fbpx

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi (Girişimci-Çiftçi-Hayvancılık-Üretici)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Ziraat Bankası, devlet teşvikli faizsiz krediler konusunda yetkili kılınan bankaların başında gelmektedir ve bu kapsamda özellikle hayvancılık, tarım, KOSGEB vb. girişimcilikle ilgili kredi kullanmak isteyen kişilere çeşitli ürünler sunmaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Girişimci Kredisi

Ziraat Bankası ile KOSGEB arasında imzalanan protokol uyarınca girişimcilerin 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanması mümkün hale gelmiştir. Bu krediden yararlanmak isteyen girişimcilerin KOSGEB aracılığıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlaması ve Girişimci Sertifikası alarak KOSGEB heyetine iş planı projesi iletmesi gerekmektedir.

KOSGEB heyeti tarafından incelenen iş planı projesine onay ve kredi hakkı verilmesi halinde girişimciler Ziraat Bankası aracılığıyla 50 bin TL’ye kadar olan faizsiz kredilerini tahsis edebilir.

KOSGEB’in 13 ekonomik teşvik planı vardır Ziraat Bankası aracılığıyla İhracat Finansman Desteği, İşletme Sermayesi Desteği, Acil Destek, Makine Teçhizat Kredi Desteği, İstihdam Desteği ve Girişimcilik Desteği kapsamında faizsiz kredi desteği sağlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık Kredisi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı duyuruyla Ziraat Bankası aracılığıyla hayvancılık yapmak isteyen kişilere en fazla 7.5 milyon TL’ye kadar faizsiz kredi verilebileceği duyurulmuştur.

Verilen bu destek bölge özelinde minimum gereksinimleri yerine getirerek kendi hayvan çiftliğini kurmak ve son teknoloji üretim süreçlerinden yararlanmak isteyen girişimcilere yöneliktir. Yapılacak hayvancılık faaliyetine göre sağlanacak kredinin üst limitinde de değişimler yaşanabilmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi

Doğrudan tarım ile ilgilenmek isteyen tüketicilere yönelik sağlanan bu destek TKDK’nın desteklediği illerde çağrı ilanlarının yayınlanması neticesinde ancak kullanılabilir. Belirli dönemlerde yalnızca TKDK’nın desteklediği 42 şehirden birisinde faaliyette bulunuluyor olunması halinde kullanılabilen bu kredi ile arazi alımı, gübre alımı, mazot alımı, depo yatırımı, nakliye aracı alımı, hasat pazarlama giderleri gibi masrafları karşılamak mümkün hale gelir. TKDK tarafından sağlanan bu destek çoğu zaman % 50 hibe şeklinde verilir ve yalnızca arta kalan kısım için geri ödeme yapmak gerekir.

TKDK’nın desteklediği illerden birisinde çiftçilik yapan tüketicilerin çağrı ilanlarını beklemesi ve ilanların yayınlanmasına istinaden en yakın TKDK şubesine giderek başvuru iletmesi gerekir. Çiftçilerin;

  1. Çiftçi Kayıt Sistemi üyesi olması ve ÇKS belgesini bulundurması,
  2. Varsa oda kayıt belgesi ve vergi levhası,
  3. İmza sirküleri,
  4. Son 3 yıla ait mali bilanço,
  5. Arazi tapuları ya da kira kontratları gibi belgeleri ibraz etmesi gerekir.
ziraat bankasi faizsiz kredi kampanyalari
ziraat faizsiz kredi

Ziraat Üretime Destek Kredileri

Ziraat Bankası, Bakanlık kararıyla bazı sektörlerde faaliyet gösteren üreticilere faizsiz kredi verme imkanına sahiptir. Bu sektörler;

  1. Arıcılık,
  2. Kanatlı hayvan yetiştiriciliği,
  3. Su ürünleri yetiştiriciliği,
  4. Süt sığı yetiştiriciliği ve bu sektörlerin alt kollarıdır.

Yukarıdaki sektörlerde veya bu sektörlerin alt dallarından birisinde faaliyet gösteren üreticiler 750 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanma ve üretim kapasitesini büyütme imkanına sahiptir. Söz konusu kredi ile modernizasyon yatırımları yapılması ve teknolojik aletlerin satın alım maliyetlerinin giderilmesi de mümkündür. Başvuruda bulunmak isteyen tüketiciler Ziraat Bankası şubeleriyle iletişime geçmelidir.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Kredi konusunda daha fazla yazı ve bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku