fbpx

Faizsiz Ev Nasıl Alabilirim Diyenler İçin Küçük Tüyolar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faize bulaşmadan ev almak isteyen tüketicilerin bunu yapması mümkün. Katılım Bankacılığı faaliyetlerinin giderek gelişmesi, inşaat şirketlerinin ev satışlarının üzerindeki banka baskısını ortadan kaldırmak adına çeşitli adımlar atması ve çeşitli fonların kurulması sayesinde tüketiciler faizsiz ev satın alabilir. Bu açıdan faizsiz ev nasıl alabilirim, faiz ödemeden ev alınır mı, faizsiz ev kredileri ve türevi konulara kısaca değinmekte yarar var.

İnşaat Firmaları

Yukarıda da değinildiği gibi bankalar faiz oranları aracılığıyla konut sektöründe doğrudan bir etkiye sahip olmaya başladı. Faiz oranlarının yükselmesi halinde konut satışları düşüyor, faiz oranlarının düşmesi halinde konut satışları artıyor. Bu durumun üstesinden gelmek isteyen inşaat şirketleri ilk adım olarak ortaklıklar kurdu ve konut satın almak isteyen tüketicilere ortaklıklar aracılığıyla kredi verebilmeye başladı.

Dolayısıyla tüketiciler bankalardan alacakları krediler için faiz ödemek yerine inşaat şirketi ortaklıklarının finansman ürünlerine başvuru iletme imkanına sahip.

İletilen kredi başvuruları tıpkı bankaya iletilen kredi başvuruları gibi bir değerlendirmeye alınıyor. Yapılan değerlendirme sonrasında kredi kullanmak konusunda uygun bulunan tüketicilere sıfır faizli kredi tahsis ediliyor. Tüketiciler tahsis edilen bu kredi sayesinde 60 aya varan vadelerle sıfır faizli kredi çekip kampanyaya konu konutu satın alabiliyor.

İnşaat şirketlerinden çekilecek kredilere istinaden bilinmesi gereken en önemli detay her inşaat projesinin sıfır faiz imkanı sağlamadığıdır. Bu kapsamda ev satın alınacak bölgede yükselen inşaat projelerini araştırmak ve henüz talep aşamasındayken bu evleri satın almak mantıklı bir seçim olabilir.

Eminevim, Birevim ve Fuzulev

Eminevim, Birevim ve Fuzulev gibi kurumlar ev satın almak isteyen tüketicileri bir araya getirerek düzenli ödemelerle herkesin faizsiz bir şekilde ev sahibi olmasını mümkün kılıyor.

Tüketiciler satın almak istediği evin değerini  belirledikten sonra kaç ay vadeyle taksit ödemesine devam edeceğine karar veriyor ve taksit ödemelerine devam ederken her ay çekilen kuralar sonucu o ay kime ev alınacağı belirleniyor. Ev satın alma hakkı kazanan tüketici gruptaki diğer kişilerin yaptığı ödemelerden oluşan fonla evini satın alıyor ve kendisi de taksit ödemeleri yapmaya devam ediyor. Taksit ödemeleri devam ederken gruptaki üyeler birer birer ev sahibi oluyor.

faizsiz ev nasil alabilirim
faizsiz ev nasil alabilirim

Katılım Bankaları

Katılım Bankaları faizsiz kredi konusunda en sık başvurulan fakat yukarıdakilere nazaran en maliyetli çözümü sunan kurumlardır. Tahsis ettikleri kredilerden her ne kadar faiz almasalar da İslami prensipler uyarınca yaptığı satıştan kar elde etme hakkına sahipler ve bu hakkı da kar oranı aracılığıyla kullanmaktalar. Tüketiciler faizsiz kredi kullanmak için Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’na başvuru iletme hakkına sahip.

İletilen kredi başvuruları çok kısa bir süre içerisinde bankacılık mevzuatına uygun şekilde değerlendirilir ve prosedürlere başlanır.

Sitemizde yer alan yazılardan Emin Evim Sistemi Detaylı Anlatım konulu yazımızı okuyabilir ve diğer faizsiz ev alma alternatif yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

3 Yorumlar
 1. Namık diyor

  Arkadaş faizler olmuş bilmem kaç. Bu şartlarda faizsiz ev almak dışında bir alternatif yöntem ile bu işe girişmek çok zor. Bilgilendirmeler için teşekkürler admin. Allah herkese hayırlısıyla faize girmeden ev almayı nasip etsin. İnşallah ev fiyatları da en kısa sürede düşer. Vatandaşın yüzü güler.

  1. Admin diyor

   Merhaba Namık Bey,
   Gerçekten evi olmayan insanlar için zor bir durum. Kiralar da ev fiyatlarına paralel bir şekilde yükselmiş durumda. İyi dileklerinize katılmamak elde değil. Faizsiz ev alma konusunda her geçen gelişen gelişmeleri, firmaları, yöntemleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz.
   Esen kalın.

 2. ŞEVKET diyor

  MERHABA NAMIK BEY. İSMİM ŞEVKET, BEN EMİNEVİM’DEN EVİMİ FAİZSİZ BİR ŞEKİLDE ALDIM. YILLARDIR BU SEKTÖRDE EV ALMAK İSTEDİM AMA BİR TÜRLÜ GÜVENEMEDİM. AMA BAKTIM Kİ EMİNEVİM’ E ETRAFIMA HERKESTEN KAYIT OLANLARI FARKETTİM. BU SİSTEM GİBİ ÇALIŞAN BİRÇOK FİRMA VAR VE BENİ BU SİSTEME KAYIT EDEN DEĞERLİ TEMSİLCİM DURMUŞ BEYE SİZİ YÖNLENDİRMEK İSTERİM. İRTİBAT NUMARASI 05** *** ** ** DÜR. DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARARSANIZ SİZE İLGİ ALAKADAN ÖTÜRÜ BİR SÜREÇTE YARDIMCI OLUYOR.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku