fbpx

Sıfır Faizli İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketiciler satın almak istediği ikinci el araçlar için de finansman tahsis etme imkanına sahiptir. Basit başvuru prosedürlerinin yerine getirilmesi ve şartların sağlanması durumunda çok kısa bir süre içerisinde hayali kurulan aracın satın alınması mümkün olur.

Fakat taşıt kredisi özelinde hazırlanan mevzuat gereği bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Örneğin ikinci el aracın en fazla 5 yaşında olması gerekir, ek olarak aracın maddi değerine bağlı olarak ne kadarlık kısmı için kredi tahsisi gerçekleşeceği de değişkenlik gösterir.

Sıfır Faizli Taşıt Kredisi Olur Mu?

Sıfır faizle ikinci el taşıt satın almak mümkündür. Bu finansmanlar, doğrudan bir bankanın düzenlediği kampanyaya katılım sağlanarak ya da otomobil üreticilerinin şirket içi finansman yöntemiyle vade farksız taksitle satış yapması usulüyle kullanılabilir. Bunun sebebi söz konusu krediyle ikinci el araçların 5 yaşından önce satılmasını sağlamaktır ve bu şart çoğu zaman 3 yaşından büyük araçlar için tüketici lehine çalışmaktadır.

Faizsiz İkinci El Araç Kredisi Veren Bankalar

Faize bulaşmadan kredi çekmek isteyen tüketicilerin yararlanabileceği bankalar Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’dır.

Bu bankalar tüketici adına talep edilen aracı satın alır ve faiz yansıtmadan araç bedeline kar ekleyerek tekrar tüketiciye satış gerçekleştirir. Yani toplamda en az iki ticari işlem gerçekleştirilmiş olur.

Kuveyt Türk Faizsiz Taşıt Kredisi

İkinci el araç satın almak isteyen tüketicilerin Kuveyt Türk aracılığıyla kredi kullanması mümkündür. Söz konusu kredi Türk Lirası cinsinden kullanılabileceği gibi yabancı para cinsinden de tahsis edilebilir. 48 ay vadeyle kullanılabilen ikinci el araç kredisinin kar payı oranı % 1.34’tür.

Kuveyt Türk ikinci el araca ek olarak motosiklet satın almak isteyen tüketicilere de kredi imkanı sağlamaktadır. Motosiklet kredisi için de yine aynı kar payı oranından yararlanılır ve taşıt finansmanıyla aynı niteliklere sahip şekilde tahsis edilir.

Albaraka Türk Taşıt Finansmanı

En fazla 5 yaşındaki ikinci el araçların satın alınabilmesi için kullanılan taşıt finansmanı ürününden doğacak taksit ödemelerini 48 ay vadeyle yapmak mümkündür. 100 bin TL’ye kadar olan kısmın % 70’ini, 100 bin TL’nin üzerinde kalan kısmın % 50’sini kredilendirebilen Albaraka, başvuruda bulunmak isteyen tüketicileri şubelerine davet etmektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araba Kredisi

48 ay vade ve 5 yaşına kadar olan araçları kredilendirme imkanıyla kısa süre içerisinde tahsis edilebilen taşıt finansmanı için % 30 peşinat talep eden Vakıf Katılım Bankası’nın kar payı oranları 12 ay vade için % 1.32, 24 ay vade için % 1.34, 36 ay vade için % 1.36, 48 ay vade için ise % 1.38’dir.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla da faizsiz araç kredisi kullanılması mümkündür. 48 ay taksit imkanıyla tahsis edilebilen araç kredisi ürünü için 12 ile 24 ay vadede % 1.26, 36 ve 48 ay vadede % 1.28 kar payı ödemesi yapılması gerekir.

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Sıfır faizli ikinci el araba kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği bankalardan birisi de Ziraat Katılım Bankası’dır. 5 yaşına kadar olan araçların kredilendirilebileceği taşıt finansmanı ürünü için % 1,29 kar payı talep etmektedir. Kaskoyu Ziraat Bankası aracılığıyla yaptıran tüketiciler ise % 1,25 kar payı oranından yararlanır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Hangi bankaya yapıldığı fark etmeksizin başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

 • Taşıt Finansmanı Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi,,
 • Ruhsat fotokopisi,
 • İkametgah.
faizsiz ikinci el tasit kredisi veren bankalar
sifir faizli ikinci el tasit kredisi veren bankalar

Gerekli belgelerle birlikte en yakın banka şubesine gidilerek başvuru yapılması gerekir. Katılım Bankacılığı prensipleri gereği aracın incelendikten sonra öncelikle banka tarafından satın alınması gerekecektir.

Finansman Masrafları

Sıfır faizli taşıt kredisi çeken tüketicilerden finansman tahsis ücreti, kasko ve ferdi kaza sigortası adına finansman miktarına bağlı olarak değişiklik gösterebilecek miktarlarda ödeme talep edilebilir.

Sitemizde daha önceden yayımlamış olduğumuz Sıfır Faizli İkinci El Araba Kampanyaları Senetle Araba konulu yazımızı da buradan  ortalama 2 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

3 Yorumlar
 1. Mehmet diyor

  En kötü araba olmuş 100 bin TL. vatandaş mecburen ikinci el araba almak zorunda kalıyor. Zaten bu gidişle onu da bulamıyoruz. Otomobil firmaları faizsiz taşıt kredisi yapacakları yerde faizleri yükseltiyorlar. Bu anlayışla biraz zor araba satarlar. İKinci el faizsiz taşıt kredisi veren finans kurumları olduğunu görmek güzel. Böyle devam edersiniz umarım. Galericilerin de kendi bünyesinde senetle araba satmaları da güzel olur. Paylaşım için teşekkürler. takipteyim.

  1. Admin diyor

   Merhaba Mehmet Bey,
   Söylediklerinize katılmamak elde değil. Umarız bu zor günler en kısa sürede geçer. Ancak bu zamların ikinci el piyasasını hareketlendirdiğini söyleyebiliriz. Senetle araba satan galeriler, kendi bünyesinde taksit yapan otomobil satıcıları daha fazla yaygın hale geldi. Böyle olunca bazı firmalar da dediğiniz gibi İkinci El arabalara faizsiz kredi imkanı sunmaya başladı.
   Gönlünüzdeki arabayı alabilmeniz dileğiyle.

 2. Mehmet diyor

  Teşekkür ederim admin, sıfır faizli, düşük faizli araç kredisi kredi veren bankalar ve kurumlar ile ilgili ayrıntı bilgi alabilmek için takipteyiz, başarılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku