebilir
faizsiz esnaf kredisi en fazla ne kadar cekilebilir

KOSGEB Faizsiz Kredi

KOSGEB aracılığıyla da faizsiz kredi kullanmak mümkündür, ancak bunun için işletmeyi KOSGEB bünyesinde faaliyet gösteren İŞGEM’de açmış olmak gerekir. Eğer daha önce işletme açılmamışsa ve esnaf olmak için söz konusu kredi kullanacaksa böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır.

KOSGEB aracılığıyla 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanılabilir. Hazırlanan iş planı projesine bağlı olarak hangi miktarda kredi kullandırılacağına KOSGEB karar verecektir.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Araba Ev Konut Projeleri konusunda güncel kampanyaları sitemiz https://sifirfaizli.com üzerinden takip edebilir, dilerseniz Facebook sayfamızı beğenerek, son dakika gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku