fbpx

Otokoç İkinci El Araçlara Faizsiz Taşıt Kredisi Veriyor

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Bankaların araç satışlarını faiz oranları aracılığıyla doğrudan etkilemeye başlaması üzerine otomobil üreticisi ve satıcıları kendi finans şirketlerini kurma kararı almıştır. Bu kapsamda kurulan şirketlerin tek amacı otomobil almak isteyen fakat bunun için yeterli sermayesi olmayan tüketicilere gerekli sermayeyi sağlamaktır. Dolayısıyla bankalara nazaran çok daha düşük faiz oranları ve çok daha cazip ödeme seçenekleriyle tahsis edilebilen bu kredilerden yararlanmak tüketiciler açısından faydalı olabilir. Özellikle dönemsel bazda düzenlenen sıfır faizli kredi kampanyaları tüketicilerin hiçbir maliyete katlanmadan araç sahibi olabilmesini mümkün kılmaktadır. Bu kapsamda düzenlenen Otokoç ikinci el faizsiz kredi kampanyası ile talep edilen aracın 12 ay vadeyi aşmamak şartıyla kredilendirilmesi mümkün.

Otokoç Faizsiz Kredi

Otokoç, Koç Holding’e bağlı olarak faaliyetine devam eden bir otomobil satış firmasıdır. Sıfır ve ikinci el otomobil satışı konusunda tüketicilere hizmet veren Otokoç, dönsemsel bazda düzenlediği kampanyaları sayesinde kendisine bağlı olan yetkili bayiler aracılığıyla otomobil satın almak isteyen tüketicilere sigorta ve kredi konusunda da oldukça avantajlı tekliflerde bulunmaktadır.

Tüketiciler Otokoç yetkili bayilerinden satın alacakları ikinci el otomobiller için 12 ay vadeyi aşmamak kaydıyla sıfır faizli kredi kullanma imkanına sahiptir.

Söz konusu kampanya FordEkspertiz raporu sahibi 6 yaşından küçük ve 180 bin kilometrenin altındaki tüm araçlar için geçerlidir. Tüketiciler satın alacakları araca Standart ya da Ekstra Garanti Paket aracılığıyla sahip olabilir.

Nasıl Başvurulur

Otokoç’un ikinci el faizsiz kredi kampanyasına katılım sağlamak isteyen tüketiciler yetkili Otokoç bayileriyle iletişime geçmek durumundadır. Sadece yetkili Otokoç bayileri aracılığıyla kabul edilen kredi başvuruları çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanır. Değerlendirme sırasında dikkate alınan kriterler:

  • Kredi notu,
  • Aylık gelir,
  • Mevcut borç durumu olmaktadır.

Söz konusu kriterler konusunda herhangi bir problem olmaması durumunda kısa süre içerisinde satın alınmak istenen araç kredilendirilir.

Peşinatsız Araba Alınabilir Mi?

BDDK mevzuatı gereğince bankalar ve finans kuruluşları satın alınacak otomobillerin tamamını kredilendirememektedir. Bu kapsamda tüketicilerin mutlaka belirli bir oranda peşinat ödemesi yapması gerekir. Fakat ek teminat bulunabilmesi ya da gelirin iki krediyi karşılayabilecek düzeyde olması halinde ödenmesi gereken peşinatın ihtiyaç kredisi aracılığıyla finanse edilmesi de mümkündür. Bunun önünde herhangi bir mevzuat engeli bulunmamaktadır.

Ne Kadar Kredi Veriliyor?

Otokoç tarafından verilen sıfır faizli ikinci el araç kredisi 12 bin TL ile sınırlıdır. 12 bin TL’den daha yüksek miktarda ya da 12 ay vadeden daha uzun taksitle kredi kullanmak isteyen tüketicilerin çok düşük faiz oranlarıyla bu isteğini gerçekleştirmesi mümkün. Fakat daha daha önce de belirtildiği gibi faizsiz kredi için vade sınırı 12 ay.

otokoc ikinci el arac faizsiz tasit kredisi
otokoc ikinci el araclara faizsiz tasit kredisi veriyor

Hangi Araçlar Alınabilir?

Otokkocikinciel.com web adresi satışı gerçekleştirilen ikinci el araçların listelendiği bir platformdur. Buradan hangi aracın hangi Otokoç şubesinde olduğu öğrenilmeli ve ilgili araç için o şube ile iletişime geçilmelidir. Araç satış işlemleri aracın bulunduğu şube aracılığıyla ilerletilecektir.

Bu web sitesine giren tüketicilerin bazı araçların bulunduğu şubeye istinaden Birmot ile karşılaşması kafa karışıklığı yaratmamalıdır, çünkü Birmot’da tıpkı Otokoç gibi Koç Holding’e bağlı bir otomobil satış kurumudur.

Sitemizde yer alan yazılar arasındaki Emin Oto ile Faizsiz Araba Almak konulu yazımızı da okuyabilir ve faizsiz araba alma konusunda alternatif yöntemlere de göz gezdirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku