fbpx

Tüm Ayrıntılar ile KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteği 2020

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

İş kurmak ve istihdama katkıda bulunmak isteyenlere tahsis ettiği faizsiz kredi ve hibelerle anılan KOSGEB, hali hazırda işletme sahibi olan esnafın ölçek büyütebilmek adına ihtiyaç duyduğu sermayeyi de sağlamaktadır. Basit başvuru prosedürlerinin yerine getirilmesi ve gerekli şartların sağlanması sonrasında 2020 KOSGEB sıfır faizli kredi desteğinden yararlanılması mümkündür.

KOSGEB Sıfır Faizli Destekleri

KOSGEB, sadece bir konuda değil spesifik her türlü işletme ihtiyacının karşılanması amacıyla çeşitli destek programları üretmiştir. İşletmecilerin kendi ihtiyaçlarını karşılayacak bir destek programı bulamamaları halinde yararlanabilmesi adına Genel Destek Programı dahi düşünülmüştür.

Girişimcilik Destek Programı

KOBİ’ler ya da KOBİ adayları 32 saat süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıktan sonra 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi imkanından yararlanabilmektedir. Destekten yararlanabilmek adına iş planı projesi hazırlanmalı ve KOSGEB heyetine sunum yapılmalıdır.

Genel Destek Programı

KOSGEB’in hali hazırda oluşturduğu diğer destek programları kapsamında değerlendirilemeyecek türdeki ihtiyaçlarını karşılamak isteyen işletmeciler Genel Destek Programı’ndan yararlanabilmektedir. Genel Destek Programı kapsamında herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. İşletmeciler belgeleyebildikleri giderlerde kullanabilmek adına faizsiz kredi başvurusu iletebilir.

İş Birliği – Güç Birliği Destek Programı

Aynı sektörde faaliyet gösteren ve ortak ihtiyaçların karşılanabilmesi adına ortaklık kurmak isteyen işletmecilerin tedarik süreci, ulaştırma, altyapı vb. konularda yapacağı harcamaları desteklemek adına oluşturulan bu programla 1 milyon TL’ye kadar destek almak mümkündür. İşletmeciler 300 bin TL hibe 700 bin TL faizsiz kredi kullanabilmektedir.

KOBİ Proje Destek Programı

KOSGEB’in her dönem belirlediği farklı konularda çeşitli projeler üreten işletmecilerin KOBİ Proje Destek Programı kapsamında hayata geçirmek istediği projesinde kullanmak adına 150 bin TL faizsiz kredi kullanması mümkündür. Projeler sadece KOSGEB’in belirlediği konularda hazırlanmalıdır, aksi taktirde bu destek programından yararlanılamaz.

KOBİGEL Destek Programı

İhracat yapmak ve uluslararası pazarda rekabete katılmak isteyen KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu sermayeyi karşılamak adına 700 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanı verilmektedir. Girişimcilerin katma değeri yüksek ürünlerini ya da hizmetlerini KOSGEB’e yaptığı başvuru sonrasında ihraç etmesi mümkün hale gelmektedir.

ARGE İnovasyon ve Endüstri Desteği

ARGE, yenilik veya üretim sürecine ilişkin bir girişimde bulunmak isteyen işletmecilerin yararlanabileceği bu destek programı kapsamında çok yüksek miktarlarda kredi desteği bulabilmek mümkündür. Herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır.

TEKNOPAZAR

12 ay süren TEKNOPAZAR desteğiyle teknolojik ürünün yurt içerisinde ve yurt dışında pazarlanması adına yapılması gereken maliyetlerin karşılanması mümkündür. Destek miktarı yurt içerisindeki giderler için 50 bin TL, yurt dışındaki giderler için 100 bin TL’dir.

Uluslararası Kuluçka ve Hızlandırıcı Destek Programı

Uluslararası alanda rekabete ortak olmak isteyen girişimcilerin nakit ihtiyacını karşılamak ve kuruluş aşamasında yaşanabilecek olumsuzlukların üstesinden gelmek adına hazırlanan bu destek programı kapsamında toplamda 4 milyon USD’ye yakın destek almak mümkündür.

Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı

Borsa İstanbul’daki Gelişen İşletmeler Piyasası’na katılmak isteyen KOBİ’lere verilen bu desteğin üst limiti 100 bin TL’dir. Söz konusu harcama danışmanlık ve borsa giriş maliyetlerinin karşılanabilmesi adına kullanılır.

kosgeb sifir faizli kredi

İşletme Desteği

Hali hazırda faaliyette olan işletmelere verilen bu destekle işletme maliyetlerinin sıfır faizli olarak karşılanması mümkündür. Toplamda 50 bin TL’lik üst limiti bulunan destek programının geri ödemesi 12 ayı ödemesiz dönem olmak üzere toplamda 36 ay vadeyle yapılmaktadır.

Laboratuvar Hizmetleri

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Konya ve Samsun’da toplamda 11 laboratuvar bulunduran KOSGEB, ihtiyaç duyulması halinde işletmelerin laboratuvar hizmetlerinden yararlanmasını mümkün kılmaktadır.

Sitemizde yer alan İş Kurmak ve Dükkan Açmak İçin KOSGEB Sıfır Faizli Kredi konulu yazımızı buradan ortalama 2 dk da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku