fbpx

Dosya Masrafsız Sıfır Faizli Kredi Başvurusu

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kredi kullanmak isteyen tüketicilerin en sık araştırdığı, bankacılara ise en sık soru sorulan konulardan birisi de dosya masrafsız faizsiz kredi imkanıdır. Normal şartlar altında böyle bir krediden yararlanılabilmesi mümkün değildir, ancak geçtiğimiz dönemlerde istisnai olarak birkaç bankanın başlattığı kampanya kafa karışıklıklarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Hali hazırda devlet teşvikli faizsiz ve masrafsız kredilerin de bankalar aracılığıyla girişimcilere ulaştırıldığı da düşünüldüğünde konuyla ilgili çeşitli noktalara değinilmesi faydalı olacaktır.

Sıfır Faizli Kredi Olur Mu?

Yalnızca sıfır faizle kredi tahsis edilebilir yani tüketiciler kullandığı kredi için faiz ödemesi yapmak zorunda değildir. Fakat hem faizsiz hem masrafsız kredi eşine pek rastlanmayacak cinsten bir kampanyanın oluşturulduğu anlamına gelecektir, çünkü faiz ve masrafın alınmadığı kredinin bankaya hiçbir karı, tüketiciye ise hiçbir maliyeti olmayacaktır.

Hali hazırda uygulamada olan bankacılık sisteminde faizsiz ve dosya masrafsız kredilerin sürdürülebilirliği yoktur, dolayısıyla tüketicilere bu tarzda kredilerin tahsis edilmesi uzun vadede bankanın iflas etmesine neden olacaktır.

Fakat dinamiği yeni müşterilere erişmek, ürünlerini tanıtmak, müşterileri elde tutmak gibi unsurlardan alan bazı bankalar dönemsel bazda düşük miktarlarla tahsis edilen faizsiz ve masrafsız krediler sunabilmektedir. Bu tarzda hazırlanan kampanyaların başında hiç şüphesiz 2 yıldır kullanılabilir durumda olan Denizbank sıfır faizli kredi kampanyası bulunmaktadır.

Denizbank Sıfır Faizli ve Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Denizbank, 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi halinde 1000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi tahsis etmektedir. Tüketiciler daha önce Denizbank’a talimatlandırmadığı iki faturasını talimatlandırıp bir adet kurtaran hesap açmaları halinde 1 gün içerisinde kredisini tahsis edebilmektedir.

Söz konusu kredi için faiz alınmamakta, dosya masrafı ödenmemekte ve sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır. 12 ay vadeyle kullanılabilen krediyi çekmek isteyen tüketicilerin 1 yıl süresince talimatlarını iptal etmemesi, verdiği talimatlar aracılığıyla en az 4 defa fatura ödemesinin gerçekleşmiş olması, düzenli gelir gibi gereklilikleri sağlaması gerekir.

Dosya masrafı almadan sıfır faizli kredi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler en yakın Denizbank şubesine giderek tahsis sürecini başlatabilir.

Devlet Destekli Faizsiz Krediler

İstihdama ya da üretime katkıda bulunmak amacıyla özellikle yeni bir iş fikri olana verilen devlet destekli faizsiz krediler için herhangi bir masraf ödemesi yapılması da gerekmez. Hazırlanacak iş planı projesi ile ilgili devlet kurumuna yapılan başvuru sonucunda amaca uygun şekilde mevzuata uygun limitlerle kredi kullanılabilmesi mümkündür.

Devletin tarım, teknoloji, bilim, hayvancılık, hizmet, sanayi vb. birçok farklı konuda tahsis ettiği faizsiz kredi desteği vardır ve neredeyse her biri için ayrı kuruma başvurulması gerekir.

dosya masrafsiz faizsiz kredi basvuru
dosya masrafsiz sifir faizli kredi basvurusu

Hangi konuda nasıl bir desteğe ihtiyaç duyulduğuna karar verdikten sonra o faaliyetin kapsam alanında bulunduğu bakanlık ile ya da meslek odasıyla görüşülmesi yol haritası çizilebilmesi konusunda yararlı olacaktır.

Devlet desteğiyle verilen kredilerin bireysel amaçlarla kullanılması mümkün değildir. Söz konusu kredilerin istihdam ya da üretim amacıyla kullanılıp kullanılmadığı devletin sıkı denetimine tabidir.

Sitemizdeki yer alan Hibe Krediler bölümüne buradan https://sifirfaizli.com/kredi/hibe göz atarak alternatiflere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku