fbpx

Türkiye Finans 50 bin TL Taşıt Finansmanı (Faizsiz Kredi)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Ülkemizin en köklü Katılım Bankaları arasında yer alan Türkiye Finans, geçtiğimiz aylarda Suudi Devlet Bankası tarafından satın alınmış ve kısa süre içerisinde isminin de Sebil Bank olacağı duyurulmuştu. Bu satın alımdan sonra öz varlığını ciddi şekilde arttıran ve çok daha fazla kişiye kredi verebilmeye başlayan Türkiye Finans, faizsiz taşıt kredisi için de başvurulabilecek bankalar arasında yer almaktadır.

Türkiye Finans Taşıt Kredisi

Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun düşecek şekilde murabaha usulüyle satın alınmak istenen aracı tüketici adına finanse eden Türkiye Finans’ın Kredi ve Kredi Kartları Yönetmeliği’nde belirlendiği üzere uyması gereken bazı kurallar vardır.

  • En fazla 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar finanse edilebilir.
  • Kasko bedeli 50 bin TL’den daha az olan araçların değerinin % 70’i kadar, 50 bin TL’den daha fazla olan araçların ise 50 bin TL’ye kadar olan kısmı için % 70, 50 bin TL’den arta kalan kısım için ise ek % 50 oranında kredilendirilmesi mümkündür.

Türkiye Finans 50 bin TL Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

Türkiye Finans vade süresine göre kar payı oranı belirlemektedir. Bu kapsamda 24 aya kadar vadeli taşıt kredileri için % 1.38 oranında, 24 – 48 ay vade aralığında kullanılan taşıt kredileri için ise % 1.42 oranında kar payı alınır.

  • 12 ay vade ile çekilen kredi için her ay 4.629 TL taksit ödemesi, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekecektir. Vade sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme ise 55.548 TL’dir.
  • 24 ay vade ile çekilen kredi için her ay 2.514 TL taksit ödenmesi, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekecektir. Vade sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme 60.336 TL’dir.
  • 36 ay vade ile çekilen kredi için her ay 1.826 TL taksit ödenmesi, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekecektir. Vade sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme 65.736 TL’dir.
  • 48 ay vade ile çekilen kredi için her ay 1.488 TL taksit ödenmesi, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ödenmesi ve kasko yaptırılması gerekecektir. Vade sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme 71.424 TL’dir.
turkiye finans 50 bin TL tasit finansmani
turkiye finans 50 bin TL tasit finansmani

Türkiye Finans Taşıt Kredisi Başvurusu

Türkiye Finans aracılığıyla taşıt finansmanı kullanmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği tek kanal Türkiye Finans Şubeleri’dir. Bu kapsamda gerekli olacak belgeler şu şekildedir;

  1. Nüfus Cüzdanı,
  2. Gelir Belgesi,
  3. 0 km araçlar için proforma fatura, ikinci el araçlar için araç ruhsat fotokopisi.

Yukarıdaki belgeler başvuru iletebilmek için yeterli olacaktır. Ortalama finansman tahsis süresi 7 gündür, ekspertiz ve diğer incelemeler nedeniyle finansman tahsis süresinde değişiklikler yaşanabilir.

Sitemizden Faizsiz Taşıt Kredileri ve Katılım Bankası Taşıt Finansmanları ile ilgili yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku