fbpx

Sıfır Faizli ve Geri Ödemesiz KOSGEB Fuar Destekleri

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

KOSGEB, KOBİ’lerin faaliyet gösterdiği sektörde söz sahibi olabilmesi ve çeşitli iş ilişkiler kurmasını teşvik amacıyla yurt içi fuar desteği de vermektedir. Söz konusu destek kapsamında fuarlarda yer alabilen KOBİ’ler giderlerinin % 50’sini hibe olarak KOSGEB’ten tahsis edebilmektedir. KOSGEB’in sık sık güncellenen fuar listesinde yer alan fuarlara katılım sağlayacak olan KOBİ’ler KOSGEB’in tahsis ettiği alanların kirası, stant konstrüksiyonu, katalog, temizlik vb. giderleri karşılama imkanına sahip.

KOSGEB’in fuar listesinde yer alan fuarlardan herhangi birisine katılım sağlamaya karar veren KOBİ’ler hızlı davranmalı ve KOSGEB’e ayrılan alanlarda belirli bir kota olduğunu unutmayarak başvuru sürecini hemen tamamlamalıdır.

KOSGEB Yurtiçi Fuar Desteği Nasıl Alınır?

  1. Henüz KOSGEB veri tabanına kayıt olunmadıysa yurt içi fuar hibesinden yararlanabilmek için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt olunması gerekmektedir.
  2. KOBİ beyannamesi doldurulduktan sonra KOSGEB’in destek.kosgeb.gov.tr adresinden erişilebilen genel destek başvuru formu, genel destek programı taahhütnamesi doldurulmalı ve KOSGEB’e teslim edilmelidir.
  3. Temin edilen kullanıcı adı veşifre ile KOSGEB veri tabanına giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra yararlanılabilecek destekler arasında bulunan Yurt İçi Fuar Desteği Başvuru Formu’na ulaşılmalı ve çıktısı alınıp eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
  4. Başvuru formunun KOSGEB’e iletilmesine istinaden başvuru süreci tamamlanmış olacaktır.

KOSGEB Yurtiçi Fuar Desteği Gerekli Belgeler

Başvurusu onaylanan KOBİ’ler ödeme alabilmek için şu belgeleri ibraz etmek durumundadır:

  • Yurt içi fuat desteği ödeme talep formu (destek.kosgeb.gov.tr adresinden temin edilebilmekte)
  • İşletme adına düzenlenen Organizatör Kuruluş faturası,
  • Fuar bedelinin organizatör kuruluşa ödendiğini ispatlayan dekont,
  • SGK borcu yoktur yazısı,
  • Vergi borcu yoktur yazısı,
  • Mahsup dilekçesi.

KOSGEB Yurtiçi Fuar Desteği Kapsamı

KOSGEB’in yurt içerisinde düzenlenen fuarlara yönelik sağladığı bu destek kapsamında her KOBİ’ye uluslararası ihtisas fuarlarında 120 metrekareye, yurt içerisinde düzenlenen fuarlarda ise 50 metrekare azami alan tahsis edilir.

Eğer sergilenecek ürün çok yer kaplayan makine, mermer, mobilya vb. tarzda ise başkanlığın incelemesine istinaden tahsis edilecek alanın 100 metrekare kadar çıkması mümkündür.

Fuar hibesi kapsamında yapılacak ödemelerin üst sınırı 30 bin TL’dir. Geri ödemesi gerekmemektedir. Fuar katılımı süresince yapılan her türlü harcama faturalandırılmalı ve ibraz edilmelidir. Aksi taktirde teşvikten yararlanılamayacaktır.

KOSGEB Yurtiçi Fuar Desteği Şartları

KOSGEB’in yurt içerisinde düzenlenen ulusal ve uluslararası fuarlara yönelik düzenlediği bu teşvik programından yararlanmak isteyen KOBİ’lerin mutlaka KOBİ beyannamesini doldurmuş ve KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması gerekir.

geri odemesiz kosgeb fuar destekleri
sifir faizli ve geri odemesiz kosgeb fuar destekleri

Başvuru prosedürlerini eksiksiz tamamlayan KOBİ’lerin KOSGEB tarafından destekleneceği duyurulan fuarlardan herhangi birisine katılması da zorunludur. Aksi taktirde desteklerden yararlanılması mümkün olamayacaktır.

İlk defa düzenlenen bir organizasyona ya da fuara katılacak olan KOBİ’lere ve söz konusu fuara destek verilmemektedir. Düzenlenen fuarın en azından bir defa önceden düzenlenmiş olması gerekir.

Başkanlık, daha önce düzenlenen fakat yöneticisi değişen fuarların desteklenip desteklenmeyeceğini KOSGEB duyuruları sayfasından açıklayacaktır. KOSGEB’in duyurular sayfasını sık sık takip etmek yararlı olacaktır.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli KOSGEB Kredileri ile ilgili daha fazla bilgilere de buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku