fbpx

Şekerbank Faizsiz Kredi Kampanya Yalıtım-Isıtma-Soğutma

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Şekerbank, enerji ve tasarrufun arttırılması amacıyla çeşitli derneklerle protokol imzalayarak 18 ay vadeli faizsiz krediler vermeye başlamıştı. Uzun zamandır  devam eden söz konusu kampanya kapsamında enerji ve tasarruf izolesinde dönüşüm yapmayı planlayan bireysel ve kurumsal tüketicilere faizsiz kredi başvuru imkanı veriliyor.

Çeşitli başlıklar artında toparlanan EKOkredi ürününü piyasaya süren Şekerbank, enerji ve tasarruf konusunda yapılabilecek her türlü yatırım için uygun ödeme koşullarıyla oluşturulacak bir kredi verebiliyor. Dolayısıyla henüz aşağıda belirtilen ürün içerikleri dahilinde olmasa da yenilikçi bir dönüşüm planıyla birlikte Şekerbank şubeleriyle irtibata geçmek de mümkün.

EKOkredi Ürün İçeriği

EKOkredi ürünü hali hazırda 6 alt başlıkta sunuluyor. Bu kapsamda iletilen kredi başvurusu, söz konusu başlıklar kapsamında değerlendiriliyor ve derneklerle iletişime geçilerek tahsisi sağlanıyor.

Yalıtım Kredisi

Bina ve binanın içerisindeki her şeyi ısı, ses, su ve neme karşı koruyacak biçimde dönüştürmek isteyen kişi ve kurumlar Şekerbank’ın yalıtım kredisine başvuru iletebiliyor. Söz konusu kredi Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) tarafından tahsis edilmekte ve yalnızca İZODER üyesi bayilerden kullanılabilmektedir.

Yalıtım kredisinden yararlanmak isteyen tüketiciler yalnızca Şekerbank ile değil İZODER üyesi her bayi ile iletişime geçerek söz konusu krediyi tahsis edebilir.

Apartmanın bir bütün olarak dönüştürülmesi planlanıyorsa apartman yönetimi kararıyla birlikte söz konusu krediye başvuru iletilebiliyor. Hak sahipleri yalıtım kredisinin kullanılmasını reddederse talep eden hak  sahiplerine ayrı ayrı kredi verilebiliyor. Yine aynı şekilde herkesin kendi evini yalıtımlı hale getirmesi de mümkün.

Kredi 12, 18, 24, 36, 48 veya 60 ay vadeli olarak kullanılabiliyor. 12 ve 18 ay vade ile kullanılan krediler için faiz ya da dosya masrafı ödemesi yapmak gerekmiyor fakat 24, 36, 48 ve 60 ay vadeli krediler için sırasıyla % 1.21, % 1.32, % 1.35 ve % 1.38 oranında faiz ödenmesi gerekiyor.

Kredi, tüzel kişiler tarafından kullanılacaksa ticari kredi kapsamında değerlendirmeye alınıyor ve yalnızca 12 ay vadeli olması halinde faizsiz yararlanılabiliyor. 18, 24, 36, 48 ve 60 ay vade ile kullanılmak istenmesi halinde sırasıyla % 1.13, % 1.14, % 1.14, % 1.17 ve % 1.19 faiz ödemesi yapmak gerekiyor.

Ek olarak dosya masrafı ödemesi yapma talebinde de bulunulabiliyor ve bu vesileyle kullanılacak faizli kredilerden çeşitli indirimler talep edilebiliyor. Kredilerin kullanıldığı bayiler ise vadeye göre değişmekle birlikte finansmandan komisyon alıyor. Yani tüketicinin kredi haricinde yapması gereken ek bir ödeme bulunmuyor.

Verimli Isıtma ve Soğutma Kredisi

Isıtma ve soğutma teknolojileri konusunda dönüşüm yapmayı planlayan veya merkezi bir sistem geliştirmek isteyen kişi ve kurumlara da faizsiz kredi desteği verilebiliyor. Talep eden tüketiciler yalnızca kendi evi için kredi kullanmayı isteyebilirken apartman yönetimi kararıyla toplu şekilde dönüşüm yaptırılması da mümkün hale geliyor.

A Sınıfı Elektrikli Cihaz Kredisi

Türkiye Konutlarda Enerji Verimliliği Finansman Programı (TUREEFF)  kapsamında a sınıfı yoğuşmalı kombi, buzdolabı, çamaşır makinesi vb. elektrikli cihaz satın almak isteyen tüketiciler de finansman desteğinden yararlanabiliyor. Az bilinen bu program sayesinde konutun güneş enerjisi panelleriyle donatılması ve bunların doğrudan a sınıfı elektrikli cihazlara bağlanması da mümkün. Bu krediden yararlanmak isteyen tüketicilerin Şekerbank ile değil TUREEFF ile iletişime geçmesi gerekiyor.

sekerbank faizsiz kredi
sekerbank faizsiz kredi kampanya

 

Asansör Kredisi

Özellikle enerji tüketimi konusunda yenilikçi teknolojik aletlerin satın alınması için geliştirilen bu kampanya ile apartman ve firmaların kullandığı asansörleri yenilemesi mümkün. Yönetimi bulunan apartmanların ortak karar alarak bu ürüne başvurması gerekiyor.

Sitemiz üzerinden Şekerbank Sıfır Faizli Kredi ile ilgili diğer yazılarımıza da buradan göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku