fbpx

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme (Anında)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla kredi kartı ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin başvuruları çoğu zaman kısa süre içerisinde sonuca bağlanır ve bildirimde bulunulur. Fakat çeşitli nedenlerle bu sürecin uzaması ya da sorunların boy göstermesi mümkündür. Dolayısıyla Türkiye Finans kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemine ve başvuru sonrasında gerçekleştirilecek prosedürlere değinilmesinde yarar vardır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Türkiye Finans Katılım Bankası’na iletilen kredi kartı başvurusunun internetten, çağrı merkezinden, şubeden ya da kısa mesajla iletilmiş olması fark etmeksizin 1 gün içerisinde değerlendirilip yanıtlanması beklenir. Bu kapsamda neredeyse her zaman 24 saat içerisinde kredi kartı başvuru sonucuyla ilgili bildirimde bulunulmaktadır, eğer kredi kartı başvurunuzun üzerinden en az 24 saat geçmediyse biraz daha beklemek yararlı olabilir fakat bu süre geçtiyse ve halen bir bildirimde bulunulmadıysa sorgulama yapılması yararlı olabilir.

Başvuru Nasıl Sorgulanır

Kredi kartı başvurusunun sorgulanabilmesi için ya en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine gidilmeli ya da  0850 222 22 44 numaralı müşteri iletişim merkezi aranmalıdır. Başvuru sahibi olduğunuzun doğrulanması adına kimliğinizle ilgili bazı doğrulamalar talep edilecektir, kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Başvuru Sonucu Neden Olumsuz Yanıtlanır

İletilen kredi kartı başvurusunun olumsuz yanıtlanmasının birden fazla sebebi olabilir, ancak en yaygın nedenleri kredi notunun düşük olması, hali hazırda devam eden kredi ya da kredi kartı borcunun olması, idari takipte olunması veya gelir belgesi ibraz edilmemesidir.

Eğer bu nedenlerden herhangi birisi mevcutsa, öncelikle bu sorun çözülmeli ve daha sonra kredi kartı başvurusu iletilmelidir. Bu sorunlar mevcut değilse, ancak yine de kredi kartı başvurusu olumsuz yanıtlanıyorsa bloke teminatlı kredi kartı için talepte bulunulabilir.

Kart Ne Zaman Gelecek

Onaylanan kredi kartı başvurusu sonrasında şirket merkezinde basılan kartın tüketiciye ulaştırılması kargo şirketi aracılığıyla gerçekleşir. Bu süreç çoğu zaman 7-10 gün kadar sürebilmektedir. Şehir merkezlerinde oturan kişiler genellikle ilk hafta içerisinde kartını teslim alabilirken, çok spesifik durumlarda taşrada oturanların en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine gitmesi gerekebilmektedir.

Şifresiz Kartla Harcama Yapılır Mı?

Kredi kartı teslim süresi uzayan tüketicilerin aklını kurcalayan en önemli konulardan birisi de kartların şifresiz olarak kuryelere teslim ediliyor olmasıdır. Bu süreç uzadıkça kendi adına tanımlı kredi kartının başkasının elinde olması kaynaklı bir stres yaşanması anlaşılabilir bir durumdur, ancak aslında endişe edecek herhangi bir şey yoktur.

 

turkiye finans kredi karti sonuc sorgulama
turkiye finans kredi karti başvuru sonucu öğrenme
turkiye finans kredi karti başvuru sonucu öğrenme

Şifresiz kredi kartları, hamilinin nüfus cüzdanı ve cep telefonuyla ilgili birkaç doğrulama yapıp en yakın ATM’de bir kez kullanılmadan herhangi bir harcamaya açılmaz. Dolayısıyla şifresiz kredi kartlarının şifre tanımlamasının yapıldıktan sonrakine nazaran daha güvenli olduğundan dahi söz edilebilir.

Kredi Kartı Teslim Adresi Değiştirilebilir Mi ?

Eğer başvuru sırasında belirttiğiniz adresten farklı bir adrese teslimat yapılmasını istiyorsanız 0850 222 22 44 numaralı müşteri iletişim merkezini arayabilir ve yeni adresin bildirimini yapabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz 5 Katılım Bankası konulu yazımızı da bu bölümden okuyarak alternatif katılım bankalarına da başvuru yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku