fbpx

Esnafa Sıfır Faizli Kredi Yapı Kredi Bankasında (100 bin TL)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

KOSGEB aracılığıyla kullanılabilen sıfır faizli kredi imkanından yararlanmak isteyen girişimcilerin başvurabileceği bankalardan birisi de Yapı Kredi’dir. Girişimciler sifirfaiz.kosgeb.gov.tr aracılığıyla ilettiği faizsiz kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde tahsis için Yapı Kredi bankasını kullanabilir. Fakat söz konusu krediden yararlanabilmek ve tahsis gerçekleştirebilmek için sağlanması gereken bazı şartlar ve yerine getirilmesi gereken prosedürler bulunmaktadır.

Yapı Kredi Faizsiz Kredi

KOSGEB, daha önce iletilen sıfır faizli kredi başvurularının sonucunu açıkladığı sayfada, girişimcilere bir form oluşturma imkanı da vermektedir. Girişimciler KOSGEB aracılığıyla hak kazandığı sıfır faizli kredi imkanını anlaşmalı 23 banka aracılığıyla kullanabilmektedir. Söz konusu bankalardan birisi de Yapı Kredi’dir.

100 bin TL’ye kadar kullanılabilen faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen girişimcilerin KOSGEB’in tahsis ettiği farklı bir kredi için bir ödeme yapmıyor olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Faizsiz Kredi Şartları

Faizsiz kredi imkanından yararlanacak girişimcilerin KOSGEB’e yaptığı kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Yapı Kredi, buna ek olarak herhangi bir şart öne sürmemekte, hak sahiplerine doğrudan kredi tahsisi gerçekleştirebilmektedir.

Yapı Kredi Faizsiz Kredi Gerekli Belgeler

Herhangi bir şart öne sürülmesini istememesine karşın KOSGEB’e dolaylı yoldan iletilmesi gereken bazı belgelerin Yapı Kredi’ye ulaştırılması gerekmektedir. Bu, KOSGEB adına Yapı Kredi’nin son denetlemeyi yapabilmesi için oldukça önemlidir ve belgelerin eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi şarttır.

  • KOSGEB’in sonuçları açıkladığı sayfadaki araç kutusu aracılığıyla oluşturulan kredi onay formu,
  • Vergi levhası,
  • Ticaret sicil gazetesi,
  • Oda kayıt belgesi,
  • İmza sirküleri,
  • Bilanço.

Yapı Kredi Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankası aracılığıyla tahsis edilebilen faizsiz esnaf kredisi için başvuru KOSGEB’e yapılmalıdır. Yılın belirli dönemlerinde sıfır faizli kredi için başvuru kabul eden KOSGEB, başvuruda bulunan işletmelerin değerlendirme sonuçlarını yaklaşık 1 ay içerisinde toplu şekilde açıklamaktadır. İnternet sitesi üzerinden duyurulan sonuçlar listesinde kendi ismini de gören girişimciler onay belgesini aldıktan sonra herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek kredisini tahsis edebilir.

Yapı Kredi, onay belgesinin doğruluğunu değerlendirmek amacıyla KOSGEB’le iletişime geçecek ve KOBİ beyannamesini kontrol edecektir. Kredi tahsisinden önce KOBİ beyannamesinin güncel ve doğru şekilde doldurulduğundan mutlaka emin olunmalıdır.

Başvurular Neye Göre Değerlendiriliyor?

KOSGEB, işletmelere sağlayacağı faizsiz kredi ve hibe gibi desteklerin yeni istihdam sahaları oluşturmasını beklemektedir. Bu kapsamda faizsiz kredi desteği için başvuru yapan işletmelerin krediyi ne için kullanacağını açıkça anlattığı projesinde bu gibi detaylara yer vermesi onay alma ihtimalini artıracaktır. Ek olarak arz fazlası olan sektörlere destek verilmeyeceği de unutulmamalıdır.

esnafa sifir faizli kredi yapi kredi

Faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin en az 1 yıldır faaliyette olması da gerekiyor. Söz konusu 1 yıllık faaliyet şartını sağlamayan KOBİ’ler yeni girişimci destek programına katılım sağlayabilir. Söz konusu destek programında da 100 bin TL faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Esnaf Kredisi ile ilgili daha bir çok alternatife buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku