fbpx

TEB ‘den KOBİ lere Özel Faizsiz Teknoloji Kredisi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Ülkemizin en yenilikçi ve inovatif bankalarından birisi olan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) tarafından geliştirilen Arena kredisi kapsamında teknolojik ürün satın almak isteyen işletmelere sıfır faizli kredi imkanı sunulmaktadır. Arena kredisi kapsamında Arena Bilgisayar bayilerinden yapılan satın alımlar için sıfır faizli kredi kullanılabilir. Bu açıdan TEB’den KOBİ’lere özel faizsiz teknoloji kredisi ürünü ve çeşitli ayrıntılara değinilmesi yararlı olacaktır.

Arena Sıfır Faizli Kredi

TEB ve Arena Bilgisayar ortaklığıyla oluşturulan bu kredi ürünü kapsamında Arena Bilgisayar bayilerinden teknolojik ürün satın almak isteyen KOBİ’lerin bu satın alım için ihtiyaç duyduğu sermayeyi sıfır faiz imkanıyla 12 aya kadar vadelendirmesi mümkün kılınmıştır.

Bilgisayar bayileri için Arena Bilgisayar’dan kampanyalı alımlarda da geçerli olan bu kredi ürünü kapsamında müşterilerin de teknolojik ürün satın alımlarında TEB sıfır faizli Arena kredisinden yararlanması mümkün olur. 12 ay vade imkanına ek olarak TL cinsinden borçlanma ve limit doldurmaksızın çek ya da senet ibrazında bulunmaksızın mal alımı yapılabilir.

Kredi Özellikleri

TEB ve Arena Bilgisayar tarafından ortaklaşa geliştirilen bu ürün kapsamında sağlanan imkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • 12 aya varan vade ve sıfır faiz,
  • TL cinsinden kredi kullanılması ve riskin sabitlenmesi,
  • Arena Bilgisayar limitinin doldurulmasına gerek kalmaksızın, çek ya da senet verilmeden teknolojik ürün satın alımının mümkün kılınması,
  • Teknolojik ürün satan bir mağazaysanız malınızı satın alacak müşteriler için de Arena kredisinin kullanılabilmesi ve kendilerinin de sıfır faizli 12 ay vade imkanından yararlanabilmesi.

TEB özelinde imzalanan bu protokol sonrasında sıfır faizli krediyle teknolojik ürün satın alabilir hale gelen işletmeci ve tüketicilerin detaylı bilgi için TEB şubelerine başvurması mümkündür.

TEB ve Arena Bilgisayar İş Birliği

TEB ile Arena Bilgisayar arasında 2009 yılında imzalanan protokol o dönemden bu yana çeşitli satın alımlarda işlerin ciddi şekilde kolaylaşmasını mümkün kılmaktadır. Sistemin en önemli avantajları uzun vadeli geri ödeme planlarının oluşturulabilmesi ve son kullanıcılar için satın alımı kolaylaştırması bulunuyor. Ayrıca sistemin TL cinsinden işlemesi de riskin minimize edilmesi açısından önemli bir yer tutuyor.

Arena Bilgisayar bayileri için önemli bir avantaj olarak lanse edilen bu kredi kampanyası aslında şirketine teknolojik ürün satın alacak KOBİ’ler için de ciddi avantajlar barındırıyor. Bayiler için özsermaye, kredibilite ve nakit akışı gibi problemleri ortadan kaldıran bu yöntem, son kullanıcı olan KOBİ’nin de bu imkandan yararlanabilmesi itibariyle ciddi bir potansiyel barındırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arena İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Serkan Çelik, satış yapan iyi bir bayinin satış sorunu yaşamadan KOBİ’lerin rahatlamasını mümkün kılacağını, aynı zamanda ertelenen bilişim teknolojileri yatırımlarının daha kısa süre içerisinde yapılabilmesinin mümkün hale geleceğini belirtti.

teb kobi faizsiz kredi kampanyaları
teb kobi faizsiz kredi

Bir model haline gelen bu protokol ilk defa TEB ve Arena Bilgisayar arasında imzalandı, kısa süre içerisinde de benimsendi. 2009 yılından bu yana aktif şekilde binlerce kişi ve kurum tarafından kullanılan kredi ciddi problemleri çözmektedir.

KOSGEB Faizsiz Kredi 2020 Yılında Verilecek mi konulu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku