fbpx

Ziraat Katılım Finansman Hesaplama 50 Bin TL Araç Kredisi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Sıfır faizli araba kredisi çekmek isteyen tüketiciler için oldukça cazip kar oranlarıyla çeşitli teklifleri olan Ziraat Katılım Bankası, en kısa sürede finansman tahsis eden bankalardan birisidir. Faizsiz ve düşük kar payı oranlarıyla sıfır ya da ikinci el otomobil satın almak isteyen tüketiciler bunun için herhangi bir Ziraat Katılım Bankası şubesinden hizmet alma imkanına sahiptir.

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Ziraat Katılım Bankası’nın taşıt finansmanı ürünü faize konu değildir ve 48 aya varan vadelerle murabaha usulüne uygun şekilde satın alınmak istenen otomobilin kredilendirilmesini mümkün kılar. Sıfır ya da ikinci el binek otomobil almak isteyen tüketiciler için ürünün özellikleri genel itibariyle şu şekildedir:

  • Taşıt finansmanı ürününden yararlanan tüketiciler ödeme planlarını dilediği gibi artan, azalan, balon veya sabit ödemeli olacak şekilde oluşturabilir.
  • Finansman taksitlerini 48 aya varan vadelere bölebilir.
  • 50 bin TL’ye kadar kasko değeri olan araçların % 70’i, 50 bin TL’den daha yüksek kasko değeri olan araçların ise 50 bin TL’den arta kalan kısmın % 50’si kadar finansman başvurusu iletmesi mümkündür.
  • Araç için talep edilecek peşinat modele ve markaya göre değişebilir.
  • Şubeler gelir belgesi beyan edilmesi halinde çoğunlukla ek teminat istemez, ancak gerekli görülmesi halinde teminat talebinde bulunulabilir.

Ziraat Katılım 50 bin TL Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

Ziraat Katılım Bankası tarafından hazırlanan taşıt finansmanı ürününün kar payı oranı % 1.25 olarak belirlenmiştir. Piyasa koşullarının oldukça altında olan bu oranından yararlanabilmek için vade ya da miktar gibi şartlar bulunmamaktadır.

50 bin TL finansman başvurusunda bulunulması halinde: 

  • 12 ay vade için her ay 4.584 TL taksit ödemesi yapılması, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekir. Vade sonunda bankaya yapılmış olması gereken ödeme toplamı 55.008 TL’dir.
  • 24 ay vade için her ay 2.496 TL taksit ödemesi yapılması, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekir. Vade sonunda bankaya yapılmış olması gereken toplam ödeme 59.904 TL’dir.
  • 36 ay vade için her ay 1.808 TL taksit ödemesi yapılması, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekir. Vade sonunda bankaya yapılmış olması gereken toplam ödeme 65.088 TL’dir.
  • 48 ay vade için her ay 1.469 TL taksit ödemesi yapılması, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekir. Vade sonunda bankaya yapılmış olması gereken toplam ödeme 70.512 TL’dir.
ziraat katilim finansman hesaplama 50 bin TL arac kredisi
ziraat katılım taşıt kredisi

Ziraat Bankası kasko ücretlerinin en düşük olduğu kurumlar arasındadır ve yukarıdaki % 1,25 kar payı oranı da kaskonun Ziraat Bankası aracılığıyla yaptırılması halinde ödeme planına uygulanabilir. Tüketiciler farklı sigorta şirketlerinden kasko yaptırma hakkına da sahiptir, ancak bu durumda yararlanılacak kar payı oranı % 1.29 olacaktır.

Sitemizden Kuveyt Türk 50 Bin TL Araç Finansmanı Ödeme planı konulu yazımızı buradan ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku