fbpx

Kuveyt Türk Katılım Bankası Kar Payı Hesabı Nasıl Açılır

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kuveyt Türk Katılım Bankası kar payı hesabı açılışı gerçekleştirmek isteyen tasarruf sahiplerine sunduğu yüksek kar paylaşım oranları ve kar paylarıyla her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Yıllardır başarıyla katılım bankacılığı hizmetlerine devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası, katılım hesaplarında bulunan tasarrufları reel sektörde çeşitli kollara yaptığı yatırımlarda kullanmakta ve gelir elde etmektedir.

Bu kapsamda Kuveyt Türk Katılım Bankası kar payı hesabı nasıl açılır, nelere dikkat edilmesi gerekir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Kar Payı Hesabı Nedir

Kişilerin tasarruflarını reel sektöre yapılacak yatırımlarda kullanılmak üzere vadeli mevduat hesaplarına yatırmasını mümkün kılan ve katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda faizsiz bir yatırım enstrümanı fırsatı sunan bankacılık ürününe kar payı hesabı denilmektedir.

Kar payı hesapları sayesinde tasarrufların kısa süre içerisinde yatırıma dönüşmesi ve gelir elde edilmesini sağlaması mümkün olur. Ne kadar gelir elde edileceği kar paylaşım oranları ve bankanın yaptığı yatırımların karlılığına bağlı olarak değişmektedir, ancak çoğu zaman Kuveyt Türk Katılım Bankası en yüksek kar elde edilebilecek bankalar arasında yer almaktadır.

Yıllardır katılım bankacılığı hizmetlerine devam eden Kuveyt Türk’ün sektörde hali hazırda faaliyette olan onlarca sanayi ve ticari sektörüne yatırımı vardır ve sadece bu yatırımlar dahi kişilerin yüksek oranda gelir elde etmesini sağlayacak kadar büyük ölçeklidir.

Kuveyt Türk Kar Payı Hesabı

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kar payı hesabı diğer bankalara karşın çok farklı şekilde açılabilmekte ve kişinin isteklerine göre şekillenebilecek biçimde esnek özelliklere sahip olmaktadır. İlgili ürüne istinaden Kuveyt Türk’ün belirttiği özellikler şu şekildedir:

  • TL, Dolar, Euro ya da altın gibi değerler üzerinden açılabilmektedir,
  • Katılım hesabının içerisindeki bakiyeye bağlı olarak klasik, gümüş, altın, platin ya da platin+ türünde hesap açılışı gerçekleştirilmektedir,
  • İlgili hesap türleri ne kadar kar paylaşım oranıyla hesap açılışı gerçekleştirileceğini belirtmektedir, tüketiciler ne kadar yüksek miktarlı parayla hesap açılışı gerçekleştirirse o denli yüksek gelir elde etmektedir,
  • Katılım hesabının tasarruf sahibine ne kadar para kazandıracağı ancak vade sonunda belirlenebilmektedir.

Kuveyt Türk Kar Payı Hesabı Başvurusu

Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla kar payı hesabı açılışı gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine nüfus cüzdanı, ikametgah ve minimum bakiye gereksinimi olan 250 TL ile gitmesi gerekir.

Hesap açılışı talebin iletildiği iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Hesabın açıldığı gün itibariyle vade sayılmaya başlar.

250 TL hesap açılışı için gerekli minimum bakiyeyi ifade etmektedir, talep eden tüketiciler çok daha yüksek miktarlarla hesap açılışını gerçekleştirerek gümüş, altın, platin ya da platin+ türünde hesap açılmasını sağlayabilir.

Kuveyt Türk Kar Payı Hesaplama

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ne kadar kar payı verdiği vade sonunda belli olmaktadır yani her gün farklı bir oran söz konusudur. Dolayısıyla net bir biçimde vade sonunda ne kadar gelir elde edileceğini bilmek mümkün değildir, fakat geçmiş göstergeler dikkate alınarak bir hesaplama yapılması ardından da ortalama bir değere erişilmesi mümkündür.

kuvyet turk kar payi hesabi acma
kuvyet turk kar payi hesabi acma

Bu kapsamda 50 bin TL’lik katılım hesabı açan bir tüketici:

  • 1 ay sonunda net 367 TL,
  • 3 ay sonunda net 1067 TL,
  • 6 ay sonunda net 2091 TL,
  • 12 ay sonunda net 4241 TL gelir elde edebilir.

Kuveyt Türk’ün kar paylaşım oranları ve diğer katılım ürünleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 444 0 123 numaralı çağrı merkezini aramak yeterli olacaktır.

Sitemizde Faizsiz Kazanç ve yatırım konusunda bir çok yöntem hakkında bilgi içeren makale bulunmakta olup, bu yazılarımıza Faizsiz Yatırım bölümümüzden  ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir Enine Boyuna Araştırdık konulu genel çaplı hazırlanmış yazımızı da ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku