fbpx

Memurlara Özel Faizsiz Kredi Finansman Desteği

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Memurların kredi kullanması diğer meslek personellerine nazaran çok daha kolaydır, çünkü maaşların yatırılacağı konusunda devlet güvencesi vardır ve bankalar açısından düşünüldüğünde ödemelerin yapılamaması halinde icra edilebilecek bir gelirin olması kredi tahsis riskini ciddi şekilde düşürmektedir.

Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Geçtiğimiz yıllarda tüketicilerin çekebileceği kredi miktarı gelirinin % 75’ini geçmeyecek taksit miktarıyla hesaplanırken kısa süre önce bir güncelleme yapılarak % 50’ye düşürüldü. Bu, hem aşırı borçlanma hem de batık kredilerin sayısının artması nedeniyle alınmış bir karardı ve memur olunması da söz konusu güncellemeden etkilenilmemesini sağlamıyor. Dolayısıyla kullanılabilecek maksimum kredi aylık gelirin % 50’sinin taksit ödemesi olarak baz alınmasıyla hesaplanabilir. Örneğin 5000 TL aylık geliri olan bir memur her ay en fazla 2500 TL kredi taksit ödemesi yapabilir ve yapabileceği bu taksit ödemesini kredi vadesiyle çarparak tahsis edebileceği en fazla kredinin ne kadar olacağını saptayabilir.

Memur Maaşının Kaç Katına Kadar Kredi Kullanabilir?

Yukarıda da değinildiği gibi kredi taksit ödemeleri aylık gelirin yarısından fazla olamaz. Dolayısıyla ihtiyaç kredisi için en fazla 24, taşıt kredisi için en fazla 24, konut kredisi için ise en fazla 60 katına kadar kredi kullanılabilir. Bu katları aşan tutarlar için kefil, teminat ya da ipotek verilmesi gerekebilir.

Memura Faizsiz Kredi Veren Bankalar

 1. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 2. Vakıf Katılım Bankası
 3. Albaraka Türk Katılım Bankası
 4. Ziraat Katılım Bankası
 5. Türkiye Finans Katılım Bankası

Söz konusu bankaların tümü katılım bankasıdır ve bankacılık hizmetlerinde faize yer verilmemektedir. Dolayısıyla faizsiz kredi kullanmak isteyen memurlar katılım bankalarıyla iletişime geçebilir.

Memura Sıfır Faizli Kredi Veriliyor Mu?

Sıkça karıştırılan bir konu olması itibariyle memurların sıfır (0) faizle kredi kullanmak istemesi katılım bankalarına yönlendirilmeleriyle sonuçlanmaktadır, ancak faizsiz krediden kasıt eğer herhangi bir kar payı ya da masraf ödemesi yapmamaksa mevcut dönemde hiçbir bankanın böyle bir kampanyası yoktur. Devlet teşviki olmadıkça ve bankanın sağlayacağı krediyi toparlamasının maliyetlerine katlanmasını karlı kılacak bir ürün de oluşmadıkça sıfır faizli kredi verilemeyecektir.

Yeni Atanan Memur Kredi Kullanabilir Mi?

Atandıktan sonra en az 2 ay maaşı yatırılan ve sigorta bildirimi bulunan memurların kredi kullanmasının önünde bir engel yoktur, ancak bu sürenin çok daha kısa olması halinde teminat, kefil ya da ipotek gibi ek güvenceler talep edilebilmektedir. Eğer maaş müşterisi olunan bankadan farklı bir bankaya iletilen kredi başvuruları olumsuz sonuçlandırılıyorsa mutlaka maaş müşterisi olunan bankaya kredi başvurusu iletilmelidir.

memura faizsiz kredi veren bankalar
memurlara sifir faizli kredi veren bankalar

Düşük Faizli Memur Kredisi Veren Bankalar

Memur özelinde çok daha düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankalar bulunur, bu bankalar:

 1. Vakıfbank Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi,
 2. Akbank Kamuya Özel Anında İhtiyaç Kredisi,
 3. Denizbank Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi,
 4. Halkbank Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi,
 5. Şekerbank Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi,
 6. Yapı Kredi Memur Kredisi’dir.

Ek olarak prosedürleri en kısa süren ve en kolay şekilde kredi kullanılabilen bankalar QNB Finansbank’ın Enpara dijital bankacılık servisi, Aktifbank’ın N Kolay Kredi ürünü ve CEPTETEB’dir. Söz konusu krediler için gelir belgesi beyanında bulunmak ya da kefil göstermek gerekmez.

Sitemizde Faizsiz Krediler ile ilgili daha geniş bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku