fbpx

Avrupada Faizsiz Ev Nasıl Alınır

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kişi ve kurumların yurt dışına yatırım yapmasının önünde herhangi bir engel yoktur çünkü liberal ekonomi gereği sermaye akışkanlığı tam olmalı, yani ülkeler arasında para tamamen serbest biçimde dolaşabilmelidir. Fakat iş kredi çekip yatırım yapmaya, yurt dışında kullanılan krediyle ev satın almaya geldiğinde sanılandan daha zor bir süreçle karşı karşıya kalmanız mümkündür.

Bu açıdan Avrupa’da faizsiz ev alınabilir mi, konut kredisi çekip yurt dışından ev almak mümkün mü ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Bu açıdan yurt dışından kredi nasıl alınabilir, yurt dışında yaşayanlar için ihtiyaç kredisi çekilebilir mi, gurbetçi mortgage kredisi ve Avrupa konut kredisi faiz oranları gibi çeşitli konulara değinmek yararlı olacaktır.

Yurt Dışından Nasıl Kredi Alınır

Yurt dışında yerleşik bankalardan kredi çekmek sanılandan daha kolay ya da zor olabilir, bu tamamen kredi kullanacak kişinin durumuna ve ne amaçla kredi kullanacağına bağlı olarak değişecektir.

Kredi prosedürlerini en basit haliyle özetlemek gerekirse TC vatandaşı bir kişinin yurt dışı bankasından kredi çekebilmesi için ya ilgili ülkeden düzenli gelir elde etmesi ve bunu belgeleyebilmesi ya da yurt içerisinde banka şubesi olan bir yurt dışı bankasına yurt içerisinde elde ettiği geliri belgeleyerek kredi kullanması gerekmektedir.

Her iki halükarda da kişilerin teminatlarının sağlam olması, kredinin geri ödenmeme riskinin minimum olmasının açıkça ortada olması beklenir. Bunu sağlamak için konut ipotekli kredi ya da gelire nazaran düşük miktarlı bir kredi için talepte bulunulması gerekmektedir.

Avrupa Birliği ülkelerinde faaliyet gösterip de ülkemizde temsilcilikleri bulunan bankalardan bazıları şu şekildedir:

 • Banca monte dei paschi di siena,
 • Intesa sanpaolo s.p.a,
 • Aereal bank,
 • Commerzbank,
 • DZ Bank,
 • Ziraat Bank International,
 • Kfw Ipex-Bank GMBH,
 • Oyak Anker Bank,
 • JSC Bank of Georgia,
 • Hungarian Export-Import Bank,
 • Demir-Halk Bank,
 • Garantibank International,
 • Ing Bank,
 • Robobank International,
 • BNP Paribas.

Bu bankalardan kredi kullanmak için yurt içindeki diğer bankalara yapılandan farklı bir prosedürün takip edilmesi gerekmez, sadece kredi çekme ihtimali yurt içi bankalarına nazaran daha düşüktür. Bu açıdan yüksek teminat göstermek, olabildiğince düşük miktarlı kredi talebinde bulunmak mantıklı olacaktır.

Yurtdışında Yaşayanlar için İhtiyaç Kredisi

Yurt dışında yaşayanların ihtiyaç kredisi kullanmak için kendi ülkesinde faaliyet gösteren bankalara maaş belgesini ibraz etmesi ve çalışma izninin devam ettiğini ispatlaması yeterli olacaktır. Bu iki şartın yerine getirilmesi halinde rahatlıkla kredi çekilebilmektedir.

Yurt dışında yaşayan kişi T.C. vatandaşıysa Türkiye’de faaliyet gösteren bankalara başvuru yaparak kredi kullanmak adına teminat göstermek ya da yurt içerisinden elde ettiği gelirleri belgelemek şarttır. Bu açıdan bankalar geri ödenmeme riskinin minimum olmasını talep etmektedir.

Eğer kredi notu oluşmuşsa, Findeks’te rapor bulunuyorsa ve kredi notu yüksekse bu sürecin çok daha kısa süre içerisinde daha rahat bir şekilde sonlanması mümkündür.

Başvuru Şartları

Türkiye’de faaliyet gösteren bankalardan kredi çekilmek isteniyorsa yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır.

Kişilerin mutlaka Türkiye’de adres gösterebiliyor olması gerekmektedir. Kullanılacak kredinin toplam miktarına yakın bir değerde teminat gösterilebilmesi gerekmektedir. Kefil talep edilmesi halinde kefil gösterilebilmesi gerekmektedir. Genel ortalamada en düşük faiz ise Finlandiya, İsviçre, Fransa, Slovakya ve Belçika’dadır.

Gurbetçi Mortgage Kredisi

Yurt dışında yaşayan kişilerin ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan mortgage kredisi kullanabilmek için başvuru yapabileceği çeşitli bankalar vardır. Hali hazırda Gurbetçi Mortgage Kredisi kampanyası düzenleyen bankalar Garanti Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Bankası’dır.

Genel giderler yani ihtiyaç kredisi gibi tüketici finansmanları için başvuru yapmak isteyen kişilerin Garanti Bankası, ING Bank, Akbank, İş Bankası ve Denizbank aracılığıyla kredi çekmesi mümkündür.

Garanti Gurbetçi Mortgage Kredisi

Garanti Bankası aracılığıyla kredi kullanmak isteyen gurbetçilerin konut kredisini 240 aya kadar vadelendirmesi mümkündür. Esnek, balon ya da eşit taksitli gibi çeşitli ödeme planlarından herhangi birisini tercih etme imkanı vardır. Sabit ya da değişken faizli geri ödeme yapılabilir.

Yurt dışında yaşayan gurbetçiler konutun ekspertiz değerinin % 65’ine kadar kredi çekebilme imkanına sahiptir. Teminat olarak gösterilecek konut krediye konu olan konut olabilir. Kefil talebi genel itibariyle yoktur, ancak nadiren şube tarafından kefil talep edilebilmektedir.

Sabit faizli olarak çekilen mortgage kredisinin erken kapatılması durumunda erken ödeme tazminatına razı olunması gerekir.

Başvuru için gerekli olan belgeler TC nüfus cüzdanı, satın alınacak konutun tapu fotokopisi, evli olanlar için eş muvafakatnamesi, ikamet edilen ülkede geliri gösteren belge, üç aylık banka hesap ekstresi, kredi kartı ekstresi, yurt dışındaki ikametgahı gösteren elektrik, telefon faturası vb.

Türkiye Finans Katılım Bankası Gurbetçi Mortgage

Gurbetçilerin mortgage kredisi kullanabilmek için Türkiye Finans Katılım Bankası’nı tercih etmesi de mümkündür. 120 ay vadeyle tahsis edilebilen bu krediye başvuru yapmak isteyen kişilerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgahı gösterene faturayla birlikte en yakın Türkiye Finans şubesine başvuru yapması gerekmektedir.

avrupada faizsiz ev almak
avrupada faizsiz ev

Avrupa Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları

Avrupa bankalarının konut kredisi faiz oranları bulunulan ülkeye göre değişmektedir, buna karşın genel itibariyle ülkemizdeki faiz oranlarına nazaran çok daha cazip olduğu açıkça ortadadır.

Bir ortalama olması adına Avrupa Birliği ülkelerinde en yüksek yıllık faiz oranı % 4.78’le Macaristan’da, en düşük faiz ise % 1.07 yıllık faizle Almanya’da. Ülkemizde yıllık konut kredisi faiz oranı % 20 seviyesine yakın bir seviyede değişmekte.

Bu ülkelerde ikametgah gösterebilecek, gelir belgesi ibraz edebilecek ya da ipotek verebilecekseniz kısa süre içerisinde kredi prosedürlerini yerine getirerek kredi çekebilirsiniz.

Faizsiz Ev Almak konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/faizsiz-ev-nasil-alabilirim-diyenler-icin-kucuk-tuyolar/ okuyarak ülkemizde halen mümkün olan sıfır faizli ev alma konusunda da bilgi edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku