fbpx

Faizsiz Hac Kredisi Veren Bankalar Hangileri (Kampanyalar)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

İslamın 5 şartından birisi de hacca gitmektir. Hacı adaylarının hac ziyaretleri gerek dolar kurunun yükselmesi, gerek yakıt ve konaklama gibi diğer masrafların pahalanması nedeniyle sıkıntıya gebe olabilmektedir. Bu açıdan çeşitli kampanyalar düzenleyen ve hacca gitmek isteyen hacı adaylarının finansal yükünü hafifletmek isteyen katılım bankaları faizsiz kredi ürünleriyle hac masraflarının karşılanabilmesini mümkün kılmıştır. Bu açıdan faizsiz hac kredisi veren bankalar hangileri kısaca değinmek yararlı olacaktır, ancak öncelikle krediyle hacca gidilir mi öğrenmek gerekir.

Krediyle Hacca Gidilir Mi?

Eğer özel mevduat bankasından faizli bir kredi kullanılacaksa faizin haram olmasından mütevellit hac ibadeti de sahih olmayacaktır. Bu nedenle faizle çalışan bir bankadan çekilen krediyle hacca gidilmemesi gerekir.

Katılım bankalarının hazırlamış olduğu finansman ürünleri bankacılık faaliyetinin bir gerekliliği olarak faizsizdir ve hac ibadetinin yerine getirilmesi konusunda herhangi bir sorun teşkil etmez. Bu konuda dayanağımız, konuyla ilgili açıklama yapan ilim adamlarıdır.

Fakat burada öncelikle farklı bir noktaya dikkat etmek gerekir ki o da maddi gücün hac ibadetini yerine getirmeye yetmemesi durumunda haccın farz olmadığıdır. Yani borçla hacca gitmemek gerekir, hac ibadetini yerine getirebilmek için maddi külfetinin altından kalkabiliyor olmak gerekir.

Bu yazıda belirtilen finansman ürünleri hac ibadetini yerine getirebilecek maddi güçte olan fakat yine de ödemeleri taksitlendirmek isteyen hacı adaylarına istinaden ele alınmıştır.

Hac Finansmanı Veren Bankalar

Hac finansmanı kullanmak isteyen hacı adaylarının çalışabileceği bankalar Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’dır.

Kuveyt Türk Hac Finansmanı

Kuveyt Türk Katılım Bankası diğer bankalardan farklı olarak hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adaylarından ne kar payı ne da vade farkı almaktadır. Bu açıdan faizsiz ve masrafsız bir finansman ürünüyle 6 ay vadeli hac ve umre finansmanı sağlayan Kuveyt Türk bu ürünü için Diyanet İşleri Başkanlığı’yla protokol imzalamıştır.

Başvuruda bulunmak isteyen hacı adaylarının nüfus cüzdanı, gelir belgesi, Diyanet’ten alınan programların dönemi ve fiyatını gösteren Tur Banka Kodu ile en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmesi gerekir.

Hacı adaylarının yararlanabileceği en avantajlı finansman ürünü Kuveyt Türk tarafından sunulan bu üründür.

Ziraat Katılım Hac Finansmanı

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adaylarının ihtiyaçlarını 48 ay vadeyle karşılayabilmesini mümkün kılan Ziraat Katılım Bankası uygun kar payı oranlarıyla hac ibadeti sırasında maddi konuların kafaya takılmasını engellemektedir.

Kredi başvuru formu, yapılacak harcamalara istinaden alınan proforma fatura, nüfus cüzdanı ile birlikte en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine giden hacı adayları kısa süre içerisinde başvurusunu tamamlayabilir.

Albaraka Türk Hac Finansmanı

48 ay vade imkanıyla hac ve umre sırasında yapılan harcamaları finansmanlandıran Albaraka Türk Katılım Bankası nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve yapılacak harcamalara istinaden 1 gün içerisinde sonucu bildirecektir.

faizsiz taksitli hac kredisi
faizsiz hac kredisi

Türkiye Finans Hac Finansmanı

Türkiye Finans Katılım Bankası’na hac finansmanı için başvuru yapan hacı adaylarının da faizsiz olarak 48 ay vadeyle taksit imkanından yararlanması mümkündür.

Yapılacak harcamaları belgeleyen proforma fatura, nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle en yakın Türkiye Finans şubesine giden hacı adaylarının yaptığı başvuru 1 gün içerisinde sonuçlanır.

Sitemizde daha önceden yayımlamış olduğumuz Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/faizsiz-yatirim-araclari-nelerdir-enine-boyuna-arastirdik/ okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku