fbpx

Vakıf Katılım Bankası Kimin, Kuruluşu ve Geçmişi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Katılım bankaları reel sektörü finanse eden, faizden uzak duran ve ekonomi için oldukça yararlı kurumlardır. Vatandaşların da giderek daha fazla katılım bankası tercih etmesi üzerine kamu sermayeli Vakıf Katılım Bankası kurulmuştur. Vakıf Katılım Bankası, katılım bankacılığı hizmetlerini tüketicilerle buluştururken faizi iş sürecine kesinlikle dahil etmemektedir ve çoğu durumda tüketicilere yararlanabilecekleri en düşük kar payı oranlarını sunmaktadır. Bu kapsamda Vakıf Katılım Bankası kimin, kuruluşu ve geçmişi hakkında bazı detaylara değinmek yararlı olabilir.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası, 03.03.2015 tarihinde BDDK tarafından verilen izinle faaliyetine başlamıştır. Banka sermayesi Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2. Bayezid Vakfı, 1. Mahmut Vakfı, 2. Mahmut Vakfı ve Murat Paşa Bin Abdusselam Vakfı’na aittir. Toplam ödenmiş sermayesi 955 milyon TL’dir ve bu kapsamda yerli bir kurum olduğundan söz etmek mümkündür.

Katılım Bankacılığı sektörüne henüz girmiş olmasına rağmen kısa süre içerisinde başarılara imza atan Vakıf Katılım Bankası, Vakıf Bankası’nın da içerisinde bulunduğu Vakıf Kültürü sayesinde hemen bireysel müşteri tabanına yayılmıştır. Gelişmiş teknolojik altyapısı ve alanında uzman personelleriyle tüketicilerden gelen her türlü talebe yanıt verebilen banka öncelikli olarak sosyal fayda gözetmektedir.

Katılım Bankacılığı faaliyetlerinde referans bir kurum olma vizyonuyla hareket eden Vakıf Katılım Bankası, aynı zamanda Katılım Bankacılığı faaliyetinin gelişmesi ve büyümesini sağlamayı da misyon edinmiştir.

Esnek organizasyon yeteneği, ekip çalışması, müşter imemnuniyetinin yükseltilmesi, güven ve inovasyon gibi değerlere sahip banka çoğu konuda tüketicilerden tam not almaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Yöneticileri

Vakıf Katılım Bankası’nın yönetim kurulunda değerli ekonomist ve iş adamlarından Öztürk Oran, Dr. adnan Ertem, İlhan Albayrak, Ahmet Ercüment Özberk, Metin Kıratlı, Mustafa Erdoğmuş ve İkram Göktaş bulunmaktadır.

Ali Güney, Ahmet Ocak, İrfan Şavik, Sait Aytaç, Ersan Çetinkaya Bülent Tabon ve Betül Vural Yılmaz’ın da destek verdiği yönetim attığı stratejik adımlarla her geçen gün büyümektedir.

Vakıf Katılım İş Başvurusu

Vakıf Katılım Bankası’nın insan kaynakları departmanı katılım bankacılığı faaliyetlerine hakim ve yenilikçi personeller yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Bankanın hedeflediği başarılara ulaşılabilmesi konusunda etkin rol oynayacak personellerden sorumluluk ve özveri gibi beklentileri olan insan kaynaklarının duyurularını kariyer.vakifkatilim.com.tr internet sitesi üzerinden takip etmek mümkündür.

vakıf katılım kime ait devletin mi
vakif katilim kimin

Vakıf Katılım Bankası Geçmişi

Vakıf Katılım Bankası, Vakıf Bankası’yla birlikte sosyal fayda gözetmek amacıyla kurulan kamu sermayeli bir kurumdur. Bu kapsamda geçmişinin Vakıf Bankası’na yani 1954 yılına dayanmaktadır. Onlarca yılın vermiş olduğu kurumsal tecrübe ve güçlü sermaye sayesinde müşterilerine her türlü yenilikçi ürünü ulaştırma konusunda başarılı işler ortaya koyan Vakıf Katılım Bankası’nın henüz kurulmuş olması içerisindeki personellerin sektöre yeni girdiğini göstermemektedir. Yüksek miktarda ödenmiş sermayesi bulunan Vakıf Katılım Bankası, sektörün en önemli temsilcilerini bünyesine katarak işe başlamıştır ve bu sayede kısa süre içerisinde ciddi başarılara imza atabilmiştir.

Vakıf Katılım Kâr Payı Hesaplama 50-100-150-200 bin TL konulu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku