Sıfır Faizli İkinci El Araba Kampanyaları (Senetle Araba)

| |

Araba sahibi olmak isteyen kişileri araç sahibi yapmak için, birçok banka kampanyalar düzenlenmektedir. Bankalardan kimisi uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile kişilere hizmet sunarken, bir kısmı da avantajlı ödeme kolaylıkları ile dikkatleri üzerinde toplamıştır Bilindiği üzere ülkemizde faizsiz işlemler yapılmasına izin veren bankacılık sektörü, kendisine katılım bankası olarak işlemlere açmıştır. İslami bankacılık olarak da bilinmekte olan bu bank türünde, kişilerden herhangi bir faiz oranı alınmaz fakat yalnızca verilen krediler için düşük oranlarda komisyon tahsil edilir. Bundan dolayı, faizsiz araba almak isteyen bireylerin başvurması gereken yerler; Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım, Türkiye Finans, Albaraka Türk, Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi bankalar olmaktadır. Bu bankalara başvuru yaparak hayalinizdeki araca herhangi bir faiz ödemesi yapmadan sahip olabileceksiniz. Sıfır km araçlar için Sıfır Faizli araba kredileri ikinci el araçlar için de uygulanabilmektedir.

Faizsiz Araba Kampanyaları

Faizsiz araba kampanyası sunan bankalardan kredi almak isteyen bireyler, ilk olarak söz konusu bankaların katılım şartlarını mutlaka dikkatte alması gerekmektedir. Bankaların belirttiği şartlara göre, ikinci el araba almak isteyen bireylerin ilk olarak satın almak istedikleri arabaları seçmesi gerekiyor. Çünkü, banka sizlere sunmakta olduğu kredilerde, söz konusu arabayı dikkate alarak krediye onay vermektedir. Bunun için de aracın ruhsatını ve araç sahibi ile fiyat için anlaştığınız bedeli gösteren resmi noter onaylı belgeyi banka şubelerinde giderken mutlaka ve mutlaka yanınızda götürmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki şartların dışında kredi başvuru yaparken geçerli olan diğer tüm durumlar tekrardan sizlere sunulacaktır. Bu şartlar ise, kişilerin kredi başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması, başvuru yapacak kişinin nüfus cüzdanları ile beraber banka şubesinde hazır olarak bulunması, gelir durumunu gösteren belgesini getirmesi ve bunlara ek olarak da banka tarafından ek bir belge ya da kefil gösterilir ise, bunların hazır bir hale getirerek, bankaya başvuru yapması gerekmektedir. Eğer bu şartlar tamamlanıyorsa, banka tarafından sizlere faizsiz olarak verilecek krediyi kullanabilirsiniz. Bankanın genel olarak talep ettiği teminat ise, sizin başvuru sırasında talep ettiğiniz tutara göre şekillenmektedir. Faizsiz araç kampanyaları gibi kampanyalar, katılım bankaları dışında  başka bankalardan sağlanamamaktadır. Ancak dönemsel olarak bazı otomotiv üretici firmalarının anlaşmaları ile bu tarz ödeme planları oluşturulabilmektedir. Sitemizden faizsiz taşıt kredisi ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı  Faizsiz Kredi ile Yeni Yıla Yeni Ford Arabanızla Girin

Faizsiz Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz araba almak, normal şartlarda imkansız bir durumdayken, katılım bankaların hizmetleri ile kişilerin kullanımlarına aktif olarak sunmuştur. Bundan dolayı, normal bankalarda yapılan işlemlerden çok, katılım bankalarının sunmakta olduğu kredileri kullanmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

sifir faizli ikinci el araba taksitle almak
sifir faizli ikinci el araba

Ülkemizdeki bankalar sundukları faizler ya da ipotek ettikleri mallar ile sizlere hizmet sunarken, katılım bankaları bunu sadece gelir durumunuz ve kredi başvurusu yaptığınız miktara göre aktif etmektedir. Bundan dolayı, araç kredisi için katılım bankalarına başvurularınızı yaptığınız zaman, mevcut gelir durumunuza da bakarak, bir araç için kredi alma işlemi yapabilirsiniz. Aksi takdirde başvurular olumsuz sonuçlanır.

Sıfır Faizli araba almak için bazı diğer finans kurumlarının da tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Bunlara örnek olarak; Emin Oto ilgili bölümümüz için burayı https://sifirfaizli.com/emin-oto-faizsiz-arac-kredisi-nedir-nasil-alinir-hesaplama/, Wowwo ile ilgili bölümümüz için https://sifirfaizli.com/wowwodan-senetle-faizsiz-bir-araba-almanin-keyfi/ burayı ziyaret edebilir, ayrıca senetle Araba Satan Galericiler ile görüşebilirsiniz.


Önceki Yazı

Tuval On2 Concept Villa Antalya Konut Projesi Fiyatlar Detay

Sıfır Faizli Taşıt Kredisi Nereden ve Nasıl Alınır

Sonraki Yazı

Yorum yapın