fbpx

Sıfır Faizli Kredi Garanti Bankası 50 Bin TL

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Garanti Bankası ile KOSGEB arasında imzalanan protokol uyarınca iş yeri sahiplerinin Garanti aracılığıyla da sıfır faizli kredi kullanması mümkün hale gelmiştir. Gerekli şartların sağlanması ve başvuru prosedürlerinin yerine getirilmesi halinde KOBİ’ler 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilir.

Garanti Sıfır Faizli İşletme Kredisi

KOSGEB’in düzenlediği sıfır faizli destek programları kapsamında işletme kredisi almaya hak kazanan girişimciler Garanti aracılığıyla ihtiyaçlarını giderebilir.

KOSGEB’in duyurduğu başvuru tarihleri arasında KOSGEB’e iletilen başvuruların olumlu yanıtlanması ve KOBİ beyannamesinin güncel olması gerekmektedir.

  • En fazla 50 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi desteği verilebilmektedir,
  • Kredinin 12 ayı ödemesiz dönem olmak üzere 36 ay vadeyle kullanılması mümkündür,
  • 3 ayda 1 taksit ödemesi yapılmaktadır,
  • Kredi kullanımı nedeniyle finansman tahsis ücreti ya da ek bir maliyete katlanılması gerekmez,
  • Kredi faiz ödemeleri KOSGEB tarafından ödenir bu vesileyle kredi işletmeci açısından sıfır faizli olarak kullanılmış olur.

KOSGEB, kredi başvurularını 15 Aralık – 19 Aralık tarihleri arasında kabul etmektedir. 20 Aralık günü kredi değerlendirmeleri tamamlanmaktadır. 21 Aralık gününden itibaren bankaya başvuru yapılması mümkündür. Bankaya en son 30 Aralık günü başvuru iletilebilir.

KOSGEB’e iletilen başvuru ilk etapta bankacılık mevzuatı ve diğer teamüller dikkate alınarak değerlendirilir. Bu değerlendirmeyi geçen başvurular KOSGEB heyeti tarafından son kez değerlendirilir ve nihai karar verilir. Nihai karar sonucunda başvurusu olumlu yanıtlanan işletmecilere kredileri tahsis edilir.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteği

KOSGEB aracılığıyla sıfır faizli kredi desteğinden yararlanmak isteyen işletmecilerin 150 bin TL’ye kadar olan maliyetlerini sıfır faizle karşılaması mümkündür. Söz konusu destek programı kapsamında 2 bin TL’ye kadar kuruluş desteği, 18 bin TL’ye kadar sermaye desteği, 30 bin TL’ye kadar işletme giderleri desteği sağlanmaktadır. Toplamda 50 bin TL kadar olan bu destek hibe olarak verilmektedir. 100 bin TL’lik sabit yatırım desteği ise sıfır faizli olarak tahsis edilmekte ve 3 ayda 1 taksitlerle 36 ay süresince ödenmektedir. Garanti, sabit yatırım desteği almaya hak kazanan işletmelere 50 bin TL üst limitle sıfır faizli kredi tahsis etmektedir.

Diğer destekler için KOSGEB’in yönlendirmesi gerekir.

Garanti Sıfır Faizli Nakit Avans

Garanti, en sık kullanılan kredi kartları için dönemsel bazda sıfır faizli nakit avans kampanyası düzenlemektedir. Müşteri bağlılığının arttırılması amacıyla düzenlenen bu kampanyalar kapsamında nakit avansın mevduat hesabına aktarılması ve kredi kartı limiti kadar kredinin 12 ay vadeyle kullanılması mümkün olur.

garanti faizsiz kredi 50 bin
sifir faizli kredi garanti bankasi 50 bin tl

Bu kampanyalara katılım sağlamak isteyen tüketicilerin Garanti Bankası’nın bildirimlerini takip etmesi gerekir. Kampanya zaman zaman müşteri özelinde de düzenlenebilmektedir. Kişiye özel hazırlanan kısa mesajın telefona gelmesine istinaden kampanyaya katılım sağlanabilir.

Ek olarak sıfır faizli nakit avans talebi olan tüketicilerin çağrı merkezi aracılığıyla talepte bulunması da mümkündür. Her zaman için olumlu yanıt alınamasa da bazı durumlarda kişilere sıfır faizli nakit avans tahsis edildiği görülmektedir.

Bir alternatif olarak sitemizde yer alan QNB Finansbank Sıfır Faizli Kredi konulu yazımızı da buradan okuyabilir, bunun yanı sıra Faizsiz Kredi ile ilgili alternatifleri de ilgili bölümden inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku