Sıfır Faizli Konut Kredisi Kuveyt Türk Katılım Bankası

| | , , ,


Sıfır faizli konut kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için piyasadaki en cazip fırsatı sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası çok basit birkaç prosedürün yerine getirilmesine istinaden kısa süre içerisinde kredi tahsisini gerçekleştirmektedir. Tüketiciler Katılım Bankacılığı’nın taahhüt ettiği şekilde faize bulaşmadan kredi kullanmış olur. Fakat uygun kar payı oranları ve ödeme seçenekleri nedeniyle İslami kaygısı olmayan tüketiciler tarafından da sıkça tercih edildiğini bilmekte yarar var.

Kuveyt Türk Konut Kredisi

Konut finansmanı kapsamında 120 ay vadeyle satın alınması planlanan konutun % 80’ini kredilendiren Kuveyt Türk yabancıların da kredi çekmesine imkan verebilmektedir. Gurbetten Sılaya Finansmanı kapsamında T.C. vatandaşı olunsun ya da olunmasın kar payı ya da diğer niteliklerde herhangi bir değişiklik olmaksızın kredi kullanılabilmektedir.

Kentsel dönüşüm, arsa, işyeri ve 2B finansmanı da konut kredisi kapsamında değerlendirilmekte ve aynı koşullarla tahsis edilmektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplaması

Kuveyt Türk, 60 aya kadar kullanılacak konut kredileri için % 1,13; 60 ay 120 ay arası vadeyle kullanılacak konut kredileri için ise % 1,18 oranında kar payı talep etmektedir. Peşin alınan konutun vadeli satışının gerçekleştirilmesi nedeniyle tahsis edilen kar payı, murabaha usulüne uygun şekilde alınır.

Bu kapsamda 100 bin TL’lik konut kredisi çekmek isteyen tüketicilerin:

 • 1 yıl vade için her ay 8958 TL taksit, toplamda 108.771 TL,
 • 3 yıl vade için her ay 3396 TL taksit, toplamda 123.547 TL,
 • 5 yıl vade için her ay 2304 TL taksit, toplamda 139.520 TL,
 • 7 yıl vade için her ay 1883 TL taksit, toplamda 159.434 TL,
 • 10 yıl vade için her ay 1562 TL taksit, toplamda 751 TL ödeme yapması gerekir.

Fakat yapılması gereken tek ödeme taksitler değildir. Tüketiciler tahsis edecekleri kredi için hayat sigortası ve konut sigortası yaptırmalı, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti gibi maliyetleri karşılamalıdır. Tüketiciden tüketiciye ve kredi vadesine bağlı olarak değişse de ortalama 1300 TL kredi masrafı olduğunu söylemek mümkündür.

İlgili Yazı  Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama 50-100-150-200 bin TL

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu

Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin şubelerle temas kurması gerekmektedir. Şubeler aracılığıyla iletilen kredi başvurusu çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilip sonuçlandırılacaktır.

Başvuru sırasında nüfus cüzdanı, ikamet belgesi ve tapu fotokopisi talep edilmektedir.

Kredinin tahsisi için uygun olunması beklenen şartlar ise şu şekildedir:

sifir faizli konut kredisi kuveyt turk katilim bankasi
sifir faizli konut kredisi kuveyt turk katilim bankasi
 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Düzenli gelir sahibi olmak,
 • Son 3 aydır ve toplamda en az 1 yıl sigortalı olmak,
 • İpotek altına alınacak konut için eşin rıza vermesi,
 • Satın alınacak konutun tapuda mesken olarak gözükmesi,
 • Yapı denetimine uygun olması gerekir.

Piyasa ortalamasının altında konut kredisi imkanı sunan Kuveyt Türk, kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketiciler adına peşin ödemeyi satıcıya yapmaktadır. Konut, vade sona erinceye kadar banka ipoteği altında tutulur.

Sitemiz üzerinden Faizsiz Konut Kredisi ile ilgili daha fazla alternatife ulaşabilir, Sıfır Faizli Ev Kredisi Nasıl Çekilir konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Önceki Yazı

Faizsiz Mortgage Sistemi ile Nasıl Ev Alınır

Kale Ofis Ankara Projesi Faiz Kredi İmkanı Fiyat Listesi

Sonraki Yazı

“Sıfır Faizli Konut Kredisi Kuveyt Türk Katılım Bankası” üzerine 2 yorum

Yorum yapın