fbpx

Faizsiz Umre Kredisi Var mıdır Finansman Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Umreye gitmek isteyen kişiler için geliştirilen çeşitli bankacılık ürünleri vardır ve bu ürünler sayesinde yapılacak harcamaların yükü hafifletilebilir. Katılım bankaları tarafından tahsis edilebilen umre finansmanları genel itibariyle yapılacak harcamaların daha uzun vadeyle taksitlendirilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Ürünlerin bankadan bankaya özelleştirilmesi de söz konusudur ve bu nedenle faizsiz umre kredisi var mıdır, nasıl alınır, prosedürleri ve bu krediyi caiz yapan detaylar nelerdir gibi çeşitli konulara değinmek yararlı olacaktır.

İçeride Neler Var?

Umre Kredisi Olur Mu

Umre kredisi aslında umreye gitmek için verilen bir kredi değildir, genel itibariyle umreye zaten gidecek olan kişilerin orada yapacakları harcamaları tek bir kart üzerinden gerçekleştirmesini ve bu harcamaları ülkeye döndüğünde taksit taksit ödeyebilmesini sağlar. Yani umre kredisi sayesinde hem nakit para taşıma derdi olmaz hem de yapılacak harcamaların taksitlendirilmesi sayesinde mali yük hafifletilmiş olur.

Bu krediyi caiz yapan detay da tam olarak budur. Bilindiği gibi katılım bankaları faizsiz çalışır ve tüketicilerin yapacakları harcamaları murabaha usulüyle (peşin öde taksitle sat) finansmanlandırır. Umre ziyareti sırasında yapılacak harcamaların da bu sayede caiz olarak finansmanlandırılması ve vadelendirilmesi mümkün hale getirilir.

Umre Kredisi Veren Bankalar

Hali hazırda Umre kredisi veren bankalar Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Bu üç bankanın her biri kendi özelinde ürün özellikleri belirlemiştir ve bu nedenle her birine ayrı ayrı değinilmesi gerekir.

Albaraka Türk Umre Finansmanı

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından geliştirilen umre finansmanı ürünü sayesinde Umre ziyareti sırasında yapılan harcamaların 48 ay vadeyle taksitlendirilmesi mümkün hale getirilir. Albaraka Türk, umre finansmanı tahsis eden bankalar arasındaki en uzun vadeyi sağlayan kurumdur. Örnek bir hesaplama yapmak adına Umre ziyareti sırasında 5 bin TL harcama yapıldığını varsayalım, bu durumda Albaraka Türk’e:

  • 12 ay vade için her ay 468 TL, toplamda 5625 TL,
  • 24 ay vade için her ay 260 TL, toplamda 6244 TL,
  • 36 ay vade için her ay 191 TL, toplamda 6904 TL,
  • 48 ay vade için her ay 158 TL, toplamda 7603 TL ödeme yapılması gerekir.

Kuveyt Türk Umre Finansmanı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Umre ziyareti özelinde anlaşmaya varan Kuveyt Türk Katılım Bankası, tüketicilerin ziyaret sırasında ihtiyaç duyabileceği her türlü finansal zorluğun üstesinden gelebilmesini mümkün kılmaktadır. 6 ay vadeyle faizsiz, masrafsız finansman imkanı sağlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın bu ürünü sayesinde nakit para taşımak zorunda kalınmaz, yapılan harcamalar için peşin ödeme yapmaktansa 6 ay taksitle geri ödeme yapılır, hiçbir ek masraf ödemesi yapılmaz.

Kuveyt Türk’ün Umre Finansmanı ürünü için kar payı ödemesi dahi yapılmaz. Tüketiciler Umre ziyareti sırasında kendilerine verilen karttan harcama yapar ve bu kart ile yaptığı harcamaları faiz, kar payı, masraf vb. ek ücret ödemeden taksitle geri öder. Buna karz-ı hasen yani ödünç para verme işlemi denilmektedir. Gelir belgesi, nüfus cüzdanı, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan alınacak Tur Banka Kodu ile birlikte en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek kredi başvurusu yapılabilir.

Türkiye Finans Umre Finansmanı

Umre finansmanı alınabilecek bankalardan birisi de Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Hac ve Umre ziyareti sırasında yapılabilecek harcamalar için Hac ve Umre Seyahati Destek Paketi oluşturan Türkiye Finans, bu iki kutsal ziyaret sırasında ihtiyaç duyulabilecek her türlü finansal desteği tüketicilere sunmaktadır. Kullanılabilecek ürünler şunlardır:

  • Kredi kartına peşin fiyatına 5 ay taksit,
  • Umre finansmanı,
  • Finansör ile 36 ay vade.

Eğer kar payı ödemesi yapmamak ve sadece yapılan harcamalar kadar taksitlendirme imkanı isteniliyorsa yapılması gereken kredi kartına peşin fiyatına 5 ay taksit kampanyasına katılmaktır.

Daha kapsamlı ihtiyaçlar için finansman arayışında olanlar ise umre finansmanı ya da finansör paketlerinden yararlanabilir.

faizsiz umre kredisi

Nasıl Başvuru Yapılır

Nasıl başvuru yapılacağı başvuru yapılacak ürüne göre değişmektedir.

Kredi kartı ya da bir karta bağlı olarak vade farksız taksitlendirme imkanından yararlanılacaksa gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve imaketgah ile birlikte en yakın banka şubesine giderek başvuru yapılabilir. Kart çok kısa bir süre içerisinde teslim edilecektir.

Eğer daha kapsamlı ihtiyaçlar için finansman başvurusu yapılacaksa gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgaha ek olarak harcama yapılacak mal ya da hizmetleri konu alan proforma faturanın ibrazı da gerekmektedir.

Faizsiz Hac Kredisi Veren Bankalar Hangileri Kampanyalar konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku