fbpx

Faizsiz Kredi Çekmek İstiyorum Diyenler İçin Başvuru Yolları

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Sıfır faizli kredi kullanmak isteyen kişilerin istifade edebileceği kurumlar katılım bankalarıyla sınırlı değildir, bu kurumlara ek olarak çeşitli inşaat şirketleri, otomobil üreticileri ve hatta özel mevduat bankalarından dahi sıfır faizli kredi çekilebilir. Bu kapsamda faizsiz kredi çekmek isteyen tüketiciler için başvuru yollarını anlatmak, faizsiz kredi veren bankalara değinip, sıfır faizli ihtiyaç kredisi konusuna açıklık getirmek yararlı olabilir.

Aşağıda konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi çeşitli finansman konularına ayrı ayrı değinilecek, bunlardan her birine ayrı ayrı nasıl başvuru yapılabileceği aktarılacaktır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Konuya detaylı değinmeden önce en sık başvuru yapılan ve sıfır faizli kredi için en sık tercih edilen katılım bankalarını belirtmek yararlı olabilir. Faizsiz kredi kullanmak isteyen tüketiciler Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla talebini yerine getirebilir.

Bunlara ek olarak çeşitli inşaat şirketleri ve otomobil üreticilerinin düzenlediği kampanyalar kapsamında otomobil üreticilerine bağlı olarak faaliyet gösteren finansman şirketlerinden de faizsiz kredi çekilmesi mümkündür, bu konulara aşağıda detaylı değinilecektir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi (0 Faizli)

Faizsiz katılım bankaları tahsis edilen finansmandan bir miktar kar payı almakta ve bu sayede faaliyetine devam edebilmektedir. Buna karşın çektiği kredi karşılığında ne faiz ne kar payı ne de herhangi bir masraf ödemesi yapmak istemeyen tüketicilerin hali hazırda yararlanabileceği tek kurum Denizbank’tır. Bu krediye sahip olmak için de 2 adet otomatik ödeme fatura talimatı vermek, kurtaran hesap açmak gerekir.

Denizbank aracılığıyla çekilebilecek bu faizsiz kredinin üst limiti 1000 TL’dir ve borç 12 eşit taksitle ödenir. Borç ödemesinden önce fatura ödemesini iptal eden tüketicilerden finansman tahsis ücreti alınır ve bu da eksiye düşen hesap sayesinde olur. Kurtaran hesap, hesabın eksiye düşürülmesi için başta açılmakta, fatura ödeme talimatının 1 yıl boyunca iptal edilmeyeceği taahhüt edilmektedir.

Sıfır faizli kredi için Denizbank’a başvurmak isteyenlerin yapması gereken tek şey nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Denizbank şubesine gitmektir. Kurtaran hesap açılışı sonrasında 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilecek ve kredi başvurusu kabul edilecektir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Faizsiz ihtiyaç finansmanı için katılım bankalarını tercih edecek tüketicilerin satın alınacak mal ya da hizmete ait proforma fatura, kimlik belgesi ve gelir belgesiyle birlikte en yakın katılım bankası şubesine gitmesi gerekmektedir. Katılım Bankası, finansmana konu ürün yada hizmeti satın alacağı için proforma faturanın ve diğer ayrıntıların şubede kontrol edilmesi gerekir. Dolayısıyla katılım bankasına kredi başvurusu yapacak tüketicilerin internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da alternatif bir yöntemle kredi kullanması henüz mümkün değildir.

Tüketici finansmanı için gerekli belgelerle birlikte başvuru yapıldığında, başvuru 24 saat içerisinde sonuçlanır ve sonuç çağrı merkezi ya da SMS aracılığıyla tüketiciye bildirilir.

Faizsiz Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Faizsiz taşıt kredisi kullanmak için tercih edilebilecek iki yöntem vardır, birincisi katılım bankalarının faizsiz kredileri, ikincisi ise otomobil üreticilerinin dönemsel bazda düzenlediği sıfır faizli kredi kampanyalarıdır.

Katılım Bankalarına Başvuru

Faizsiz kredi başvurusu yapmak için katılım bankasını seçen tüketicilerin aracın proforma faturası ya da asıl faturası, ikinci el araçlar için ruhsat, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ücretli çalışansanız maaş bordrosu ile birlikte en yakın katılım bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Serbest meslek erbaplarının vergi levhası, onaylı bilanço, gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi ve varsa tapu fotokopisi, kira kontratı gibi gelirlerin belgesiyle birlikte banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

Banka şubesine gidildikten ve başvuru yapıldıktan sonra en geç 24 saat içerisinde dönüş alınmaktadır. Bu dönüş çağrı merkeziyle yapılabileceği gibi SMS ile de yapılabilir.

Otomobil Üreticilerinin Finansman Şirketleri

Tam anlamıyla sıfır faizli kredi veren bu kurumlar sadece belirli araçlar için bu kampanyayı hayata geçirir .Dönemsel bazda düzenlenen bu kampanyalar sayesinde tüketiciler ilgili otomobil üreticisine ait bazı sıfır km ya da ikinci el araçların satışında sıfır faizli kredi kullanabilir.

Bu kampanyaların takibini sağlamak ve bir sıfır faizli kredi kampanyası olup olmadığını öğrenmek için satın almayı düşündüğünüz aracın resmi web sitesine girmeli, kampanyalar sekmesini gözden geçirmelisiniz. Eğer ilgili alana ulaşmak konusunda zorluk çekerseniz kredi vermeye yetkili bir yetkili bayi ile görüşebilir ya da doğrudan otomobil üreticisinin çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Otomobil üreticilerinin sıfır faizli kredi vermesinin nedeni çeşitli araçların satışını artırma isteğine ek olarak bankaların faiz oranları üzerinden taşıt satışlarına doğrudan etkide bulunabilmeye başlamasıdır.

Faizsiz Konut Kredisi

Faizsiz konut kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin de yararlanabileceği iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki katılım bankaları, ikincisi ise inşaat şirketlerinin kendisidir.

Katılım Bankalarına Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi kullanmak için katılım bankalarını tercih eden tüketicilerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi, maaş bordrosu ve buna ek olarak tapu fotokopisiyle birlikte en yakın katılım bankası şubesine gitmesi gerekmektedir.

Konut kredisi kullanmak için katılım bankasını tercih eden serbest meslek erbaplarının vergi levhası, onaylı bilanço, gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, varsa tapu ve kira gelirlerini gösteren kontratlarla birlikte imza beyannamesi, satın alınacak konuta ilişkin tapu fotokopisini de yanına alıp katılım bankası şubesine gitmesi gerekmektedir.

Bilgilerde herhangi bir yanlışlık yoksa başvuru sonucu 24 saat içerisinde belli olur, ekspertiz işlemlerine başlanır ve kısa süre içerisinde de tahsis gerçekleşir.

faizsiz kredi cekmek istiyorum

İnşaat Şirketlerinin Sıfır Faizli Kredileri

Tıpkı otomobil üreticileri gibi inşaat şirketleri de faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle konut satışlarının düşmemesi adına kendi finansman imkanlarını geliştirmiş, tüketicilere satın almak istedikleri konular için sıfır faizli kredi imkanı sunmaya başlamıştır.

İnşaat şirketlerinin hepsi olmasa da büyük bir kısmı proje özelinde sıfır faizli kredi kampanyası düzenlemekte ve tüketicilerin 60 aya varan vadelerle sıfır faiz ödemesi ile konut sahibi olabilmesini mümkün kılabilmektedir. Bu kampanyalara katılım sağlayarak sıfır faizli kredi kullanmak isteyen tüketicilerin ev almak istediği bölgede yükselen projelere göz atması, ödeme yöntemlerini araştırması ve iletişime geçmesi gerekmektedir.

Ayrıca Faizsiz Konut Kredisi için sitemizden adresini inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku